Volibear, League of Legends dünyasında yırtıcı ve yırtıcı bir şampiyondur. Çok istikametli bir karakter olan Volibear şampiyonunu hem İSİM hem de AP olarak oynayabilirsiniz. Volibear şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Ebedi Fırtına Volibear

Volibear fırtınanın beden bulmuş halidir. Dirençli, yıkıcı ve son derece yabanî bir şampiyondur. Freljord’un tundralarına gelmeden evvel bile faniler ondan her korkarlardı. Yarı ilah sayılan haklıyla birlikte bu toprakları müdafaaya ant içen Volibear, uygarlığa derin bir nefret beslemektedir. Zira onun için uygarlık denen şey zayıflıktır.

Volibear, yabanî hayatı seven ve kanın özgürce aktığı eski günlere dönmek için savaş vermektedir. Şimşek üzere iradesinin yanında dişleri ve pençeleri ile tam bir savaş makinesidir. Karşısına çıkan düşmanlardan asla korkmaz ve tüm yüreği ile saldırır.

Ebedi Fırtına Volibear Oynanış Biçimi

Fırtınanın Seçtiği, şampiyonun pasif skilidir. Şampiyonun can kıymeti 30%‘un altına düştüğünde, 6 saniye içerisinde muhakkak ölçüde güzelleşir. Skill faal hale geldiğinde 2 dakika bekleme mühleti mevcuttur.

Klavyeden Q tuşu ile yönlendirilen yetenek Dörtpençeli Fırtına, şampiyon dört ayaküstüne durarak 4 saniye kadar hareket suratı sağlar. Rakip şampiyonlara gerçek koşarken, kazandığı hareket suratı daha çok artar. Bu müddet içindeki birinci saldırısı fazladan fizikî hasar verir.

Klavyeden W tuşu ile yönlendirilen yetenek Kuduz, skill pasif haldeyken her akınla atak suratı kazandırır. Tesir 3 kere birikir. Faal halde ise 3 Kuduz tesiri biriktirdiğinde rakibi ısırır. Rakibin canının eksik olan her %1 kadarı başına tekrar %1 fizikî hasar verebilir.

Klavyeden E tuşu ile yönlendirilen yetenek Haşmetli Kükreme, yakınındaki rakiplere büyü hasarı verir. 3 saniyeliğine yavaşlamalarını sağlar. Yavaşlama durumu muhakkak bir müddet sonra azalarak kaybolur.

Son olarak klavyeden R tuşu ile yönlendirilen yetenek Fırtına Pençe, fırtınanın gücünü odaklayarak, 12 saniye boyunca bütün olağan akınlarının büyü hasarı vermesini sağlar. 3 rakibe daha sıçrayan şimşekler çakmasını sağladığı üzere en fazla 8 rakibe büyü hasarı verir.

Ebedi Fırtına Volibear S11 Rün Dizilimi

Volibear şampiyonu S11 yeni dönem rün rehberi;

Azim

Hortlağın Pençesi

Tahrip

Kemik Zırh

Çok Büyüme

İlham

Sihirli Pabuçlar

Peksimet Teslimatı ve ayrıyeten;

+ %9 Atak Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Ebedi Fırtına Volibear S11 Yetenek Skilleri

Şampiyonun, klavyeden W ile etkinleştirilen yeteneği Kuduz, epey tesirli bir skilldir. Bir tank şampiyonu olmasına karşın demage yani hasar verebilmektedir. Tam bir Late şampiyonu olan Volibear, oyunun en düzgün tank karakterlerinin başında gelir ve ekip savaşlarında epeyce tesirlidir. Volibear şampiyonunun S11 yeni dönem yetenek dağılımı;

Dörtpençeli Fırtına: 2- 8- 10- 12- 13

Kuduz: 3- 4- 5- 7- 9

Haşmetli Kükreme: 1- 14- 15- 17- 18

Fırtına Pençe: 6- 11- 16

Ebedi Fırtına Volibear S11 Counter Pickler

Tesirli bir ekip karakteri olmasına karşın, Volibear şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Darius

Elise

Kayle

Teemo

Renekton

Ebedi Fırtına Volibear Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana yanlışsız, kısa ara kat etmesini sağlar.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon amaç aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Üçlü Kuvvet

Ruh Gömleği

Warmog’un Zırhı

Çivili Zırh

Gargoyl Taşzırhı

Gözetici Melek

Ebedi Fırtına Volibear Kostümleri

Ebedi fırtına olarak nam salmış Volibear şampiyonunun tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Fırtına Efendisi Kostümü

Kuzey Fırtınası Kostümü

Rün Bekçisi Kostümü

Komiser Kostümü

Şimşek Yumruk Kostümü

Volibear Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Volibear İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın