League of Legends cihanında hayli farklı bir şampiyon olan Xayah, sevgilisi Rakan ile birlikte takılıyor. Yani bir değil iki karaktere birden sahip oluyorsunuz. Her ne kadar yalnızca Xayah karakteriyle oynanılsa da Rakan biraz işin cümbüşü. Bilmeyenler için Xayah anlatımı ve oynayanlar için yeni yapılan değişiklikleri öğrenmek ismine tüm ayrıntıları derledik.

Asi Xayah

Hakkını aramak için kişisel bir savaş içerisinde olan Xayah, kusursuz bir ölümsüz vastaya devrimcisidir. Suratını pratik zekasından, kurnazlığından ve hayli keskin olan tüy kadar hafif bıçaklarından alır. Yoluna kim çıkarsa çıksın hepsini yok eder.

Xayah şampiyonunun hem sevgilisi hem de ortağı olan Rakan ile omuz omuza çarpışır. Onunla birlikte, giderek küçülen kabilesini, halkını müdafaaya ant içmiştir. Irkının eski ihtişamına kavuşmasını sabırsızlıkla beklemektedir.

Asi Xayah Oynanış Biçimi

Xayah şampiyonu bildiğiniz öteki şampiyonlardan biraz daha farklıdır. Onun yanında hem ortağı hem de sevgili olan Rakan vardır. Bu sevgi dolu çiftin pasif skili ise Kusursuz Kesik’tir. Skill, şampiyonun bir yetenek kullandığında 3 olağan saldırısı, yoluna çıkan bütün rakiplere isabet eder. Düştüğü yerde ise 6 saniyeliğine bir Tüy bırakır. Güçlenen akının asıl rakibi; isabet ve hasar tesirlerinin tamamını alır. Öbür yandan rakipler %50 hasar alır. Şampiyon en fazla 5 adet güçlendirilmiş atak biriktirebilir.

İkili Hançer skili klavyeden Q yeteneğinde şampiyon, iki bıçak atar. Bu bıçaklar fizikî hasar vererek iki Tüy bırakır. Birinci isabetten sonra isabet ettiği öbür rakipler %50 hasar alır. Amansız Hiddet skili, klavyeden W yeteneği ise, bildiğiniz skillerden daha farklıdır. Şampiyon kendisine akın suratı kazandırır. Vuruş yapmasını sağlayan tüylerden bir fırtına oluşturur. Şayet bir rakibe isabet ederse şampiyon sürat kazanır. Sevgilisi Rakan, şampiyonun yanında ise o da Amansız Hiddet’in tesirlerini kazanır.

Keskin Çekim skili, klavyeden E yeteneğinde şampiyon tüm tüyleri geri çağırır. Tüyler deşip geçtikleri rakiplere fizikî hasar verir. Bir düşman 3 tüyden isabet yerse, sabitlenir. İsabet eden her cins bir evvelkinden daha az ziyan verir. Son olarak klavyeden R yeteneği Tüy Fırtınası’nda şampiyon havaya sıçrayarak maksat alınamaz bir pozisyona gelir. Akabinde yağdırdığı bıçaklar fizikî hasar vererek düştükleri yerde sıralı Tüyler bırakır. Ayrıyeten şampiyon havada iken hareket edebilmektedir.

Asi Xayah S11 Rün Dizilimi

Xayah şampiyonunun yeni dönemde eklenen rün dizilimi;

İsabet

Ölümcül Tempo

Pratik Zeka

Efsane: Kan

Son Darbe

Büyücülük

Bulut Pelerini

Yaklaşan Fırtına ve;

+ %9 Taarruz Suratı

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

Asi Xayah S11 Yetenek Skilleri

Xayah şampiyonunu oynarken Rakan’ı her vakit yanınızda tutmaya çalışın. Böylelikle skiler daha etkin hale gelip fazladan kazanım yapacaktır. S11 yeni dönemde Xayah yetenek skilleri dizilimi;

İkili Hançer: 1- 14- 15- 17- 18

Amansız Hiddet: 3- 8- 10- 12- 13

Keskin Çekim: 2- 4- 5- 7- 9

Tüy Fırtınası: 6- 11- 16

Asi Xayah S11 Counter Pickler

Xayah güçlü bir şampiyon ve gücünün birçoklarını sevgilisinden alıyor. Yan yana oldukları surece de daha fazla güçlü oluyorlar. Ancak Xayah’ın da karşısında zayıf kaldığı şampiyonlar var. İşte onlar;

Ezreal

Jix

Kalista

Lacian

Miss Fortune

Tristana

Asi Xayah Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Şifa: Dost şampiyonun can pahasını 90 ile 345 ortasında yeniler ve 1 saniyeliğine %30 sürat verir.

Kraken Katili

Savaşçı Çizmeleri

Canbiçen

Ebedi Kılıç

Gümüşgöl Şafağı

Bombardıman Topu

Bombardman Topu

Asi Xayah Kostümleri

Asi Xayah’ın kostümleri de bir başka hoş. Şampiyonun tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Kozmik Gece Kostümü

Muhabbet Kuşu Kostümü

SSG Kostümü

Xayah Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Xayah İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın