Dünyanın birinci ve en büyük üniversiteler ortası küresel VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerine eşsiz bir deneyim yaşatmak için yola çıktı. Her üniversite öğrencisine, üniversitesini dünya sahnesinde temsil etme imkânı sunan turnuvada ülke elemeleri heyecanı devam ediyor. Türkiye elemelerinin ikinci haftasında, finale yükselme muvaffakiyetini gösteren 10 ekip daha belirli oldu. 30 Mart’ta başlayan elemeler sonunda Something Cool, IDOI ESPOR, BAU Raiders, YUboyz, Renascimento, Beykent Esports, valozinzo,5FIRE, BandOfBrothers ve YIRTICI ekipleri final biletini ceplerine koydu.

80 üniversitede kurulan 5 kişilik ekiplerin, VALORANT oyununda Türkiye’yi ve üniversitesini temsil etmek için gayret ettikleri elemeler 14 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Türkiye finalinin 22 Mayıs’ta gerçekleşeceği Red Bull Campus Clutch’ta elemeler tek oyun, final ise en uygun 3 oyun üzerinden oynanacak. Türkiye şampiyonu olan ekip 5-6 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştirilecek ve 53 ülke temsilcisinin katılacağı Dünya Finali eleme cinsine katılmaya hak kazanacak. Bu basamakta gruplar, dünyanın her yerinde birebir anda gerçekleşecek 24 saatlik bir canlı yayında kendi kıtalarında yarışacak. Eleme tipinde başarılı olan 10 finalist, 17-18 Temmuz tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek Dünya Finali’nde uğraş edecek.

Dünya Finali’nde keyifli sona ulaşan grup, 20 bin Euro’luk mükafatın yanı sıra VALORANT Masters’ta gayret eden dünyanın en uygun VALORANT oyuncularıyla tanışma bahtına da sahip olacak. Red Bull Campus Clutch ile ilgili ayrıntılı bilgi RedBull.com/campusclutch adresinde.

Üniversite öğrencilerine özel birinci VALORANT turnuvası

2020 yılında piyasaya girdikten sonra gaming dünyasının en çok ilgi çeken oyunu haline gelen VALORANT’ı, yaklaşık 18 milyon oyuncu oynuyor. 5’er bireyden oluşan grupların karşı karşıya geldiği oyunda, bir maç 25 çeşit üzerinden kurgulanıyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, en çok oynanan oyun olma yolundaki gelişimini de sürdürüyor. Dünyanın en değerli ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini bir ortaya getiren birinci VALORANT turnuvası olma özelliğine sahip.

Red Bull Campus Clutch’ta elemeler devam ediyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın