League of Legends şampiyonlarının geneline bakıldığında oynanması en güç karakter hiç elbet Udyr’dır. Şampiyonun oynanışı yetenek ve bir o kadar da zeka gerektirir. Udyr şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için ayrıntıları inceleyelim.

Ruh Gezgini Udyr

Bir beşerden fazlası olan Udyr, dört adet ilkel hayvanın ruhunu içinde barındırmaktadır. Dizginlenemez bir güce sahip olan şampiyon, bu hayvanların suretine büründüğünde onların özgün güçlerini elde etmektedir. Kaplan, şampiyona hız ve sürat verirken, kaplumbağa direnç, ayı güç ve son olarak anka ise sonsuz alevini bahşetmektedir. Tüm bu güçleri bir ortada kullanabilen şampiyon düşmanlarına kaygı salan durdurulamaz bir savaşçıya dönüşmektedir.

Ruh Gezgini Udyr Oynanış Biçimi

Düzgün bir savaşçı tıpkı vakitte tank misyonu üslenen Udyr şampiyonunun üzerinde bu dönem esaslı değişikliklere gidilmiştir. Güçlü bir şampiyon ve tek başına ekibi sırtlayan bir yapısı olmasından ötürü S11 yeni dönemde şampiyonun skillerinde birtakım değişikliklere gidildiği görülmektedir.

Şampiyonun pasif skili olan Maymunun Çevikliği kendisine bitmek bilmeyen bir çeviklik bahşettiği üzere ayrıyeten hal değiştirmesini de sağlar. Böylelikle şampiyona bir müddetliğine 10% atak suratı ile 5 hareket suratı kazandırır. Bu tesir 3 sefer biriktirilebilir.

Klavyeden Q tuşu ile yönlendirilen yetenek birinci ve sonraki her üçüncü taarruzunda bir skili etkinleştirerek 2 saniye içinde rakiplere fizikî hasar verir. Ayrıyeten akın etkinleştiğinde rakipler yine Kaplan Saldırısı’na uğradığında kalan hasarı anında alır.

Kaplumbağanın Metaneti skili klavyeden W tuşu ile yönlendirilen yetenektir. Bu yetenek daima tesir sağladığında şampiyonun birinci ve sonraki her üçüncü otomatik saldırısı azami canının eksik canına nazaran daima yeniler.

Klavyeden E tuşu ile yönlendirilen yetenek Ayının Haşmeti’dir. Daima tesir halinde olağan hücumları, amacını 1 saniyeliğine sersemletir. Bu tesir tıpkı gaye üzerinde 6 saniyede bir sefer olarak sonludur.

Yapılan yenilemelerde yani S11 yeni dönemde şampiyonun son yeteneği görülmemektedir. Klavyeden R tuşu ile yönlendirilen yetenek olan Ankanın Alevi’nin skill dağılımı başka skillere yerilerek yeni dönemde kaldırılmıştır. Skill genel olarak büyü hasarı veren bir yetenektir.

Ruh Gezgini Udyr S11 Rün Dizilimi

Ruh Gezgini olarak isimlendirilen Udyr şampiyonu S11 yeni dönem rün rehberi;

Azim

Artçı Şok

Kalkan Darbesi

Kondisyon

Metanet

İsabet

Zafer

Efsane: Sıvışma ve ayrıyeten;

+ %9 Taarruz Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Ruh Gezgini Udyr S11 Yetenek Skilleri

Yeni dönemde son skill olan Ankanın Alevi kaldırılmıştır. Ama bu yetenek büsbütün silinmiş değildir, büyü hasarı veren yetenek öteki yetenek dizilimine dağıtılmıştır. Böylelikle Udyr şampiyonunun S11 yeni dönem yetenek dağılımı;

Kaplanın Öfkesi: : 1- 4- 5- 7- 9- 11

Kaplumbağanın Metaneti: 2- 14- 15- 16- 17- 18

Ayının Haşmeti: 3- 6- 8- 10- 12- 13

Ruh Gezgini Udyr S11 Counter Pickler

Udyr şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Ashe

Jax

Kayle

Trundle

Teemo

Ruh Gezgini Udyr Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana gerçek, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Orman itemi: Dolu Kılıcı

Full Build: Üçlü Kuvvet, Hızkesen, Ruh Gömleği, Turbo Kimyasal Tankı, Warmog’un Zırhı, Meyyit Adamın Zırhı

Ruh Gezgini Udyr Kostümleri

Udyr şampiyonunun tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Kara Jenerasyon Kostümü

İlkel Kostümü

Ruh Bekçisi Kostümü

“Ben de Hayvanım”Kostümü

Udyr Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Udyr İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın