VCT Challengers’ın birinci Playoff hafta sonunda, 8 grup Masters Türkiye bileti almak için kıyasıya bir gayret ortaya koydu. Türkiye’nin en yeterli VALORANT grupları ortasında gerçekleşen heyecan dolu maçların galipleri BBL, NOF, OS ve OXG oldu ve gruplar Masters Türkiye’ye ismini yazdırdı.

Masters Türkiye yolunda geçtiğimiz haftanın çekişmeli uğraşları

2. Hafta Playoff’larının birinci eşleşmesinde NOF vs CSE karşı karşıya geldi. Her iki ekibin da öne çıkan oyuncuları göz dolduran bir performans sergilerken kazanan taraf No Org Found oldu. BBL vs RARE müsabakasında ise vakit zaman yakın ilerleyen maçlar seyir zevkini en üst düzeye taşıdı. Deneyimli oyuncuların harika performansı sonrasında BBL 2-0’lık skorla Masters Türkiye’ye yükseldi. Haftanın sürprizlerle dolu OS vs FUT müsabakasında Challengers’ın en keyifli gayretleri gerçekleşti. OtherSide, Masters Türkiye’ye giden bileti cebine koymayı başardı.

IW vs OXG müsabakası ise kıran kırana bir çabaya sahne oldu. 3 maçlık seri sonunda denetimi eline alarak kazanan grup Oxygen Esports oldu.

VCT Challengers 3. Hafta Ön Elemeleri ve Playoff Maçları

VALORANT VCT 3. Hafta Ön Elemeleri 2 Mart’ta başladı. 4-5 Mart günleri saat 18:00’da başlayacak maçlarda ise 3. Hafta Elemeleri’nden Playoff’lara yükselecek 4 ekip belirlenecek.

2. Hafta Playoff’larına kalmış lakin ismini Masters Türkiye’ye yazdıramamış olan IW, FUT, RARE ve CSE kadroları 3. Hafta Elemeleri’nden yükselen 4 ekiple 6-7 Mart saat 18:00’da Playoff çabası verecek. Gerçekleşecek Playoff çabalarının akabinde VCT Masters Türkiye’ye ismini yazdıracak son dört grup da muhakkak olacak.

VCT Challengers 1. Evre 3. Hafta Elemeleri 4-5 Mart 18:00’da, Playoff maçları 6-7 Mart 18:00’da başlayacak. Tüm müsabakaları VALORANT Espor’un Twitch ve Youtube kanallarından canlı olarak izleyebilirsiniz.

VCT Challengers’da kıyasıya uğraş

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın