Oynamayı bilene şahane bir tank, jungler kasmak isteyene OP olan, daima sonlu bir şampiyon Xin Zhao, League of Legends dünyasında bağırışları bilinen bu adam, insanı mecnun edebilir. Uygun vurur, kolay kolay ölmez, oyunun tadını çıkarmanızı sağlar. Xin Zhao şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceleyebilirsiniz.

Demacia’nın Hizmetkarı Xin Zhao

Şampiyon, iktidar sahibi Lightshield hanedanına her vakit sadık ve epey azimli bir savaşçıdır. Eski vakitlerde Noxus’un dövüş çukurlarına hapsedilmiş olan şampiyon, sayısız dövüş görmüş ve birçok zaferler kazanmış biridir. Bu üstün muvaffakiyetinden sonra Demacia güçlerince özgür bırakılmasının akabinde ömrünü ve tüm sadakatini kurtarıcısının ellerine bırakmıştır.

Xin Zhao artık yeni krallığı için savaşan, üç pençe mızrağıyla birlikte nasıl bir savaşın içerisinde olursa olsun düşmanlarının karşısında dimdik durmayı başaran eşsiz bir dövüş ustasıdır.

Demacia’nın Hizmetkarı Xin Zhao Oynanış Biçimi

Korkusuz ve hanedanına sadık olan bu adamın pasif skili olan Gayret Azmi, şampiyonun her üçüncü hücumunda ek hasar verir. Ayrıyeten şampiyonun can kıymetini yükseltmesini sağlar.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek ise Üç Pençe Saldırısı’dır. Bu atak ile şampiyon sonraki 3 olağan hücumunda rakibe fazladan fizikî hasar verir. Öteki yeteneklerinin bekleme müddetlerini 1 saniye azaltır. Ayrıyeten son yani 3. vuruş ise maksadı 1 saniyeliğine havaya savurur.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yetenek Rüzgârdan Şimşeğe, iki formda ilerler evvel biçme daha sonra itme halindedir. Şampiyon elindeki kargısıyla önündeki bir alanı biçer ve akabinde kargısını öne iter. Kullanım müddeti ise şampiyonun üzerindeki eşya ve düzeylerden elde edilen taarruz suratına bağlı olarak azalır.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek Amansız Atak, rakibe hamle eder. İçlerinden birine meydan okur. Yaptığı hamle, yakındaki tüm rakiplere büyü hasarı verir. Ayrıyeten %50 yavaşlatma ve en fazla kendisine %60 hücum suratı kazandırır.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Hilal Müdafaası, mızrağı etrafında döndürerek fizikî hasar verir. Böylelikle rakipleri geri savurur. Bu skili kullandıktan sonraki 3 saniye boyunca, Farkındalık artışı elde eder.

Demacia’nın Hizmetkarı Xin Zhao S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde Xin Zhao şampiyonunun yeni rün dizilimi;

Büyücülük

Hız Coşkusu

Bulut Pelerini

Hız

Suda Yürüyen

İsabet

Zafer

Efsane: Çeviklik ve ayrıyeten;

+ %9 Hücum Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Demacia’nın Hizmetkarı Xin Zhao S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde, mükemmel bir dövüş ustası olan Xin Zhao şampiyonunun yeni yetenek skilleri dağılımı;

Üç Pençe Saldırısı: 2- 14- 15- 17- 18

Rüzgârdan Şimşeğe: 3- 4- 5- 7- 9

Amansız Hamle: 1- 8- 10- 12- 13

Hilal Muhafazası: 6- 11- 16

Demacia’nın Hizmetkarı Xin Zhao S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde replikleri ile oyuncunun gaza gelmesini sağlayan Xin Zhao şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Jax

Teemo

Malphite

Pantheon

Demacia’nın Hizmetkarı Xin Zhao S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Közbıçak

Üçlü Kuvvet

Çelik Kaplamalı Çizme

Ruh Gömleği

Çivili Zırh

Vefatın Dansı

Demacia’nın Hizmetkarı Xin Zhao Kostümleri

Siz deyin Jackie Chan’den biz diyelim Jet Li’den esinlenilmiş lakin daha çok Çin Savaşçılarından gelen bu şampiyonun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Komando Kostümü

İmparatorluk Askeri Kostümü

Gladyatör Kostümü

Kanlı Süvari Kostümü

Savaş Ustası Kostümü

Saklı Casus Kostümü

Ejderkatili Kostümü

Kozmik Muhafız Kostümü

Xin Zhao Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Xin Zhao İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın