League of Legends oynayanların birden fazla ADC şampiyon seçimlerinde Varus karakterini tercih eder. Zira Varus başkalarından biraz daha farklı ve yeteneklidir. Tabi ki düzgün bir nişancı da olmak gerekir dayanak karakteri oynamak için. S11 yeni dönemde Varus üzerinde yapılan değişiklikleri takip ederek daha uygun bir oyuncu olabilirsiniz.

İntikam Oku Varus

Kadim darkinlerden biri olan intikamcı Varus, düşmanına azap etmekten keyif alan bir şampiyondur. Öldürücü okunu fırlatmadan evvel düşmanlarını delirtmenin bir yolunu bulur. Onlara azap yapan vahim bir katildir. Büyük Darkin savaşı bittiği vakitlerde Varus hapsedilmişti. Ama yıllar sonra iki avcının vücutları tekrar şekillendiğinde hapsolduğu yerden kaçmayı başardı.

Bu avcılar Varus’u bilmeden hür bırakmışlardı. Varus onları lanetledi ve hapsolmuş özünü saklayan yayı taşımak zorunda kalmışlardı. Artık fecî intikam planını harekete geçirecek olan Varus, onu tutsak edenlerin peşine düştü.

İntikam Oku Varus Oynanış Biçimi

Kimi ADC şampiyonları büsbütün farm odaklıdır. Kimisi düzgün dürter, kimisi de ani hasar verir. Lakin Varus bu üçünün kaşımı üzeredir. Varus’un pasif skili olan Canlı İntikam, şampiyon canavar ya da minyon öldürdüğünde 5 saniyeliğine akın suratı kazandırır. Varus katletme ya da asist durumunda iken %40 ek sürat verir. Başka üniteleri öldürdüğünde ise %20 hücum suratı kazanır.

Deşen Ok, klavyeden Q yeteneği ile iki gerçekleşme sağlanır. Birincisinde şampiyon yayını gerer ve germe süreci yapıldıkça okun menzili ve vereceği hasar artar. Yay gerilirken %20 yavaşlama formunda hareket eder. Ancak otomatik akınları ve başka yeteneklerini bu müddette kullanamaz. Şayet ok ateşlenmez ise 4 saniye sonunda kendi kendini iptal eder. Mananın yarısı geri kazanılır. İkinci gerçekleşme de ise, şampiyon yayı bırakır ve ok ilerler. Birinci rakibe hasar verdikten sonra, başkalarında hasar kaybına uğrar.

Maraz Sadağı, klavyeden W yeteneğinde ise, şampiyonun olağan taarruzları ek büyü hasarı verir. Rakibe 6 saniyeliğine Maraz bulaştırır. Öteki yeteneklerle bu Maraz patlatılarak maksadın azami can kıymetinin düşmesini sağlar.

Ok Yağmuru, klavyeden E yeteneğinde Varus düşmanlarının üzerine ok yağdırır. Bu oklar fizikî hasar verir. Habis yer rakiplerin hareket suratı kıymetini düşürür. Birebir vakitte güzelleştirme tesirlerini 40% azaltır.

Son olarak klavyeden R yeteneği olan Musibet Zinciri skilinde ise çarptığı birinci rakip şampiyonu 2 saniyeliğine hareketsiz bırakır. 550 menzildeki her rakip şampiyona yanlışsız ilerler. Bulaştığı takdirde birebir hasar ve hareketsiz bırakma tesir mühletince 3 Maraz yükü bulaşır.

İntikam Oku Varus S11 Rün Dizilimi

Varus şampiyonunun yeni dönem rün dizilimi;

İsabet

Ölümcül Tempo

Pratik Zeka

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

Büyücülük

Bulut Pelerini

Yaklaşan Fırtına

+ %9 Taarruz Suratı

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

İntikam Oku Varus S11 Yetenek Skilleri

Varus şampiyonun yetenek skillerinin dizilimi ise;

Deşen Ok: 1- 4- 5- 7- 9

Maraz Sadağı: 2- 8- 10- 12- 13

Ok Yağmuru: 3- 14- 15- 17- 18

Musibet Zinciri: 6- 11- 16

İntikam Oku Varus S11 Counter Pickler

Varus yay kullanımında rakipsiz bir nişancıdır. Ancak onunda karşısına geldiğinde zayıf kaldığı kimi şampiyonlar var. O şampiyonlar ise;

Blitzcrank

Graves

Lucian

Sivir

Tristana

İntikam Oku Varus Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Şifa: Dost şampiyonun can kıymetini 90 ile 345 ortasında yeniler ve 1 saniyeliğine %30 sürat verir.

Mahvolmuş Kral’ın Kılıcı

Rüzgarın Hiddeti

Guinsoo’nun Hiddeti

Runaan’ın Kasırgası

Gümüşgöl Şafağı

Gözetici Melek

İntikam Oku Varus Kostümleri

İşkenceyi seven belalı Varus şampiyonunun bugüne kadar ki tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Belalı Kristal Kostümü

Işık Oku Kostümü

Kutup Okçusu Kostümü

Gönül Avcısı Kostümü

Seri Ok Kostümü

Sonsuz Karanlık Kostümü

Yenilmez Kostümü

Varus Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Varus İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın