Zoe, League of Legends dünyasında şimdi yeni sayılabilecek bir fırlama bir şampiyondur. Hilebaz olarak bilinen Zoe şampiyonunun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için ayrıntıları hazırladık.

Alacakaranlığın Sureti Zoe

Hınzır, yaramaz, hayal gücünün haddi hesabı yok, değişimin beden bulmuş halidir Zoe. Targon’un kozmik habercisi olan Zoe, kozmosa yine şekillendirecek olan haberlerin iletilmesinde vazifelidir. Sadece Zoe’nin varlığı bile matematiği çarpıtmaya kâfi. Kimi vakit istemeden ya da makus niyet barındırmadan felaketlere sebep olabiliyor.

Zoe, vazifelerini geniş ve kayıtsız bir tutumla hallediyor. Kendisiyle oyun oynayacak faniler yaratmak, oyalanacak bol bol cümbüş düşlemek derken hesaplar karışıyor. Bu şampiyon ile karşılaşmak sizi neşelendirebilir hatta epey yeterli bir tecrübe kazandırabilir. Lakin Zoe epeyce tehlikeli bir karakterdir. Altında görünenden fazlası yatar…

Alacakaranlığın Sureti Zoe Oynanış Biçimi

Pırıltı Şenliği skili Zoe’nin pasif yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde Zoe, bir sonraki olağan taarruzunda ya da kabarcığı 5 saniye içinde ek büyü hasarı verir.

Uçarı Yıldız, klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenektir. Kat ettiği uzaklık arttıkça hasarı da artar. Bir atış yapar ve bu atış büyü hasarı verir. Ayrıyeten yakınındaki bir pozisyona yönlendirmek için bu yeteneği tekrar kullanabilirsiniz.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Büyü Hırsızı, Zoe rakiplerinin büyülerini ve eşyalarının etkinlerini kullanmaları halinde yerde kalan büyü küreleri düşürmelerine neden olur. Öbür yandan biçtiği birtakım minyonlar da büyü küreleri düşürür. Etkin halde, küresi almak, o büyüyü bir sefer kullanabilmeyi sağlar. Pasif halde ise bu yeteneğini kullandığında Hareket Suratı kazanır. Birebir vakitte maksadına yönelerek büyü hasarı verir. Her 3 atışta ise Pırıltı Şenliği tesiri uygulayabilir.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Hınzır Uyku Baloncuğu, voleyle gönderdiği baloncuk büyü hasarı verir. Hiçbir şeye isabet etmezse bir kapan olarak kalır. Öbür yandan duvar üstünden uçarken baloncuğun menzili artar. İsabet sonrası kurbanı 2 saniyeliğine uykuya dalar. Akın ve yetenek isabetleri uykuyu bozar. Böylelikle iki kat hasar verir. Katlanan hasar ölçüsünün azami limiti yoktur. Rakipler uyuduğunda ise Hınzır Uyku Baloncuğu’nun bekleme mühleti azalır.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Bi’ Ordayım Bi’ Burda, şampiyon 1 saniyeliğine yakındaki bir pozisyona ışınlanır. Akabinde bulunduğu yere geri döner. Bu esnada yetenek kullanıp atak yapabilir. Lakin hareket edemez. Öbür yandan duvarların ötesini görebilir.

Alacakaranlığın Sureti Zoe S11 Rün Dizilimi

Yaramaz Zoe şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Hâkimiyet

Elektrik Ver

Kan Tadı

Gözyuvarı Koleksiyonu

Eksiksiz Avcı

Büyücülük

Mana Akışı Yüzüğü

Kızart

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Alacakaranlığın Sureti Zoe S11 Yetenek Skilleri

Deneyimli oyuncular kelam konusu yetenek skilleri olduğunda içinde Bi’ Ordayım Bi’ Burda olan kıymetli komboları denemeye vakit ayırır. Ayrıyeten bu skillde taciz atışı yapma sanatında ustalaşmak epeyce kıymetlidir. Zoe şampiyonu S11 yetenek skilleri dağılımı;

Uçarı Yıldız: 1- 4- 5- 7- 9

Büyü Hırsızı: 3- 14- 15- 17- 18

Hınzır Uyku Baloncuğu: 2- 4- 8- 10- 12

Bi’ Ordayım Bi’ Burda: 6- 11- 16

Alacakaranlığın Sureti Zoe S11 Counter Pickler

Zoe şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Ahri

Fizz

Yasuo

Kassadin

Katarina

Lux

Alacakaranlığın Sureti Zoe Full Build S11 Eşya Dizilimi

Luden’in Çığlığı

Zhonya’nın Kumsaati

Sihirbaz Pabuçları

Morellonomikon

Rabadon’un Şapkası

Hiçlik Değneği

Alacakaranlığın Sureti Zoe Kostümleri

Zoe şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Siber Pop Kostümü

Havuz Partisi Kostümü

Zoe Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Zoe İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın