League of Legends piyasaya birinci çıktığı yıllarda ortalığı kasıp kavurmuştu. Bu durum bugün de değişmiş değil. Gerek oyun kozmosu gerekse de şampiyonları ile hala oyun dünyasının bir numaralarından. Oyun içinde bulunan pek çok şampiyon var. Bunlardan biri de Ziggs!

League of Legends Şampiyonlarından Ziggs Kimdir?

Ziggs bir bilim adamıdır ve bu husustaki yeteneği de doğuştan gelmektedir. Lakin onun Yordle bilim adamlarının bilakis sistemsiz ve hiperaktif bir yaradılışı vardır. Gözü yükseklerdeydi ve Heimerdinger üzere bir mucit olabilmek için çabalıyordu. Bazen ortaya hiçbir şey çıkmıyor lakin bazen de inanılmaz şeyler yaratıyordu. Tüm bu süreçler ona yürek veriyordu.

Vakit içinde Ziggs’in ne kadar yetenekli bir bilim adamı olabileceği anlaşıldı ve meziyetlerini sergilemesi için Yordle akademisine davet edildi. Ama Ziggs büsbütün dikkatsiz bir bilim adamı olduğu için, gösterisi sırasında fazla ısınan Hextech motoru patladı ve akademinin duvarında devasa bir delik açıldı. Akabinde Ziggs akademiden kovuldu.

Ortadan bir vakit geçtikten sonra Zaun casusları profesörleri kaçırdı ve bir hapishaneye yerleştirdi. Bu hapishane duvarlarının geçilebilmesi olanaksızdı. Lakin siz ortalığı yıkma ve patlatma yeteneklerini bu profesörleri kurtarmak için kullanabilirdi. Daha sonradan Ziggs sihirmayın ismini verdiği bir bomba icat etti ve bu bombayı hapishaneyi yerle bir edip profesörleri kurtarmak için kullandı.

Ziggs Rün Rehneri ve Dönem 11 Yenilenen Rünleri

Ziggs rün rehberi;

Büyücülük + İlham: Sihirli Yıldız (100), Soğuran Küre (2), Mana Akışı Yüzüğü (98), Büyüklük (100), Kızart (78), Yaklaşan Fırtına (22). Sihirli Pabuçlar (19), Peksimet Teslimatı (98), Geleceğin Pazarı (2), Kozmik Sezgi (79), Vakit Büken Karışım (2).

İlham + Büyücülük: Dinginsiz Büyü Kitabı (83), Prototip: Heptaş (17), Sihirli Pabuçlar (100), Peksimet Teslimatı (100), Kozmik Sezgi (100). Mana Akışı Yüzüğü (100), Büyüklük (33), Yaklaşan Fırtına (67).

Büyücülük + İsabet: Sihirli Yıldız (100), Mana Akışı Yüzüğü (100), Büyüklük (100), Yaklaşan Fırtına (86). Pratik Zeka (100), Son Darbe (86), Biç Bölüm (14).

Ziggs’in dönem 11’de yenilenen rünleri;

Büyücülük: Sihirli Yıldız, Mana Akışı Yüzüğü, Büyüklük, Kızart.

İlham: Peksimet Teslimatı, Kozmik Sezgi, +10 Değişken Kuvvet (x2), +6 Büyü Direnci.

Ziggs Itemları (Mid Build & Full Build)

Ziggs oyuna başlarken öbür şampiyonlar üzere Doran’ın Yüzüğü, Can İksiri (x2) ve Totem Uğuru (Ziynet) eşyalarına sahiptir. Ziggs’in full build dizilimini ise şu biçimde listeleyebiliriz:

Luden’in Feryadı: +90 yetenek gücü, +500 mana, bekleme müddetinde azalma.

Sihirbaz Pabuçları: +18 büyü nüfuzu, özel pasif ve gelişmiş hareket olarak +45 hareket suratı.

Liandry’nin Eziyeti: +300 can, +80 yetenek gücü, +15 büyü nüfuzu (özel pasif, kem göz).

Hiçlik Değneği: Özel pasif olarak + %40 büyü nüfuzu, +80 yetenek gücü.

Rabadon’un Şapkası: Yetenek gücü +120, özel pasif olarak yetenek gücünü %35 arttırır.

Zhonya’nın Kum Saati: Bekleme müddetinde azalma, +45 zırh, +70 yetenek gücü. Şampiyon 2.5 saniye boyunca ziyan görmez ve maksat alınamaz bir hale gelir (özel faal – vakti durdur).

Ziggs Counter Şampiyonları (Pickler)

Karşısında zayıf olduğu şampiyonlar;

Akali – Suikastçi ve Büyücü

Fizz – Suikastçi, Savaşçı ve Büyücü

Yasuo – Suikastçi ve Savaşçı

LeBlanc – Suikastçi ve Büyücü

Talon – Suikastçi ve Büyücü

Karşısında güçlü olduğu şampiyonlar;

Azir – Büyücü

Yorick – Savaşçı ve Tank

Heimerdinger – Büyücü

Kayle – Savaşçı ve Dayanak

Orianna – Büyücü

Ziggs Kostümleri

Klasik Ziggs

Mecnun Bilim Adamı Ziggs

Kumandan Ziggs

Havuz Partisi Ziggs

Kartopu Savaşı Ziggs

Sihir Üstadı Ziggs

Jeton Düşmanı Ziggs

Ziggs Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Ziggs İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın