League of Legends dünyasında pisliği ile ün salmış bir şampiyon varsa o da muhtemelen Twitch karakteridir. Ama veba getiren bir fare olmasına karşın bu şampiyonla oynamak epeyce eğlenceli ve zevklidir. Hatta oynayanların birçok Twitch’den vazgeçemez hale gelir. Bakalım S11 yeni dönemde Twitch şampiyonunu oynamayı tercih edenleri neler bekliyor.

Veba Getiren Twitch

Veba Getiren Twitch, bir Zaun faresi olarak dünyaya gelmiştir. En büyük tutkusu pislikler olan bu şampiyon pençelerini kirletmekten hiç çekinmez. Kimyasallarla güçlenmiş arbaletini Piltover’ın ışıltılı kalbine doğrultan bu şampiyon, üzerindeki kentte yaşayan şahısların ne kadar pis olduğunu kendilerine göstermeye ant içmiştir.

Twitch her vakit saklanmayı tercih eden biridir. Kuyu içerisinde dolaşıp durmadığı vakitlerde ise çöpleri karıştırır. Bu çöplerden değeri bilinmeyen ganimetleri ya da karnını doyurmak için küflü bir ekmek bulmaya çalışır.

Veba Getiren Twitch Oynanış Biçimi

Ölümcül Zehir pasif skili şampiyonun olağan hücumlarında, rakibe bulaşarak 6 saniye boyunca hasar verir. Tesir 6 defa daha birikebilir. Minimum en fazla 36, azami en fazla 216 gerçek hasar verir.

Klavyeden Q yeteneği Pusu skili ile şampiyon 1.5 saniye hasar almadığında ya da 6 saniye sonra görünmezlik kazanır. Görünmez olduğu surece %20 hareket suratı kazanır. Görünmezlikten çıktıktan sonra ise 5 saniyeliğine hücum suratı kazanır.

Zehir Şişesi, klavyeden W yeteneği ise şampiyonun fırlatmış olduğu zehir şişesi bir alanda patlayarak biriken Ölümcül Zehir gayeleri 3 saniyeliğine yavaşlatır. Bulaştır skili klavye üzerinden E yeteneği ise Ölümcül Zehir’den etkilenenlere ve yanındaki tüm rakiplere fizikî hasar verir. Ayrıyeten üzerinde zehir biriken rakiplere ekstra hasar verir.

Son olarak Zehir Salvosu klavyeden R yeteneği ise şampiyona 7 saniyeliğine 300 akın menzili verilir. Böylelikle hücum gücü kazanır. Hücum esnasında ise ardışık maksatlara en az %40 hasar verirken, birebir vakitte %20 daha az hasar verir.

Veba Getiren Twitch S11 Rün Dizilimi

Veba getiren pis bir fare olarak görülse de Twitch epey eğlenceli bir şampiyondur. Bu dönemde şampiyona eklenen yeni rünler;

İsabet

Ölümcül Tempo

Pratik Zeka

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

Büyücülük

Bulut Pelerini

Yaklaşan Fırtına

+ %9 Hücum Suratı

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

Veba Getiren Twitch S11 Yetenek Skilleri

Şampiyonun yetenek skilerine göz attığınızda zehir üzerine olduğunu görebilirsiniz. Kadro arkadaşlarınız başa baş bir gayret ederken siz de Twitch’i seçerek düşmanlarınızı zehirleyebilirsiniz. Twitch şampiyonun S11 yeni dönemde yetenek skilleri dağımı;

Pusu: 2- 8- 10- 12- 13

Zehir Şişesi: 3- 14- 15- 17- 18

Bulaştır: 1- 4- 5- 7- 9

Zehir Salvosu: 6- 11- 16

Veba Getiren Twitch S11 Counter Pickler

Bu eğlenceli şampiyon Twitch’in hangi şampiyonlar karşısında zayıf kaldığını bilmek de en az oynamak kadar kıymetlidir. Twitch’in karşısında zayıf kaldığı şampiyonlar ise;

Caitlyn

Corki

Draven

Jinx

Lee Sin

Veba Getiren Twitch Full Build S11 Eşya Dizilimi

Şifa: Dost şampiyonun can bedelini 90 ile 345 ortasında yeniler ve 1 saniyeliğine %30 sürat verir.

Ölümsüz Kalkanyay

Mahvolmuş Kral’ın Kılıcı

Savaşçı Çizmeleri

Runaan’ın Kasırgası

Ebedi Kılıç

Fani Hatıratı

Veba Getiren Twitch Kostümleri

Sevilen şampiyonlardan biri olan Twitch karakterinin olması gerekenden çok kostümü vardır. S11’de yeni bir kostüm gelip gelmeyeceği ise şu an için aşikâr değil. Şimdilik bu kostümlerle yönetim edilecek üzere duruyor;

Klasik Kostüm

Hata Baronu Kostümü

Fareli Köy’den Kostümü

Orta Çağlı Kostümü

Vandal Kostümü

Soyguncu Kostümü

SSW Kostümü

Omega Timi Kostümü

Buz Hükümdarı Kostümü

Twitch Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Twitch İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın