Dünyadaki en tanınan oyunlardan biri olan League of Legends sahip olduğu çok sayıdaki karakterleri ve eşsiz cihanı ile oyuncuları büyülüyor ve herkesin ilgisini çekiyor. League of Legends cihanı efsanevi şampiyonlarla dolup taşıyor. League of Legends evrenindeki en çok tercih edilen şampiyonlardan biri de Vakit Bekçisi Zilean olarak karşımıza çıkıyor.

Zilean Kimdir?

Çok evvelce Urtistan isminde ihtişamlı bir kent vardı. Ancak dehşetli Rün Savaşı sonrasında yıkıldı ve yok olup gitti. Bu kentten canlı tek bir kişi çıktı. O kişi de Zilean idi. Zilean vakti bir takıntı haline getirmişti ve kentin saat kulesinde oturuyordu. Zilean büyük bir savaşın geldiğini görüyor, savaşı barışcıl bir halde çözmek için türlü ataklar üzerine düşünüyordu. Lakin Zilean saplantı haline getirmiş olduğu vakitte takıldı kaldı ve savaş gerçekleşirken farketmedi.

Zilean kendine geldiğinde bütün Urtistan harabeye dönmüştü. Savaşı yenen taraf şuurlu olarak yalnızca Zilean’ın bulunduğu saat kulesine bir şey yapmamıştı. Zira Zilean’ın pişman olduğunu görmek onları keyifli ediyordu. Zilean vakit bozunması nedeni ile ölümsüzlüğü yakalamıştı. Zilean’ın zihni anılar ortasında geziniyor ancak hiçbir şeyi etkileyemiyordu. Bu onun için büyük bir lanetti.

Lanetin en berbat tarafı Zilean’ın bir an için Urtistan kentinin en ihtişamlı anına gitmesi çabucak sonrasında ise harabe olduğu ana geri gelmesiydi. League of Legends cihanında yalnızca çok güçlü büyüdarlar bu lanetin tesirini geçirebilirler. Zilean da tam olarak bu yüzden Lig’e katıldı ve lanete bir tedavi aramaya başladı.

Zilean Karakter Özellikleri

Roller: Büyücü , Dayanak

Riot Point: 585

Can: 5,44 (her düzey için +0,5)

Can Yenileme: 5,44 (her düzey için +0,5)

Mavi Öz: 1350

Atak Gücü: 51,64 (her düzey için +3)

Atak Suratı: 0,625 (her düzey için + %2,13)

Zırh: 19,134 (her düzey için +3,8)

Hareket Suratı: 335

Büyü Direnci: 30 (her düzey için +0)

Zilean Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler: PRO SUP

Zilean Mevcut Rün Rehberi;

Peksimet Teslimatı

Sihirli Pabuçlar

Kondisyon

Ömür Kaynağı

Muhafız

Canlandır

Zombi Totem

İnsafsız Avcı

Çok Büyüme

Zilean Yenilenen Rün Rehberi;

Yüzelik

Büyücülük

İlham

Kızart

Kozmik Sezgi

Vakit Büken Karışım

Aery’i Çağır

Mana Akışı Yüzüğü

+5 Zırh

+10 Değişken Kuvvet

Mid Zilean İtemları (Build)

Buzdiş

Mikael’in Kazanı

Kefaret

Sihirbaz Pabuçları

Demir Solari’nin Broşu

Robadin’in Şapkası

Zilean Counter Şampiyonlar (Pickler)

Zilean’ın Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Zed

Yasuo

Zac

Darius

Katarina

Zilean’ın Zayıf Olduğu Şampiyonlar;

Blitzcrank

Sivir

Lux

Morgana

Annie

Zilean Yetenekleri

Vakit Kumbarası: Zilean vakti biriktirebilir. Dostu olan kahramanlara biriktirdiği vakti aktararak düzey yenilemelerine yardımcı olabilir. Bunun için dost şampiyonun düzeyini yenileyecek kadar vakit biriktirmiş olması gerekir. Zilean başlarına verdiği tecrübe ölçüsünde tecrübe kazanır. Bu özelliği taarruz hedefli kullanamaz.

Başa Sar: Zilean temel büyülerin bekleme müddetlerini azaltabilir.

Vakit Kayması: Zilean dostu olan bir şampiyona gözetici bir rün atayabilir. Dost şampiyon öldürülürse Zilean vakti geri sararak dostunu tekrar hayata döndürebilir.

Saatli Bomba: Zilean hedeflediği alana bir bomba fırlatır ve bombayı şampiyonlara sabitleyebilir. Bomba fırlatıldıktan 3 saniye sonra patlar ve bütün alana hasar verir. Şayet bir saatli bomba öbür bir saatli bomba tarafından patlatılırsa hasar gücü daha fazla olur.

Vakti Bük: Zilean bir müddetliğine vakti bükebilir ve rakiplerin yavaşlamasını sağlar. Dost şampiyonların ise hareket suratını artırır.

Zilean Kostümleri

Klasik Zilean

Hippi Zilean

Kanlı Ay Zilean

Yaşlı Aziz Zilean

Shurima Çöllü Zilean

Vakit Makinesi Zilean

Zilean Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Sup Ve Mid Zilean İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın