Son vakitlerde Fallout 76 oyuncularını sevindiren pek çok gelişme yaşandı. Başlarda Bethesda’nın en büyük başarısızlığı olarak anılan oyun, sonrasında iki sene boyunca çıkardığı daima yama ve güncellemelerle oyun çok daha stabil bir hale gelmeyi başardı. Artık Fallout 76’nın tam ve oynanabilir kaliteli bir oyun olduğu gönül rahatlığıyla söylenebilir

Fakat Bethesda oyunun geliştirilmesine orta verecek üzere görünmüyor. Stüdyo, geçtiğimiz günlerde Fallout 76 için 2021 yılında izlenecek içerik yol haritasını paylaştı. Paylaşılan yol haritasına göreyse Fallout 76 oyuncularını bu sene pek çok yenilik bekliyor. Fakat oyuncuların dikkatini hala oyuna eklenmeyen “Expedition” içerikleri çekti.

Expedition, yani keşif seyahatleri, temelde oyunun rastgele bir yerine eklenen oyun sonu öykü içerikleri oluyor. Lakin şimdi bu Expedition içerikleri hakkında oyuncular çok az bilgiye sahip. Bilinen şeylerden biri ise bu eklentilerin oyuncuları ana harita dışına çıkaracağı ve oyuncuların birlikte keşif seyahatlerine çıkabileceği.

Kimi data madencilerinin eriştiği bilgilerle birlikteyse oyuna eklenecek yeni keşif gezisi içeriğine dair kimi ipuçları elde edildi. Eldeki bilgiler kesin çıkarımlar yapabilecek kadar ayrıntılı olmasa da pek çok oyuncu birinci keşif gezisi lokasyonun Washington D.C. olacağına inanıyor. Kimi oyuncular ise bu görsellerin Pittsburgh için tasarlandığı tarafında iddia yürüttü.

Görselleri paylaşan Reddit kullanıcısı Rakkan, bu görsellere “bir arkadaşının hacklediği” şimdi kapalı ve hiç stabil olmayan bir serverdan ulaşıldığını söyledi. Rakkan PC Gamer’a şöyle konuştu: “Çok bug var ve oyun daima çöküyor ancak resmi sunucularda yapsanız banlanacağınız şeyleri yapabiliyorsunuz.”

Pek çok oyuncu kısa mühlet içinde oyuna eklenecek keşif seyahatlerine dair resmi bir açıklama bekliyor.

Fallout 76’da oyuncular Washington’a geri dönüyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın