Trol Hükümdarı Trundle, League of Legends’de âlâ derece jungle yapan bir şampiyondur. Bilhassa 1 vs 1 savaşlarda kalkanı sayesinde büyük avantaj sağlayan bu şampiyon, kadro savaşlarında da hayli âlâ bir tank karakteridir. Kule eritme konusunda tam bir uzman olan Trundle şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için inceleyebilirsiniz.

Trol Hükümdarı Trundle

Etrafına endişe veren bu devasa yaratık, birebir vakitte hilekar bir troldür. Freljord da dahil olmak üzere Trundle’ın alt edemeyeceği hiç kimse yoktur. Kendi alanını canla başla müdafaaya ant içmiş bu yaratık, alanına girecek kadar şapşal olan herkesi yakalayana kadar kovalar. Daha sonra buz sopası ile onları dondurup kalesindeki sütunlara yerleştirir. Avının tundra üzerinde kan kaybından ölmesini gülerek, eğlenerek ve büyük bir şehvetle izler.

Trol Hükümdarı Trundle Oynanış Biçimi

Şampiyon âlâ bir savaşçı ve ayrıyeten bir tank karakteridir. Pasif skili olan Hükümdarın Hakkı kendisine 1400 menzil yakınındaki bir rakip ünite öldüğünde ünitenin azamî can pahasını kazandıran bir yetenektir.

Klavyeden Q tuşu ile yönlendirilen yetenek Kopar, şampiyon bir sonraki olağan hücumuyla rakibin üzerine çullanır. Çullanma sonrası fizikî hasar verir. Ayrıyeten rakibi 0.1 saniyeliğine 75% yavaşlatır. Bu atak sayesinde şampiyon akın gücü kıymetini 8 saniyeliğine arttırır. Rakibinin bu ölçünün yarısını kaybetmesine neden olur.

Klavyeden W tuşu ile yönlendirilen yetenek Donmuş Krallık, şampiyon gaye pozisyonu 8 saniyeliğine buzla kaplar. Böylelikle hem atak suratı hem de tüm kaynaklardan elde ettiği güzelleştirme tesirlerinden %25 kadar artış sağlar.

Klavyeden E tuşu ile yönlendirilen yetenek Buzdan Sütun şampiyonun en tehlikeli skili olarak bilinir. Gayesindeki 225 ünite olmak üzere, yarattığı buz sütunu yeri aşılmaz bir hale sokar. Bütün rakip üniteleri yavaşlatır. 225 menzil yakınında olan rakipler geri savrulur.

Son olarak klavyeden R tuşu ile yönlendirilen yetenek Dize Getir, şampiyonun rakiplere azamî can bedelinin en fazla %35’i kadar muadil ölçüde büyü hasarı verir. Yarısı anında, yarısı 4 saniye içinde olmakla birlikte rakiplerin zırh ve büyü dirençlerini sömürür. Sömürme sona erdikten 4 saniye sonra geri gelir.

Trol Hükümdarı Trundle S11 Rün Dizilimi

Trundle şampiyonu S11 yeni dönem rün rehberi;

İsabet

Taarruza Devam

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

Büyücülük

Bulut Pelerini

Suda Yürüyen ve ayrıyeten;

+ %9 Atak Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Trol Hükümdarı Trundle S11 Yetenek Skilleri

Not: Kule tanklama konusunda eksiksiz bir şampiyon olan Trundle, minyon dalgası esnasında klavyeden W ile faal olan Donmuş Krallık yeteneği ile canını tekrar doldurmaktadır.

Trundle şampiyonunun S11 yeni dönem yetenek dağılımı;

Kopar: 1- 4- 5- 7- 9

Donmuş Krallık: 2- 8- 10- 12- 13

Buzdan Sütun: 3- 14- 15- 17- 18

Dize Getir: 6- 11- 16

Trol Hükümdarı Trundle S11 Counter Pickler

Trundle şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Darius

Jax

Kennen

Teemo

Sona

Trol Hükümdarı Trundle Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana hakikat, kısa aralık kat etmesini sağlar.

Çarp: Gayesindeki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Dolu Kılıcı

Günateşi Kalkanı

Çelik Kaplamalı Çizme

Ruh Gömleği

Çivili Zırh

Gargoyl Taşzırhı

Trol Hükümdarı Trundle Kostümleri

Trundle şampiyonunun tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Beyzbolcu Kostümü

Hurdacı Kostümü

Klâsik Kostümü

Memur Kostümü

Dünyalar Yıkan Kostümü

Trundle Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Trundle İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın