Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yarı final etabı 10 ve 11 Nisan’da oynanan müsabakalar ile tamamlandı. İki büyük geri dönüş öyküsüne sahne olan uğraşların akabinde fastPay Wildcats ve 1907 Fenerbahçe Espor isimlerini finale yazdırdı.

Yarı Finalin Birinci Eşleşmesinde Kazanan Taraf 1907 Fenerbahçe Espor

Yarı finalin birinci eşleşmesinde Papara SuperMassive ile 1907 Fenerbahçe Espor karşı karşıya geldi. Papara SuperMassive favori olarak çıktığı maçta beklenildiği üzere uğraşa epeyce süratli başladı ve birinci iki müsabakayı domine ederek seride 2-0’lık üstünlük yakaladı. Rakip Nexus’u bir sefer daha düşürmeleri final bileti için kâfi olacaktı. Lakin 1907 Fenerbahçe Espor’un orta koridoru Stillnumb devreye girdi ve mesleğinin en âlâ performanslarından birini sergileyerek grubuna üst üste üç zafer kazandırdı. 1907 Fenerbahçe Espor seriyi 3-2 kazanarak ismini Kış Mevsimi Finali’ne yazdırdı.

Daha evvel 1907 Fenerbahçe, 2019 ve 2020 yıllarında Kış Mevsimi Finali’nde şampiyonluk yaşamıştı. 17 Nisan’da gerçekleşecek finalde takım, üst üste üçüncü KMF şampiyonluğu için Vadi’ye inecek.

Yarı Finalin İkinci Eşleşmesinde Zafer fastPay Wildcats’in Oldu

Yarı finalin ikinci eşleşmesi için Galatasaray Espor ve fastPay Wildcats, 11 Nisan Pazar günü Vadi’ye indi. Galatasaray Espor serinin birinci iki müsabakasında tatmin edici galibiyetler alarak 2-0’lık üstünlüğü sağladı. Alınacak bir zafer ile kadro, LoLespor tarihindeki birinci finaline adım atacaktı. Fakat fastPay Wildcats’in tercrübeli alt koridoru Holyphoenix buna müsaade vermedi. Samira performanslarıyla Vadi’de devleşen Holyphoenix grubuna üst üste üç zafer kazandırdı. fastPay Wildcats seriden 3-2 galip ayrılarak KMF’nin yolunu tuttu.

Daha evvel fastPay Wildcats, 2020 yılında da KMF’ye yükselmiş lakin 1907 Fenerbahçe Espor’a mağlup olmuştu. Geçen yılın rövanşını almak için fastPay Wildcats, 17 Nisan Cumartesi günü bir kere daha 1907 Fenerbahçe Espor’un karşısına çıkacak.

Yarı final müsabakalarından sizin için seçtiğimiz oyunlara buradan ulaşabilirsiniz.

VFŞL Kış Mevsimi Final Heyecanı Başlıyor

Yarı final maçlarının tamamlanmasıyla VFŞL Kış Mevsimi’ne ismini yazdıran iki kadro aşikâr oldu. 17 Nisan Cumartesi günü Riot Games Espor Sahnesi’nde seyircisiz olarak gerçekleşecek olan fastPay Wildcats – 1907 Fenerbahçe Espor final müsabakaları, lolesports.com, twitch.tv/riotgamesturkish ve youtube.com/lolespor’da canlı olarak yayınlanacak.

Şampiyonluk Ligi’nde finalin ismi: fastPay Wildcats-1907 Fenerbahçe Espor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın