Nefes kesen Teamfight Tactics finalinde İlker ‘overrated’ Bozkurt, üç galibiyet ve 38 puan alarak memnun sona ulaştı. Dünya Finalleri’ne Red Bull M.E.O. Türkiye şampiyonu olarak gelen Blaze Esports, rakiplerini geçerek PUBG MOBILE Batı Dünya Finali’nde kupaya uzandı. Birinciler, mükafatlarını ise Türkiye’de bir birinci yaşayarak alacak. Şampiyonlara mükafatları, rastgele bir dijital varlığın eşsiz olarak tescillenmesi diye bilinen ve son periyotta bilinirliği artan NFT olarak verilecek. Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nin gerçekleştiği sanal İstanbul ise yıl uzunluğu RedBull.com/meo adresinden ziyaret edilebilecek.

Dünyanın en yeterli oyuncuları, en rekabetçi taşınabilir oyun arenası Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri için Türkiye’de buluştu. Türkiye dahil 28 ülkeden gelen 32 kadro ve 16 oyuncunun sanal ortama aktarılan İstanbul’da yaptıkları gayretler sonucunda şampiyonlar muhakkak olurken Türk temsilcileri şampiyonaya imza attı.

Dünya Finalleri’nin en çok beklenen şampiyonluk gayretinde gülen, temsilcimiz Blaze Esports oldu. Red Bull M.E.O.’nun Türkiye Finalleri’ni kazanarak Dünya Finalleri’ne gitmeye hak kazanan Blaze Esports, burada da şampiyonluğu kimseye bırakmadı. Son dakikaya kadar kazananın aşikâr olmadığı PUBG MOBILE Batı Finali’nde rakiplerini geçmeyi başaran Blaze Esports, 45 skor ve 95 puanla memnun sona ulaştı. Türkiye’nin bir öbür temsilcisi Futbolist ise, son maça önder girmesine karşın Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’ni üçüncü tamamladı.

Dünya Finalleri’nde Türkiye’ye şampiyonluk getiren birinci isim ise İlker ‘overrated’ Bozkurt oldu. Sanal Ortaköy’de gerçekleştirilen Teamfight Tactics finalinde 7 rakibiyle şampiyonluk çabası veren İlker, beş maç üzerinden gayrette kazandığı 3 maç ve 38 puanla kupaya uzandı.

TESFED Lideri Özdemir: ‘Daha büyük muvaffakiyetler elde edeceğiz’

Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nin büyük bir muvaffakiyet ile tamamlandığını lisana getiren TESFED Lideri Alper Afşin Özdemir, “Espor Türkiye’de kıymetli bir ivme ile yoluna devam ediyor. Bu yükselişte Red Bull’un da katkısı çok fazla. Değerli turnuvalarla gelişimimizi daima desteklediler. Son olarak da 28 ülkenin en uygun oyuncularını sanal ortama aktarılan İstanbul’da ağırladık. Ülke olarak da ne kadar düzgün durumda olduğumuzu elde ettiğimiz iki şampiyonlukla gösterdik. Umarız ülkemize çok daha büyük muvaffakiyetleri daima birlikte getireceğiz” dedi.

Online finale, dijital ödül: NFT

Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri, bir unsur daha imza attı. Türkiye’de birinci defa bir aktifliğin mükafatı son vakitlerin en tanınan dijital sanat yapıtı olarak bilinen NFT olarak verildi. Dijital ortamda yer alan yapıtların varlığını ve gerçekliğini tescil eden sertifikalar olarak da tanımlanan NFT kupalarla Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri de dijital ortamda eşsiz olarak tescillenmiş oldu.

Yayıncılıkta da öncü

Etkinlikteki bir başka yenilik de PUBG MOBILE Finalleri’nde yaşandı. Şampiyonluk çabası, dünyada ve Türkiye’de daha evvel çok az kullanılan yeşil sonsuz fonlu 3D Stüdyo’dan tüm dünyaya aktarıldı. Kameralara yerleştirilen algılayıcılar sayesinde yeşil yerde görünen her şey adaya yansıtıldı ve final gayreti yayını bu stüdyodan yapıldı.

Sanal dünyaya aktarılan İstanbul’da düzenlenen Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde daha evvel Kapalıçarşı’nın mistik atmosferinde gerçekleştirilen Hearthstone’da Yunan oyuncu Achilleas Lamprakis şampiyon olmuştu. Finallerin ikinci kupası ise PUBG MOBILE Doğu Finali’nde sahibini bulmuştu. Merakla beklenen final sonunda Kuveyt temsilcisi KOUT memnun sona ulaşmıştı. Yapı Kredi Play ve Monster Notebook dayanaklarıyla gerçekleştirilen ve Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nin gerçekleştirilmesi için sanal ortama aktarılan İstanbul, RedBull.com/meo adresinden bütün yıl ziyaret edilmeye devam edecek.

Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’ne Türkiye damga vurdu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın