Yuumi, sempatik küçük bir kedicik mi sanki? Şampiyonun yetenek kiti ile birlikte oyuna yeni bir soluk geldi. Nişancılarla ahenk içerisinde oynanabilecek bir dayanak şampiyonu olan Yuumi şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Sihirli Kedi Yuumi

Yuumi, Bandle Kenti’nden gelen sihirli bir kedidir. Yıllar evvel Norra isimli bir büyücünün kedisi olan bu şampiyon, sahibi gizemli bir biçimde ortadan yok olunca onun kitabının koruyuculuğunu yapmaya başladı. Geçitler Kitabı’nın sayfalarındaki geçitlerde dolaşmaya başlayan Yuumi, bu seyahatte kendisine sevgi verecek ve eşlik edecek arkadaşlar aramaktadır.

Işıldayan kalkanı ve yorulmak bilmez azmi ile dostlarını düşmanlarından koruyor. Lakin kitap her vakit kendisine vazifesini hatırlatsa da sevgili Yuumi birden fazla sefer uykuya yenik düşüyor ya da balık yemek üzere zevklere kapılıyor. Yeniden de ne olursa olsun, arkadaş edinmek için çıktığı bu seyahatte iradesini her vakit koruyor.

Sihirli Kedi Yuumi Oynanış Biçimi

Epeyce sağlam bir takviye ve birebir vakitte büyücü olan şirin kedimiz Yuumi’nin pasif skili olan Dokuz can, bir kediye yaraşır biçimde düzenlenmiştir. Muhakkak aralıklarla rakip şampiyonlara saldırdığında hem kendisini hem de ekip arkadaşını koruyan bir kalkana sahiptir.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Sinsi Atış, şampiyon isabet ettiği birinci amaca hasar veren bir atış yapar. Bu atış ek hasar verir. İsabet etmesi en az 1 saniye sürerse maksadı yavaşlatır. Dostuna yapışık haldeyken bile fare imleciyle denetim edilebilir. Ayrıyeten isabet ettiği birinci rakibe Büyü Hasarı veren atışlar yapar. Şayet isabet etmeden evvel muhakkak bir mühlet boyunca havada kalırsa, şampiyonları azalarak kaybolacak biçimde yavaşlatır.

Sen ve Ben! klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenektir. Pasif halde iken, yapıştığı grup arkadaşının birbirinin değişken kuvvetinin bir kısmını paylaşmasını sağlar. Etkin halde ise gaye grup arkadaşının üstüne atılarak kuleler dışındaki ünitelerce gaye alınamamasını sağlar. Ekip arkadaşları ortasında geçiş yapabilir. Ayrıyeten mevcut grup arkadaşından ayrılabilir.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Çıldırrr, skili şampiyonu güzelleştirir ve ona hareket suratı artışı sağlar. Şayet kadro arkadaşına yapışık haldeyse bu etkiyi ona aktarır. Yetenek 2 yük fiyat.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Son Sayfa, ağırlaşarak yedi hasar dalgası gönderir. Üçten fazla kere isabet alan maksatları yere sabitler. Ağırlaşma esnasında hareket edebilir. Bir şampiyona yapışabilir. Çıldırrr yeteneğini kullanabilir.

Sihirli Kedi Yuumi S11 Rün Dizilimi

Yuumi şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Büyücülük

Aery’i Çağır

Mana Akışı Yüzüğü

Büyüklük

Kızart

İsabet

Pratik Zekâ

Biç Evre

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Sihirli Kedi Yuumi S11 Yetenek Skilleri

Yuumi şampiyonu S11 yetenek skilleri dağılımı;

Sinsi Atış: 1- 3- 5- 7- 9

Sen ve Ben!: 13- 14- 15- 17- 18

Çıldırrr: 2- 4- 8- 10- 12

Son Sayfa: 6- 11- 16

Sihirli Kedi Yuumi S11 Counter Pickler

Yuumi şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Morgana

Tresh

Sona

Pyke

Sihirli Kedi Yuumi Full Build S11 Eşya Dizilimi

Bitkinlik: Rakip şampiyonu bitkin düşürerek, 2,5 saniye kadar hareket suratını da azaltır. Bu müddet de ise rakibin verdiği hasarın %40’ı düşer.

Tutuştur: Rakip şampiyonu tutuşturarak, 5 saniye kadar 80 ile 505 (Seviyeye bağlı) gerçek hasar verir. Rakibin görünmesini sağlar ve bu müddette rakiplerin aldığı uygunlaştırma tesirlerini azaltır.

Büyü Hırsızının Becerisi

Akan Su Asası

Kızgın Buhurdanlık

Kefaret

Mejai’nin Ruhyiyeni

Mikael’in Kazanı

Sihirli Kedi Yuumi Kostümleri

Yuumi şampiyonu şimdi yeni olmasından ötürü sadece Klasik Kostümü, yani şu an ki görünümü mevcuttur. İleride Riot Games tarafından yeni kostümler eklenebilir.

Yuumi Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Yuumi İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın