VCT Challengers 1. Aşama’da 3 haftadır süren büyük uğraşın sonunda Masters Türkiye’de yer alacak 8 başarılı kadro belirli oldu. BBL, CSE, FUT, NOF, OXG, OS, RARE, ZZ; VCT Challengers evrelerindeki en uygun 8 kadro olarak Masters Türkiye’ye yükseldi. Bu 8’li ortasında yer alan No Org Found ekibi ise fastpay Wildcats ile güçlerini birleştirerek Masters Türkiye’de birebir takım ile fastpay Wildcats olarak çaba edeceğini duyurdu.Takımlar 12 Mart’ta başlayacak ve iki haftaya yayılacak olan Masters’ta yıl sonunda gerçekleşecek VALORANT Champions’a çıkma bahtı için puan toplamaya başlayacak.

VCT Champions yolundaki birinci adım Masters Türkiye…

12 Mart’ta başlayacak olan VCT Masters Türkiye yarışında rekabet eden sekiz ekip iki kümeye ayrılacak. Kümelerde ekipler 3 haritalık maçlarda gayret edecek. İki maçını kaybeden gruplar elenecek, iki maçını kazanan ekipler ise bir üst tipe yükselecek. Yarı final gayretleri iki kadrodan gelen toplam dört ekiple başlayacak, bu etaptan itibaren tekli eleme formatına geçiş yapılacak. Yarı finaller 3 haritalık, final ise 5 haritalık maç olarak oynanacak.

Her bölge VCT Masters’ın sağladığı itibarla birlikte, muvaffakiyet gösteren gruplar için çeşit puanı manasına gelecek. Cins puanlarını erkenden toplamak da, grupların yılın en büyük VALORANT espor finali olan VCT Champions’a katılma talihi kazanmaları için güzel bir başlangıç yapmalarına imkan sağlayacak.

12 Mart’ta başlayacak Masters Türkiye’de rekabet çizgi safhada!

Masters Türkiye’de müsabaka bahtı bulan 8 başarılı ekip 12-13-14-18-19 Mart tarihlerindeki küme kademelerinde kozlarını paylaşacak. Yarı finaller 20 Mart’ta ve final maçları 21 Mart’ta gerçekleşecek. Tüm maç günlerinde yayınlar saat 17.00’da açılacak, müsabakalar ise 18.00’da başlayacak.

Tüm bu heyecanlı müsabakalar VALORANT Espor’un Twitch ve Youtube kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

VCT 1. Basamak Masters Türkiye’de uğraş edecek gruplar belirli oldu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın