Süratle yaklaşan League of Legends Dönem Ortası Turnuvası (MSI)’nın 2021 başlangıç kümeleri için kura çekimi tamamlandı. Riot Games tarafından ödül güncellemesi ile ilgili yapılan açıklamada ise şaşırtan bir sürprize yer verildi.

Bu yıl 6 – 23 Mayıs tarihleri ortasında Reykjavik, İzlanda’da gerçekleşecek olan MSI’ın kümeleri muhakkak oldu. Yapılan açıklamada, bu yıl MSI şampiyonunun liginin, Dünya Şampiyonası’na ek bir grup daha gönderebileceği de belirtildi.

MSI 2021 Kümeleri Aşikâr Oldu

Her bir bölgenin en âlâ ekibinin katılacağı Dönem Ortası Turnuvası’ndaki birinci eşleşmeler, bölgelerin playoff evresi sonuçları muhakkak olmadan evvel kura çekimi ile belirlendi. On iki bölgenin hepsi dört etaba ayrıldı:

1 – Çin (LPL), Avrupa (LEC), Kore (LCK)

2 – Kuzey Amerika (LCS), Vietnam (VCS), Güneydoğu Asya (PCS)

3 – Türkiye (ŞL), Bağımsız Devletler Topluluğu (LCL), Latin Amerika (LLA)

4 – Japonya (LJL), Brezilya (CBLOL), Okyanusya (LCO)

Basamaklar grupların son iki yılda gerçekleşen memleketler arası turnuvalardaki (2020 Dünya Şampiyonası gibi) performanslarına bağlı olarak oluşturuldu. Global Operasyon Yöneticisi Tom Martell, ekipleri rekabetçi kümelere rastgele yerleştiren bir yazılım kullanarak bir kura çekimini düzenledi.

A Kümesi Ekipleri: LPL, VCS, LCL, LCO

B Kümesi Ekipleri: LEC, PCS, ŞL, CBLOL

C Kümesi Kadroları: LCK, LCS, LLA, LJL

Her bir bölgeden turnuvaya katılmaya hak kazanan gruplar, kelam konusu bölgelerin olağan dönemdeki playoff programlarına nazaran seçilecek. Son kadrolar belirlendikten sonra, ekipler 6 Mayıs 2021’de maçların birinci günü için İzlanda’nın Reykjavik kentinde bir ortaya gelecek.

MSI şampiyonunun ligi, Dünya Şampiyonası’na ek bir grup gönderme talihine sahip olacak

Riot Games tarafından ödül güncellemesi ile ilgili yapılan açıklamada bu yıl MSI şampiyonunun liginin, Dünya Şampiyonası’na ek bir ekip göndereceği belirtildi. MSI tamamlandıktan sonra 2021’in kesin global güç sıralamaları hesaplanacak ve en üst sırayı alan lig MSI’ı da kazanma muvaffakiyetini göstermediyse bir grup daha çıkarabilecek. Aksi halde bu kontenjan güç sıralamalarında ikinci olan lige sunulacak.

MSI 2021, 6 Mayıs Perşembe Günü Başlayacak

Heyecanla beklenen MSI 2021, 6 Mayıs Perşembe günü başlayacak ve 23 Mayıs Pazar günü sona erecek. Riot Games, turnuvaya katılmaya hak kazanan ekipler ve yayın programı da dahil olmak üzere, daha fazla bilginin Nisan ayının sonlarına yanlışsız açıklanacağını belirtti.

MSI 2021 kümeleri ve ödül güncellemeleri açıklandı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın