Ergin Ataman şunları söyledi:

“İki grup da büyük bir çaba verdi. Bu akşam oynayan tüm oyuncuları tebrik ediyorum. Bizim açımızdan Baskonia ile oynamak kolay değil zira Polonara ve Peters ile uzun rotasyonunu doldurduklarında onlara karşı sistemli savunma yapmak güç. Bence şu ana kadar EuroLeague’in en uygun savunma kadrosuyuz lakin bu akşam bu türlü bir oyun usulü karşısında savunma yapmakta zorlandık. Atakta ise kendi tertibimizde oynadık. Son çeyrekte o tertibi bıraktığımızda Larkin, skorer yanını gösterdi ve bu bizim grubumuz için çok kıymetli. Zira her vakit nizamlı set hamlesi oynayamazsınız. Bazen Baskonia‘daki Henry ve bizdeki Larkin üzere oyuncular skor üretiyor, durum yaratıyor. Bizim için hoş bir galibiyet oldu. Her iki kadronun da kazanma talihi vardı. Özetle bizim için düzgün bir galibiyet.

Baskonia için üzgünüm zira şu an playoff konusunda külfette olduklarını biliyorum lakin bizim için birinci dörtte avantajı almak çok değerli.

Şu anda playofflarda olmayı hak eden 10 kadro var. Baskonia üzere Valencia da playoff’larda olmayı hak ediyor ancak bu bir oyun. Şayet daha fazla kazanırsanız, orada oluyorsunuz. 12 ya da 16 hafta evvel 13. sıradaydık, şu an dördüncü sıradayız. Basketbol bu türlü. Baskonia çok düzgün ekip, çok âlâ bir kulüp ve çok düzgün basketbol oynuyorlar ancak bence Valencia, Zenit, Real Madrid de o denli kadrolar. Onlar da külfet yaşıyor. Son haftada playoff tablosunu göreceğiz.”

“Playofflarda kaçmak istediğiniz bir grup var mı?” sorusuna ise Ataman şu karşılığı verdi:

“Çok güç soru. Bence Baskonia’dan kaçmak lazım. Zira çok farklı bir basketbol oynuyorlar. Hangi sırada olacağız bilmiyorum lakin Baskonia’ya karşı oynamak çok sıkıntı. Öteki kadrolardan rastgele biri sorun değil. Ayrıyeten Fenerbahçe ile eşleşmek de bizim için âlâ olmaz zira iki Türk kadrosu derbisi olur. Benim için Fenerbahçe ve Baskonia, playofflarda oynamak istemediğim iki ekip.” (Eurohoops)

Ergin Ataman: Playoff’larda Fenerbahçe ve Baskonia ile eşleşmek istemem

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın