2020 yılında piyasaya girdikten sonra gaming dünyasının en çok ilgi çeken oyunu haline gelen Valorant’ın dünyadaki birinci ve en büyük üniversiteler ortası küresel turnuvası Red Bull Campus Clutch heyecanı başladı. Üniversite öğrencilerine rekortmen oyunda unutamayacakları bir deneyim sunan Red Bull Campus Clutch’ın kayıtları devam ediyor. Turnuva, üniversitelilere, okulunu ve ülkesini dünya çapında temsil etme fırsatı veriyor. Türkiye’deki 80 üniversitede oluşturulan 5’er kişilik ekipler, 22 Mart’ta başlayacak elemelerde, Red Bull Campus Clutch’ın evvel Türkiye sonra da Dünya Finali’ne katılmak için gayret edecek.

Türkiye elemelerinin 14 Mayıs’a kadar süreceği Red Bull Campus Clutch’ın finali 22 Mayıs’ta gerçekleşecek. Elemeler tek oyun, final en âlâ 3 oyun üzerinden oynanacak. Şampiyon olan grup, 18-20 Haziran tarihleri ortasında İspanya’da düzenlenecek ve 53 ülke temsilcisinin yer alacağı Dünya Finali’ne katılacak. Keyifli sona ulaşan grup 20 bin Euro’luk mükafatı kazanacak. Ayrıyeten Valorant Masters’ta gayret eden dünyanın en âlâ oyuncuları ile de tanışma bahtına sahip olacak.

Üniversite öğrencilerine özel birinci Valorant turnuvası

Dünya çapında yaklaşık 18 milyon oyuncu tarafından oynanan Valorant oyunu, tıpkı vakitte rekorların oyunu olarak da biliniyor. 5’er bireyden oluşan kadroların karşı karşıya geldiği oyunda, bir maç 25 cins üzerinden kurgulanıyor. Valorant, dünyanın en güzel oyuncularını ve yayıncılarını buluşturan Twitch platformu üzerinden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elinde tutuyor. En çok oynanan oyun olma yolundaki gelişimini de sürdürüyor. Dünyanın en değerli Valorant turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch ise üniversite öğrencilerini bir ortaya getiren birinci Valorant turnuvası olma özelliği taşıyor. Red Bull Campus Clutch ile ilgili ayrıntılı bilgi RedBull.com/campusclutch adresinde.

Valorant, Red Bull Campus Clutch ile büyüyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın