VALORANT: Gönül Casusları, Riot Games’in romantik randevu simülatörü çeşidindeki birinci oyunu olacak. Bu oyun, League of Legends Ruh Çiçeği etkinliğinde yayınlanan, romantik randevu cinsine göz kırpan ve dünyanın dört bir yanındaki hayranları heyecanlandıran içeriklerin yolundan gidiyor. Gönül Ajanları’nda oyuncular, VALORANT casusu olmak üzere eğitilen yeni bir adayın rolüne bürünecek. Oyuncular ajanlık eğitiminin engebeli yollarında düşe kalka ilerlerken VALORANT casuslarıyla manalı ilgiler kurmaya çalışacak. Bunun için farklı eşyalar toplamaları, birlikte randevulara çıkmaları ve hatta gerektiğinde dünyayı bile kurtarmaları gerekecek.

VALORANT Baş İmalcisi Anna Donlon hususla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Oyun çıkmadan evvel bile VALORANT cihanını genişletmenin ve keşfetmenin yeni yollarını arıyorduk. Bu nedenle kendimizi romantik randevu simülatöründe bulduğumuzda her şey çok mantıklı geldi. İster taktiksel nişancı ister romantik randevu simülatörü oyuncusu olsun, herkesin bu oyunda kendinden bir şeyler bulabileceğini ve VALORANT casuslarını yakından tanımaktan keyif alacağını düşünüyoruz.”

Gönül Casuslarının içimizdeki hisleri ve insani ilgileri ön plana çıkarmamıza imkân tanıdığının altını çizen VALORANT ve VALORANT: Gönül Ajanları’nın öykü müellifliğini yapan Joe Killeen bahisle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Ajanlarımız, oyuncular üzere kanlı canlı ve kendini söz etmeye çalışan bireyler. Ajanlarımızı birbirinden renkli kişilikleriyle, üniformaları olmadan ve silahlarından uzaktayken yakından tanıyabileceğiz.”

VALORANT ve VALORANT: Gönül Ajanları’nın Oyun Yöneticisi Joe Ziegler ise;

“Biraz komik oldu aslında. Gönül Ajanları’nı birinci evvel VALORANT’ın bir modu olarak geliştirmek istedik fakat sonra başlı başına bir proje halini aldı. Fikir birinci kimden çıktı bilmiyorum lakin bir noktada ‘Bu başka bir oyun olsa çok daha yeterli olacağını düşündük” dedi.

VALORANT: Gönül Casusları 2021’de PC için çıkacak.

Riot Games Valorant’tan ‘Gönül Ajanları’ oyunu tanıtımı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın