League of Legends oynayanlar ortasında Vayne şampiyonunu pek tercih eden olmuyor. Vayne her ne kadar güçlü bir şampiyon olsa da birden fazla defa yanında yer alan asistlerin seçimi yanlışsız yapılmadığı için tökezlemektedir. Şayet Vayne oynamayı sevenlerden biriyseniz yeni dönemde yapılan değişiklikleri sizin için derledik.

Gece Avcısı Vayne

Shauna Vayne’nin ailesi bir iblis tarafından katledilmiştir. Vayne ise ailesini katleden bu iblisin izini bulup yok etmeye kendini adamıştır. Şampiyon ölümcül ve acımasız bir yaratık avcısıdır.

Bileklerinde bulunan arbaletler ve kalbindeki intikam aşkıyla yanıp tutuşan Vayne, gümüş oklarını düşmanının kalbine saplamaktadır. Gölgelerin içerisinden çıkan bu oklar sayesinde Vayne gerçek memnunluğu hissedebiliyor.

Gece Avcısı Vayne Oynanış Biçimi

Vayne şampiyonu tam bir suikastçı ve nişancıdır. Şampiyonun pasif skili Gece Avcısı, 2000 menzil içerisinde tüm rakip şampiyonlara gerçek gittiğinde 30 hareket suratına erişir. Takla skili ise klavyeden Q yeteneğidir. Şampiyon kısa uzaklıklı bir takla attıktan sonra 7 saniye kadar çerisinde yapılan olağan atak fazladan fizikî hasar verir. Ayrıyeten hücumun kritik vuruş yapma imkanı yüksektir.

Klavyeden W yeteneği olan Gümüş Ok skili ise, Vayne’nin rakiplerine karşı yaptığı her üç taarruzdan ya da kullanılan her üç yetenekten biri gerçek hasar olarak verir. Verilebilecek en yüksek gerçek hasar ise 110’dur. Klavyeden E yeteneği ise Kazıkatar skilidir. İsmi üstünde skill şampiyonun attığı ok hedeflenen rakibi 475 ünite geri savurur. Böylelikle fizikî hasar verir. Yere düşen rakipler ek hasar alır. Ayrıyeten 1.5 saniye sersemletir.

Son yetenek olan Son Hazırlık ise klavyeden R yeteneği olarak destansı bir hesaplama yapar. Vayne en az 8 en fazla 12 saniye kadar fazladan akın gücü kazanır. Yetenek etkin haldeyken de Takla yeteneği 1 saniye kadar görünmezlik verir. Ayrıyeten Gece Avcısı yeteneğinin hareket suratı ise 90’a yükselir. Şampiyon tarafından hasar gören bir öbür şampiyon şayet 3 saniye kadar sonra ölürse, bu skilin mühleti 4 saniye kadar düşer.

Gece Avcısı Vayne S11 Rün Dizilimi

Vayne şampiyonunun rün dizilimi hayli kıymetlidir. Şayet savaşlarda seçiminizi Vayne’den yana yapıyorsanız daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Yeni dönemde eklenen rün rehberi;

İsabet

Taarruza Devam

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

Büyücülük

Bulut Pelerini

Yaklaşan Fırtına

+ %9 Akın Suratı

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

Gece Avcısı Vayne S11 Yetenek Skilleri

Kötülük yapanları zalimce avlayan Vayne şampiyonunun yetenek skilleri dizilimi ise;

Takla: 1- 8- 10- 12- 13

Gümüş Ok: 2- 4- 5- 7- 9

Kazıkatar: 3- 14- 15- 17- 18

Son Hazırlık: 6- 11- 16

Gece Avcısı Vayne S11 Counter Pickler

Vayne oynarken bilhassa dikkat edilmesi gereken şampiyon Ashe’dir. Tabi yanında Soraka üzere bir dayanağınız varsa farklı konu, o vakit Vayne, Ashe karşısında güçlenecektir. Öbür yandan Vayne’nin karşısında zayıf kaldığı şampiyonlar ise;

Caitlyn

Draven

Graves

Quinn

Gece Avcısı Vayne Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Şifa: Dost şampiyonun can pahasını 90 ile 345 ortasında yeniler ve 1 saniyeliğine %30 sürat verir.

Mahvolmuş Kral’ın Kılıcı

Rüzgarın Hiddeti

Gümüşgöl Şafağı

Savaşçı Çizmeleri

Ebedi Kılıç

Guinsoo’nun Hiddeti

Gece Avcısı Vayne Kostümleri

Çılgın bir şampiyon olan Vayne karakterinin kostümleri;

Klasik Kostüm

İsyankar Kostümü

Aristokrat Kostümü

Ejder Katili Kostümü

Gönül Avcısı Kostümü

SKT T1 Kostümü

Işık Oku Kostümü

Ruh Sömüren Kostümü

KOD İSMİ Kostümü

Havai Fişek Kostümü

Vayne Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Vayne İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın