Birinci elemeler sonunda 8 grup Türkiye Finali’ne yükseldi. 80 üniversitenin gayret ettiği turnuvada Türkiye şampiyonu olan kadro, 5-6 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek Dünya Finali eleme tipine katılmaya hak kazanacak. Eleme cinsinde başarılı olan ekipler ise 17-18 Temmuz tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek Dünya Finali’nde gayret edecek. Ayrıntılı bilgi RedBull.com/campusclutch adresinde.

Dünyanın birinci ve en büyük üniversiteler ortası küresel VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerine eşsiz bir deneyim yaşatmak için yola çıktı. Her üniversite öğrencisine, üniversitesini dünya sahnesinde temsil etme imkânı sunan turnuvada ülke elemeleri heyecanı başladı. Türkiye elemelerinde, finale yükselme muvaffakiyetini gösteren birinci 8 grup aşikâr oldu. 22 Mart’ta başlayan elemeler sonunda scanus, AYBU, Akdeniz Scorpio, DeSync, Nish-Espor, Halic Uni, Golden Phoenix ve Omega Bej kadroları final biletini ceplerine koydu.

80 üniversitede kurulan 5 kişilik kadroların, VALORANT oyununda Türkiye’yi ve üniversitesini temsil etmek için gayret ettikleri elemeler 14 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Türkiye finalinin 22 Mayıs’ta gerçekleşeceği Red Bull Campus Clutch’ta elemeler tek oyun, final ise en uygun 3 oyun üzerinden oynanacak. Türkiye şampiyonu olan grup 5-6 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştirilecek ve 53 ülke temsilcisinin katılacağı Dünya Finali eleme tipine katılmaya hak kazanacak. Bu etapta ekipler, dünyanın her yerinde tıpkı anda gerçekleşecek 24 saatlik bir canlı yayında kendi kıtalarında yarışacak. Eleme tipinde başarılı olan 10 finalist, 17-18 Temmuz tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek Dünya Finali’nde uğraş edecek.

Dünya Finali’nde keyifli sona ulaşan kadro, 20 bin Euro’luk mükafatın yanı sıra VALORANT Masters’ta uğraş eden dünyanın en âlâ VALORANT oyuncularıyla tanışma talihine da sahip olacak. Red Bull Campus Clutch ile ilgili ayrıntılı bilgi RedBull.com/campusclutch adresinde.

Üniversite öğrencilerine özel birinci VALORANT turnuvası

2020 yılında piyasaya girdikten sonra gaming dünyasının en çok ilgi çeken oyunu haline gelen VALORANT’ı, yaklaşık 18 milyon oyuncu oynuyor. 5’er şahıstan oluşan ekiplerin karşı karşıya geldiği oyunda, bir maç 25 tıp üzerinden kurgulanıyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, en çok oynanan oyun olma yolundaki gelişimini de sürdürüyor. Dünyanın en kıymetli ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini bir ortaya getiren birinci VALORANT turnuvası olma özelliğine sahip.

Red Bull Campus Clutch’ta birinci finalistler belirli oldu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın