Vi şampiyonunu öğrenmek zordur. Ancak öğrendikten sonra asla vazgeçemezsiniz. League of Legends dünyasında efsaneleşen bir şampiyon arıyorsanız işte o Vi şampiyonudur. Savaşçı ruhu ile mükemmel bir suikastçı olan Vi şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için yararlanabilirsiniz.

Piltover Fedaisi Vi

Zaun’un acımasız sokaklarında yıllar evvel birtakım hatalar işleyerek hayatını sürdüren Vi, çabuk öfkelenen, fevri, delidolu bir bayandır. Vi’nin otoriteye hiçbir hürmeti yoktur. Başına nazaran yaşar ve başının estiğini yapar. Tek başına büyümeye çalıştığı bu hayatta yalnızca içgüdülerine güvenmek zorunda kalmıştır.

Karşısındaki şahısları yıpratan müthiş bir mizah anlayışına sahip bu şampiyon, şu anda Piltover Muhafızları’yla asayişi korumak için çalışmaktadır. Vi hem duvarları hem de karşısına geçen savaşçıları Hextech eldivenleri ile delip geçiyor.

Piltover Fedaisi Vi Oynanış Biçimi

Bu mecnun bayanın pasif skili olan Patlama Kalkanı, şampiyonun yüklediği bir kalkandır. Kalkan, ikinci bir yetenek ile rakibe vurmasını 3 saniye boyunca aktif hale getirilebilir. Kalkan en az 8 saniyede daima etkin olabilir.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Duvar Delen skili 2 farklı halde çalışır. Birincisinde hasarı ve atılma uzaklığını 1,25 saniyeliğine arttırır. Tıpkı vakitte hareket suratını azaltır. İkinci seferde ise, Vi ileri atılarak fizikî hasar verir. İsabet alan tüm rakiplere Ezici Darbe uygular. Rakip şampiyona çarptığında durur. Rakip şampiyonun geri savrulmasına yol açar.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Ezici Darbeler, amaca yapılan her 3. atak fizikî hasar olarak vererek, zırh bedelini düşürür. 4 saniyeliğine atak suratı verir.

Klavyeden E ile faal hale gelen yetenek Orantısız Güç skili pasif halde iken, şampiyonun sonraki saldırısı gayesi delip geçer. Gerisindeki rakiplere hasar veren 2 yük biriktirir. Etkin halde ise, bir sonraki olağan akının gayeye ve gerisindeki rakiplere fizikî hasar verir. Şampiyon en fazla 8 saniye de bir yeni yumruk yükler ve bir kerede 2 yük tutabilir.

Son olarak klavyeden R ile faal hale gelen yetenek Akın ve Darp, rakip şampiyonu kovalayarak havaya savurur. Savrulma sonrası fizikî hasar verir. Vi atak ederken durdurulamaz. Maksadına karşı Gerçek Görüş kazanır. Yoluna çıkan rakiplerin kenara savurur ve %75 hasar verir.

Piltover Fedaisi Vi S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde Vi şampiyonunun yeni rün dizilimi;

Hâkimiyet

Keskin Sağanak

Ani Darbe

Gözyuvarı Koleksiyonu

İnsafsız Avcı

İsabet

Zafer

Efsane: Çeviklik ve ayrıyeten;

+ %9 Akın Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Piltover Fedaisi Vi S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde, mükemmel bir suikastçı olan Vi şampiyonunun yeni yetenek skilleri dağılımı;

Duvar Delen: 3- 4- 5- 7- 9

Ezici Darbeler: 1- 14- 15- 17- 18

Orantısız Güç: 2- 8- 10- 12- 13

Taarruz ve Darp: 6- 11- 16

Piltover Fedaisi Vi S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde Vi şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Darius

Jax

Lee Sin

Teemo

Riven

Piltover Fedaisi Vi S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Üçlü Kuvvet

Haşmetli Hydra

Buz Ateşi Eldiven

Çelik Kaplamalı Çizme

Çivili Zırh

Esirgeyici Melek

Piltover Fedaisi Vi Kostümleri

Vi şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Neon Patlaması Kostümü

Aynasız Kostümü

Kazanova Kostümü

İblis Kostümü

KOD İSMİ Kostümü

Kalp Kıran Kostümü

Vi Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Vi İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın