Konami Digital Entertainment’ın bağımsız oyun stüdyosu GuruGuru ile geliştirdiği GetsuFumaDen, roguevania (her oyunda farklılaşan prosedürel içerikli, roguelike dediğimiz oyunlarla aksiyon ve keşfetme temelli oyunların kombinasyonu) tipi 2D aksiyonu, klasik Japon sanatına dayanan hayli görkemli ve karanlık fantastik bir cihanla birleştiriyor. Oyuncular yeraltı dünyasının Japon Ukiyo-e tarzına uygun bir halde hayat bulan ve göz alıcı olduğu kadar ürkütücü de olan sahnelerinde gezinecek, farklı oynanış tarzlarına uygun bir dizi silah ve gereçte ustalık kazanmaya çalışarak ilerleyecekler.

GetsuFumaDen oyunda yer alan stratejik çarpışmaları, Japon dövüş sporlarının yanlışsız zamanlama ve arayı temel alan ögelerine dayandırıyor. Oyuncular korkutucu boss’lar ve daima değişen planlara karşı çaba ederken üstesinden geldikleri her sorunun akabinde daha da güçlenecekler.

Oyunun konusu kısaca şöyle; 1000 yıllık barış dolu geçen, huzurlu bir periyodunun akabinde, cehennemin mührü kırılıyor ve berbat ruhlar açılan geçitten dünyaya akın etmeye başlıyor. Yıkımın eşiğine gelen dünyayı kurtarmak için klanının önderi olan Getsu Fuma, cehennemin en derin çukurlarına inerek berbatlığı kökünden temizlemek zorunda.

Konami Digital Entertainment Co.’da GetsuFumaDen: Undying Moon’un imalcisi olarak vazife yapan Shin Murato, kanılarını, “Erken Erişim süreci GetsuFumaDen için bir oyuncu topluluğu oluşturmak ve oyunu mümkün olan en güzel hale getirmek için büyük bir fırsat. Bu periyotta oyunumuzun kalitesini her geçen gün daha da arttırmak ismine kullanıcılarımızdan geribildirim toplamayı hedefliyoruz. Oyuncu topluluğumuzla el ele verip tertipli içerik geliştirmeleri, bug ayıklama ve oyun dengelerinde düzgünleştirmeye giderek oyunumuza hayat vermeyi amaçlıyoruz. Şu anda Erken Erişim’e konsantre olmuş durumdayız lakin ilerleyen periyotlarda Nintendo Switch çıkışıyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşacağız,” biçiminde belirtti.

“KONAMI ile yakinen çalışabilmek ve GetsuFumaDen’i hayata geçirmek bizim için harika bir fırsat,” diyen GuruGuru Yöneticisi Yuki Yamashita ise fikirlerini, “Erken Erişim sürecini başlatmak, oyuncu topluluğumuzla etkin bir formda irtibat kurmak ve dizayna, görselliğe ve kıssaya olan tutkumuzu onlarla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Oyuncularımızdan gelecek geri bildirimler doğrultusunda oyunumuzu geliştirmeye ve güzelleştirmeye devam edeceğiz,” kelamlarıyla tabir etti.

Retro oyunları sevenler, 1987 yılında Japonya’da Famicom sistemlerine özel olarak yayınlanan yepyeni Getsu Fūma Den’i hatırlayacaklardır. Yana kayarak ilerleyen bu 2D aksiyon RPG oyunu, 2D platform oynanışından birinci kişi yapay 3D görünümüne yaptığı geçişlerle beğeni toplamıştı. GetsuFumaDen’in Erken Erişim sürümünü satın alan oyuncular, dijital sanat kitabı ve oyun müziklerinin yanı sıra oyunun özgün, Japon Famicom sürümünün bir portuna da bonus olarak sahip olacaklar.

GetsuFumaDen: Undying Moon ile ilgili daha fazla bilgi çok yakında resmî web sitesinde ve toplumsal medya kanallarında sizlerle olacak.

Konami Getsufumaden: Undying Moon isimli oyununu duyurdu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın