League of Legends gerek inanılmaz büyüklükteki oyun cihanı, gerekse de bu cihan içindeki karakterler ile değişilmez bir oyundur. Cihan içerisinde yerleştirilmiş onlarca karakter bulunur. Bu karakterlerden biri de Yorick’tir.

League of Legends Şampiyonlarından Yorick Kimdir?

Yorick, ölülerin gücüyle hem lanetlenmiş, hem de kutsanmış bir karakterdir. Çok eskilerde kalan ve artık unutulmaya yüz tutmuş bir inanç nizamının son temsilcisidir. Yorick’in üzerindeki bu lanet, memleketinde gerçekleşen çok büyük bir afetten sonra başına gelmişti. Yorick’in emeli üzerindeki bu lanetten kurtulabilmektir.

Yorick’in bu lanetten ötürü ölüleri görme ve duyma yeteneği vardır. Her an etrafında ölülerin ruhları dolaşır ve bu ruhlardan öteki hiçbir yoldaşı yoktur. Birebir vakitte Yorick şimdi ölmüş olanların ebediyette yollarını bulabilmeleri için onlara yardım etmek üzere bir misyon edinmiştir. Birinci başlarda bu durum Yorick için kederli ve acı verici olsa da, Yorick vakit içinde bu durumdan keyif almaya başladı. Yorick bugün meyyit arkadaşlarının yoldaşlığında, cesetle ve gözyaşıyla dolu seyahatine devam ediyor.

Yorick Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Yorick’in şu anda sahip olduğu rünler;

Azim + İsabet: Hortlağın Pençesi (100), Tahrip (100), İkinci Talih (100), Çok Büyüme (100). Şifa Taşkını (100), Efsane: Kan (100).

Azim + İlham: Hortlağın Pençesi (100), Canlandır (50), Tahrip (100), Gözük Kara (50), İkinci Baht (100). Peksimet Teslimatı (100), Suratını Al (100).

Yorick’in 11. dönemde yenilenen rünleri;

İsabet: Yenilmez, Zafer, Efsane: Sıvışma, Son Direniş.

Azim: Tahrp, Kemik Zırh, +10 Değişken Kuvvet (x2), +5 Zırh.

Yorick Itemları (Build)

Yorick oyuna Musibet İksiri ve Totem Uğuru (Ziynet) eşyalarından oluşan başlangıç eşyaları ile başlar. Yorcik’in full build dizilimi ise şu formdadır:

Üçlü Kuvvet: Can +250, Atak Gücü +25, Atak Suratı + %40, bekleme müddetinde %20 azalma, + %5 hareket suratı, mana +250. Özel pasif – savaş galeyanı: hücum isabet ettiğinde +20 hareket suratı, katlettiğinde +60 hareket suratı. Özel pasif – büyülü kılıç: %200’e kadar ek hasar. (Ücret 3733, satılırken 333)

Merkür’ün Adımları: Büyü direnci +25. Özel pasif – gelişmiş hareket: Hareket suratı +45. Özel pasif – sıvışma. (Ücret 1100, satılırken 350)

Haşmetli Hydra: Can +450, Hücum gücü +50, + 0 taban can yenilenmesi. Özel pasif – biçiş. Özel faal – hilal. ( Fiyat 3600, satılırken 750)

Sterak’ın Teminatı: Can +450. Özel pasif: + %50 taban atak gücü. Özel pasif – can simidi. Sterak’ın hışmı. (Ücret 3200, satılırken 725)

Ruh Gömleği: Can +450, Büyü direnci +55, taban can yenilenmesi + 0, bekleme müddetinde azalma. Özel pasif: Tüm güzelleştirme tesirlerinde %30 ek (Ücret 2800, satılırken 800)

Randuin’in Alameti: Can +400, Zırh +60, kritik vuruş hasarlarında %20 azalma. Özel pasif – soğuk çelik: Rakibin akın suratı 1 saniyeliğine azalır. Özel Faal: Rakip suratı 2 saniyeliğine %55 azalır. (Ücret 2900, satılırken 900)

Yorick Counter Şampiyonları (Pickler)

Yorick’in karşısında zayıf olduğu şampiyonlar;

Cho’Gath – Büyücü ve Tank

Xin Zhao – Suikastçi ve Savaşçı

Nunu ve Willump – Savaşçı ve Tank

Trundle – Savaşçı ve Tank

Riven – Suikastçi ve Savaşçı

Yorick’in karşısında güçlü olduğu şampiyonlar;

Darius – Savaşçı ve Tank

Jayce – Savaşçı

Teemo – Suikastçi ve Nişancı

Rumble – Savaşçı ve Büyücü

Shen – Savaşçı ve Tank

Yorick’in Alınabilir Kostümleri

Klasik Yorick

Cenazeci Yorick

Pentakill Yorick

Işık Muhafızı Yorick

Yorick Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Yorick İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın