Anadolu Efes Spor Kulübü A Takımı’nın ikinci kaptanı ve One Team Elçisi Bryant Dunston, One Team projesinin “takım olma” temalı altıncı çalışmasına katıldı ve 10-12 yaş aralığındaki iştirakçilerin sorularını yanıtladı.

Çalışmanın başlangıcında iştirakçilerin ısınma ve basketbol çalışmasını da canlı takip eden Dunston, basketbol mesleği ile ilgili ayrıntıları ve hayat ideolojisini çocuklarla paylaştı. Deneyimli oyuncu, iştirakçilere hayallerini gerçekleştirebilmek için ekstra çalışmalar yapmalarını tavsiye ederken boş vakitleri yanlışsız biçimde değerlendirmenin kıymetine de vurgu yaptı. “Pandemi devrinde hareketsizliğin artması sebebiyle oluşan meseleleri önlemede gelişim çağındaki bireylerde fizikî aktivite alışkanlıklarının kazandırılması” maksadıyla gerçekleştirilen proje, sekizinci çalışma ile birlikte sona erecek.

2019 ve 2020 yıllarında EuroLeague One Team Altın Ödülü’nü kazanan, bu mükafatı iki defa kazanan birinci ve tek kadro olan Anadolu Efes Spor Kulübü’nün 2020 – 2021 dönemi One Team Elçisi olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Bryant Dunston, projeye katılma bahtı elde eden çocuklara da bunun hayat seyahatleri için çok büyük bir baht olduğunu söyledi.

Profesyonel bir basketbolcu olmak ve bunu sürdürebilmek için hayatı boyunca kendini basketbola adadığını ve herkesten çok çalışmaya odaklandığını söyleyen Bryant Dunston, iştirakçilere da hayallerini gerçekleştirebilmek için ekstra çalışma yapmalarını ve bilhassa boş vakitlerini çok verimli biçimde değerlendirmelerini tavsiye etti.

Anadolu Efes A Kadrosu ikinci kaptanı Bryant Dunston, ayrıntılı soruları için One Team iştirakçilerine teşekkür ederek Sertifika Töreni’nde de kendileriyle bir ortaya gelmeyi umduğunu söyledi.

Sertifika Merasimi, One Team projesinin sekizinci çalışmasında gerçekleştirilecek

Basketbolun bir metafor olarak kullanıldığı Anadolu Efes Spor Kulübü 2020 – 2021 One Team projesinde altıncı çalışmaya kadar sorun çözme, karar alma, teknoloji bağımlılığından uzak durma, ekip çalışması, özgüven ve spor yapma alışkanlığı kazanma üzere bahisler işlendi.

Fizikî aktivite eksikliği ve teknoloji bağımlılığına dikkat çeken projenin Sertifika Merasimi ise sekizinci çalışması sonunda gerçekleştirilecek. Anadolu Efes Spor Kulübü, One Team çalışmaları ile iştirakçilerinin hayatlarına dokunmaya devam edecek.

Bryant Dunston, One Team projesi iştirakçileriyle bir ortaya geldi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın