Bilhassa oyun yayıncılığının tanınan olduğu Twitch, vakit içinde farklı cinsten içerik üreticilerin ve firmaların da dikkatini çekti. Yemek yapma, sohbet, çizim, ders üzere hususlarla da platformun içeriği bilhassa son vakitlerde zenginleşti.

Twitch’in de sahibi olan Amazon’un İngiltere’de parasız EPL broadcastleri yapmaya başlamasının akabinde Twitch’te spor kategorisi daha da göz önüne geldi. Paltform geçtiğimiz sene NFL ile Amerikan Futbol Ligini yayınlamak için de bir muahede imzalamıştı. Tüm bunlar platformun hâlihazırda sahip olduğu espor kitlesini genişleterek farklı spor kollarının izleyicilerini de siteye çekmekti.

Sonrasında Juventus, PSG, Real Madrid ve Arsenal üzere ünlü futbol kulüplerinin de dayanağıyla twitchsports kanalı açıldı. Bu kanalda NBA, NHL, RFL, UEFA Champions League, UFC dövüşleri ve daha pek çok sporun yayını gerçekleşecek. Bunların yanı sıra kanal birebir vakitte röportaj, öne çıkan anlar, talk show üzere farklı özel içerik tipleri de sunuyor.

Temmuz ayında faaliyete başlayan ve birinci günden 31,000 aboneye ulaşan twictchsports, uzmanlara nazaran başarılı bir çıkış yaptı. Bu süreçte Kore Basketbol Liginin kırdığı izleyici sayısı rekorları da platformda spor kanalının uygun bir gelecek vaat ettiğinin habercisi oldu.

Twitch’te spor kategorisi yükselişine devam ediyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın