Gücünü asla dizginleyemeyen ve öfkesinden alan Tryndamere, League of Legends dünyasında, dostlarına son derece şiddetli düşmanlara karşı sayısız zafer kazandırdı. Oyundaki en güçlü savaşçı ve birebir vakitte suikastçı olan Tryndamere şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini derledik.

Barbar Kral Tryndamere

Tryndamere o denli öfkeli o denli hırslı bir şampiyondur ki gücünü de bu tesirlerden alır. Freljord’u bir ucundan başkasına arşınlayarak gelecekteki daha da karanlık günlere hazırlamak için en büyük savaşçılara meydan okumuş bir şampiyondur. Bu hırs dolu şampiyon, uzun yıllar boyunca kabilesinin yok edilmesinin intikamını almaya çalışmıştır. Lakin kısa mühlet evvel Avarosa savaş anası Ashe ile arkadaşlık kurmuştur. Bu arkadaşlık onun halkı ortasında kendine bir yer bulmasını sağlamıştır. İnsanüstü efsanevi sayılabilecek gücü sayesinde Tryndamere, son derece güçlü düşmanlara karşı pek çok zafer kazanmıştır.

Barbar Kral Tryndamere Oynanış Biçimi

Günümüzde oyuncuların, oyunda son birkaç aydır en fazla abartılan karakteri olduğunu söylediği barbarların hükümdarı Tryndamere şampiyonun pasif skili Savaş Gazabı ile, şampiyon her otomatik saldırısı için 5 , kritik vuruşu için 10 ve öldürücü vuruşu için 10 Öfke kazanır.

Pasif skilinde 8 saniye içinde otomatik akın ya da yetenek kullanmazsa her saniye Öfke kaybı yaşar. Öfke pasif olarak kritik vuruş ihtimalini arttırmaktadır. Kan Hırsı büyüsüyle tüketilebilir.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Kan Hırsı, pasif halde iken şampiyonun gözünü kan bürür. Her can pahasına karşılık atak gücü kazanır. Faal halde ise öfke tüketerek artı tüketilen her öfke başına can yeniler.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Alaycı Nara, etraftaki rakiplerin atak gücü kıymetlerini 4 saniyeliğine azaltır. gerileri dönük olan rakiplerin hareket suratı pahalarını de düşürür.

Klavyeden E ile faal hale gelen yetenek Biçerdöner, rakiplerini biçerek dönmeye başlar ve yoluna çıkan rakiplere fizikî hasar verir. Öfke yükü biriktirir. Böylelikle her kritik vuruş yaptığında, Biçerdöner’in bekleme mühleti 1 saniye azalır. Bu tesir şampiyonlara karşı iki katına çıkar.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Ölümsüz Hiddet, şampiyon 5 saniyeliğine ölümsüz olur. 1 canın altına inmeyi reddederek, anında öfke kazanır. Skili çok ağır kitle denetim tesirlerine maruz kalırken bile kullanabilir. Skill müddeti bittiğinde Tryndamere’in taban canı en fazla 70 olur.

Barbar Kral Tryndamere S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde Tryndamere şampiyonunun yeni rün dizilimi;

İsabet

Ölümcül Tempo

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Direniş

Büyücülük

Bulut Pelerini

Büyüklük ve ayrıyeten;

+ %9 Hücum Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Barbar Kral Tryndamere S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde ekip savaşlarını kusursuz bir şampiyon olan Tryndamere yeni yetenek skilleri dağılımı;

Kan Hırsı: 2- 3- 5- 7- 9

Alaycı Nara: 4- 14- 15- 17- 18

Biçerdöner: 1- 8- 10- 12- 13

Ölümsüz Hiddet: 6- 11- 16

Barbar Kral Tryndamere S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde Tryndamere şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Jax

Malphite

Teemo

Pantheon

Renekton

Barbar Kral Tryndamere S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Kaniçen

Canbiçen

Ebedi Kılıç

Savaşçı Çizmeleri

Yabanî Hydra

Fani Hatıratı

Barbar Kral Tryndamere Kostümleri

Tryndamere şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

İskoç Kostümü

Kral Kostümü

İbliskılıç Kostümü

Fatih Kostümü

Viking Kostümü

Kâbus Kostümü

Canavar Avcısı Kostümü

Savaş Ustası Kostümü

Kimyasal Tehdit Kostümü

Tryndamere Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Tryndamere İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın