League of Legends genel olarak bütün dünyada en çok oynanan oyunlar ortasında birinci sırada yer alır. League of Legends oyunculara ve izleyicilere eşsiz bir cihan sunar. Çeşitli kahramanlar ve kahraman özellikleri bu tanınan oyunda dikkat çekmektedir. Kumandanın Gururu Urgot, League of Legends cihanında bulunan kahramanlardan biridir.

Urgot Kimdir?

Urgot evvelce Noxus’daki askerlerden biriydi. Savaş sırasında düşman sınırlarında karışıklık çıkaran Urgot savaşlardan derin yaralar alırdı. Urgot vücudunu çok hor kullanıyordu ve ağır yaralar almaktan kendini sakınmıyordu. Bu türlü günlerden birinde Urgot sakat kaldı ve askerlik misyonundan alınarak Baş Cellad misyonuna getirildi.

Urgot sakatlığından ötürü sıkıntı yürüyordu. Çoğunlukla yabancı topraklardaki cezalıların infazında görevlendiriliyordu. Bir gün Urgot ve birliği, Demacia Prensi Jarvan IV’ü eline geçirdi. Vatan topraklarından uzakta oldukları için Urgot Jarvan’ı öldürmeyi planlıyordu. Bir anda ortaya çıkan Demacia yanlısı Yılmaz Öncüler, Urgot’un ikiye bölünmesine sebep oldular.

Urgot’un cesedi daha sonra Kasvet Akademisi’ne götürüldü. Orada cesedi canlandırma çalışmaları yapılacaktı zira Urgot ve birliği vatanı için büyük hizmet vermiş eski bir askerdi. Lakin bedeni yılların savaşını atlattığı için yorgun ve bitap bir haldeydi. Bu yüzden de mevt büyücüleri onu canlandırmakta zorlanıyorlardı. Urgot için yeni bir beden yaptılar ve Urgot mevt gücüyle dolu bir formda hayata döndü.

Urgot Karakter Özellikleri

Riot Point: 790

Mavi Öz: 3150

Roller: Savaşçı , Nişancı

Can Yenileme: 6,505 (her kademe için +0,6)

Can: 586,52 (her kademe için +89)

Akın Gücü: 54,05 (her kademe için +3,6)

Taarruz Suratı: 0,644 (her kademe için + %2,9)

Zırh: 24,544 (her kademe için +3,3)

Hareket Suratı: 335

Büyü Direnci: 30 (+0 düzey başına)

Urgot Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Urgot Mevcut Rün Rehberi;

Son Darbe

Suratını Al

Peksimet Teslimatı

Sihirli Pabuçlar

Kalkan Darbesi

Gözü Kara

Kozmik Sezgi

Kan Tadı

Yenilmez

Açgözlü Avcı

Urgot Yenilenen Rün Rehberi;

+5 Zırh

+10 Değişken Kuvvet

İsabet

Son Direniş

Kemik Zırh

Atağa Devam

Efsane: Sıvışma

Çok Büyüme

Azim

Zafer

Urgot İtemları (Build)

Kara Balta

Mevtin Dansı

Çelik Kaplamalı Çizme

Ruh Gömleği

Turbo Kimyasal Tankı

Hami Melek

Urgot Counter Şampiyonlar (Pickler)

Urgot Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Draven

Corki

Graves

Vayne

Jinx

Urgot Zayıf Olduğu Şampiyonlar;

Twitch

Sivir

Soraka

Nami

Bard

Urgot Yetenekleri

Dehşet Saçar: Urgot bacaklarından biriyle birebir tarafta saldırdığı vakit, bacağı alev alır ve koni formunda bir alan boyunca rakiplerin fizikî hasar almasına yol açar. Hücum sonrasında Urgot’un bacağı bekleyişe geçer. Art geriye yapılan bacak atakları git gide daha az hasar vermeye başlar.

İmha: Urgot kalkan elde eder ve en yakınında bulunan rakibe yanlışsız ateş açar. İmha yeteneği Dehşet Saçar yeteneğinin tetiklenmesini sağlar. Urgot ateş ederken daha yavaş hareket eder lakin dışarıdan gelecek yavaşlatma hücumlarına karşı dirençli hale gelir.

Çürüten Bomba: Urgot hedeflediği bir noktaya bomba fırlatır. Bomba yollandığı bölgede bulunan rakiplerin hasar almasını sağlar. Şayet bomba rakiplerden birine isabet ederse, Urgot bu maksada kilitli hale gelir.

Vefattan Beter: Urgot rakiplerine saplanma özelliği olan bir hex-delgi işareti fırlatır. İşareti fırlattıktan sonra rakip düşmana kilitli hale gelir. Düşmanın fizikî hasar alarak yavaşlamasını sağlar.

Horgörü: Urgot istediği tarafta hareket ederek rakip şampiyona gerçek ilerler. Şayet rakibe isabet ederse onu gittiği istikametin bilakis fırlatır. Bu yetenek rakibin hasar almasını sağlar. Urgot rakibe kilitli hale gelir.

Urgot Kostümleri

Klasik Urgot

Kasap Urgot

Yırtıcı Batılı Urgot

Savaş Makinesi Urgot

Dev Düşman Urgot

Yabanî Batılı Urgot

Urgot Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Urgot İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın