Maymun Kral efsanelerini ve sinemalarını her vakit duymuşuzdur. League of Legends tüm bu efsaneleri tek bir şampiyonda birleştirmiş. Wukong en güzel kombolardan birine sahip olmakla bir arada kendi tarzını yaratmış bir şampiyondur. Wukong şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri hakkında makalemizden geniş çaplı bilgi edinebilirsiniz.

Maymun Kral Wukong

Güçlü, çevik ve zeki dendiği vakit akla birinci gelen isim, hiç elbet ki Wukong’dur. Rakiplerini her seferinde şaşırtmayı başararak kendine avantaj sağlayan şampiyon bir vastaya düzenbazıdır. Herkesi çarçabuk kandırabilecek kadar zekalıdır.

Master Yi aslı şampiyon ile ebediyen sürecek bir dostluk kurmasının akabinde Wukong, Wuju olarak bilinen kadim dövüş sanatının son öğrencisi olmuştur. Sihirli bir deyneğe sahip olan şampiyon Ionia’nın çöküşünü engellemek için gayret etmektedir.

Maymun Kral Wukong Oynanış Biçimi

Tank ve savaşçı karakteri olan Wukong’un pasif skili Taş Deri’dir. Bu skill sayesinde zırh ve büyü direnci makul bir menzil içerisindeki her bir rakip şampiyon için artar.

Klavyeden Q tuşu ile yönlendirilen yetenek Yıkıcı Vuruş, şampiyon bir sonraki saldırısı +125 atak menzil içinde gerçekleştirebilir. Böylelikle rakiplerine fizikî hasar verir. Rakibin zırh bedelini 3 saniyeliğine azaltır.

Klavyeden W tuşu ile yönlendirilen yetenek Yem, şampiyon 1,5 saniyeliğine görünmez olur. Gerisinde bıraktığı, denetim edilemeyen yem sayesinde ise yakındaki rakiplere büyü hasarı verir. Yalnız yakındaki rakipler ya da Gerçek Görüş tarafından tespit edilebilir.

Klavyeden E tuşu ile yönlendirilen yetenek Bulut Saldırısı, şampiyon amaç şampiyona gerçek fırlar. Rakibin yanındaki en fazla 2 rakibe daha saldırır. Saldırılan rakiplerin her birine fizikî hasar veren yansımalar yaratır. Rakibe vurduktan sonra, 4 saniyeliğine akın suratı kazanır.

Son olarak klavyeden R tuşu ile yönlendirilen yetenek Burkaç, şampiyonun değneği ileri yanlışsız uzar. Wukong’un dönüşüyle, saniye başına fizikî hasar verir. Değneğin çarptığı rakipleri havaya savurur. Bu yeteneği gerçekleştirirken hareket suratı kazanır. Tesir mühleti boyunca ekstra olarak hareket suratı kazanır.

Wukong sopasını 4 saniye boyunca çevirirken, skill etkin halde hiçbir yeteneğini kullanamaz. Ayrıyeten olağan akın yapamaz. Lakin bu yeteneği de dilediği vakit durdurabilmektedir.

Maymun Kral Wukong S11 Rün Dizilimi

Bir anime dizisi olan Sun Wukong’dan esinlenilmiş bir karakter, Wukong şampiyonu S11 yeni dönem rün rehberi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Direniş

İlham

Sihirli Pabuçlar

Peksimet Teslimatı ve ayrıyeten;

+ %9 Hücum Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Maymun Kral Wukong S11 Yetenek Skilleri

Sıkıntı bir şampiyon olmasına karşın uygun bir kombo yapabilmeniz için klavyeden W yeteneği olan Yem, akabinde klavyeden Q ile Yıkıcı Vuruş, kaçarken ise klavyeden E yeteneği olan Bulut Saldırısı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte ultisini kullanarak da yeterli bir oyun çıkarabilirsiniz.

Wukong şampiyonunun S11 yeni dönem yetenek dağılımı;

Yıkıcı Vuruş: 2- 4- 5- 7- 9

Yem: 3- 14- 15- 17- 18

Bulut Saldırısı: 1- 8- 10- 12- 13

Burgaç: 6- 11- 16

Maymun Kral Wukong S11 Counter Pickler

Wukong şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Darius

Dr. Mundo

Riven

Fiona

Illaoi

Maymun Kral Wukong Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana yanlışsız, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Üçlü Kuvvet

Çelik Kaplamalı Çizme

Mevtin Dansı

Kaniçen

Gözetici Melek

Çivili Zırh

Maymun Kral Wukong Kostümleri

Wukong şampiyonunun tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Volkanik Kostümü

General Kostümü

Yeşim Ejder Kostümü

Yeraltı Avcısı Kostümü

Işık Fırtınası Kostümü

Gök Mızrağı Kostümü

Wukong Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Wukong İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın