Geçtiğimiz hafta gerçekleşen VCT 2. Etap – Challengers 1. Ana Etkinlik’te EMEA Challengers Playoff’larına ismini yazdıran Oxygen Esports ve Futbolist ekipleri olmuştu. 2. Hafta Elemeleri’nde yüzlerce ekip ortasından sıyrılmayı başaran ve 2. Hafta Ana Etkinlik’te uğraş etme talihi yakalayan 8 kadro ise 15 Nisan’da başlayacak aktiflik sonunda EMEA Challengers Playoff’larında yer alacak son kadro olmak için kıyasıya gayret edecek.

10 Nisan’da başlayan VCT Challengers 2. Kademe 2. Hafta elemeleri sona erdi. 15 Nisan’da başlayacak olan 2. Hafta Ana Aktiflik ise EMEA Challengers Playoff’larına giden son biletin sahibini belirleyecek.

EMEA Challengers Playoff’larına giden son bilet sahibini bulacak

2. Hafta Ana Etkinliği’nde birinci EMEA Challengers Playoff’ları bahtını yarı finalde Oxygen Esports’a kaybederek kaçıran BBL Esports, geçtiğimiz hafta birinci tıpta eşleştiği 1907 Fenerbahçe Espor ile yine karşılaşacak. İkinci seride 2. Hafta Elemeleri’nde güçlü rakipleri geçerek Ana Aktifliğe yükselen OtherSide Esports ve yeni yüzlerden oluşan Unity grubu karşı karşıya gelecek. Üçüncü eşleşme ise epey merak edilen iki ekibi, RARE Esports ve Orgless5’ı karşı karşıya getirecek. Ana Aktifliğin son serisinde, 1. Aşama’da görmeye alıştığımız iki ekip olan Anatolia Esports ve Cyber Skull Esports eşleşmesini izleyeceğiz.

EMEA Challengers Playoff’larına giden son bilet 15 Nisan’da başlayacak ve 18 Nisan’da final müsabakaları ile tamamlanacak Ana Etkinlik’te sahibini bulacak.

EMEA Challengers Playoff’larında 3 Türk grubu gayret edecek

EMEA Challengers Playoff’larına birinci haftadan yükselen Futbolist ve Oxygen ekiplerinin yanına son bileti cebine koyarak gelecek olan 3. ekip, 2. Hafta Ana Aktiflik müsabakalarının sonunda belirlenecek. EU’dan 4 ekip, Türkiye’den 3 kadro ve BDT’den 1 grup EMEA Challengers Playoff’larında karşılaşacak. EMEA Challengers Playoff’larının iki finalisti de VALORANT Champions Tour’un İzlanda Reykjavík’te gerçekleşecek birinci LAN aktifliği olan VCT 2. Evre – Masters’ta dünyanın dört bir yanından gelen toplam 10 grupla birlikte çaba edecek.

15 Nisan tarihinde başlayacak olan 2. Basamak Ana Aktiflik müsabakalarını valorant_esports_tr ve VALORANT Champions Tour Türkiye Youtube kanallarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

VCT EMEA Challengers Playoff’larına giden son bilet için uğraş başlıyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın