FIBA Espor Açık 3’te, ikinci turnuvada olduğu üzere, altı bölgesel konferans olacak. Güney Doğu Asya, Afrika ve Orta Doğu konferanslarında 6 kadro, Kuzey ve Orta Amerika ise 8 gruba sahip olacak. Güney Amerika’da 7 ekip bulunurken, Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa Konferansı’nda 28 kadro oynayacak.

Turnuvada birinci sefer, Kuzey ve Orta Amerika ile Avrupa Konferansları iki kısımdan oluşacak: Mevcut Jenerasyon (PS4) ve Yeni Kuşak (PS5).

Küme kademesi maçları cuma günü yapılacak olup en düzgün üç play-off serisi cumartesi ve pazar günleri gerçekleşecek.

FIBA spor Açık 3’te maçlar üç farklı hafta sonunda oynanacak. 16-18 Nisan’da Güney Doğu Asya, Afrika, Orta Doğu konferansları ile başlayacak turnuva, 23-25 Nisan’da Kuzey ve Orta Amerika (Mevcut Nesil) ve Avrupa (Mevcut Nesil) ile devam edecek. Son haftada ise 7-9 Mayıs’ta Kuzey ve Orta Amerika (Yeni Nesil), Avrupa (Yeni Nesil) ve Güney Amerika kadroları maç yapacak.

Evvelki turnuvalarda olduğu üzere, tüm maçlar, FIBA’nın dijital kanalları olan Facebook, Twitch ve YouTube üzerinden canlı içeriklerle yayımlanacak. Küme basamağı maçları da Facebook ve YouTube üzerinden izlenebilecek.

FIBA Espor Açık Turnuvası’nın birincisine 17 ulusal kadro katılırken, ikincisine 38 ulusal grup katılmıştı. Üçüncüsünün 60 ulusal grubun iştirakiyle gerçekleşeceği FIBA Espor Açık turnuvaları muvaffakiyetini sürdürmeye devam ediyor.

Türkiye’nin Avrupa konferansında şampiyon olduğu Espor Açık 2’de; Arjantin, Avustralya, Fildişi Kıyısı, Suudi Arabistan ve ABD ise kendi bölgesel konferanslarında zafere ulaşmıştı.

FIBA Espor Açık 3’te 60 ulusal ekip yer alacak

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın