Onuncu yılını dolduran ve dönem 11 ile birlikte pek çok farklı güncellemeler getirilen League of Legends’da, alt koridorda tercih edilen Tristana için yeni dönemde rün ve itemlerde farklılıklar görülüyor. Dönem 11 için Tristana rün seçiminde İsabet ve Büyücülük rünleri en fazla tercih edilirken, itemler ortasında Savaşçı Çizmeler, Fırtınabiçen, Ebedi Kılıç ve Canbiçen ön planda.

Tristana Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Sihirdar vadisinin yaman topçularından birisi olan Tristana, alt koridorda en fazla tercih edilen şampiyonlar ortasında yerinin almaya devam ediyor. Pek çok item ve rün farklılıklarının ortaya çıkmış olduğu Dönem 11’de, oyuncuların şampiyon seçimi, item ve rün seçimi de buna nazaran farklı içerikler doğrultusunda kıymet kazanmıştır. Dönem 11’de Tristana için en uygun ve en fazla tercih edilen rün listesi şu formda sıralanıyor:

– Birinci Rün: (İsabet) Atağa Devam, Zafer, Efsane: Kan, Son Darbe

– İkinci Rün: (Büyücülük) Bulut Pelerini, Yaklaşan Fırtına

– Atak Suratı, Değişken Kuvvet, Zırh

ADC Tristana İtemları (Build)

Dönem 10 için çeşitli yeni oyunlar ve League of Legends için pek çok farklı şampiyonları getiren Riot Games, yeni ve en yeni dönem olan dönem 11 için ise oyunculara daha fazla yenilikler getirmeyi başarmış. Kimi itemlerin oyundan silinmesi ile birlikte yeni özellikli itemlerin oyuna gelmesi sonucunda şampiyonlar için tercih edilecek olan item listesinde de kıymetli değişmeler yaşanmasına yol açtı. Alt koridorda oynanacak olan Tristana için alınması gereken en yeterli ve en değerli item yani build listesi ise şu biçimde yer almaktadır:

– Fırtınabiçen, Savaşçı Çizmeleri, Ebedi Kılıç, Kanasusamış, Canbiçen, Fani Hatıratı, Üçlü Kuvvet, Hayalet Dansçı.

ADC Tristana Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yeni dönem ile birlikte sihirdar vadisinde evvelki vakitlerde pek tercih edilmeyen şampiyonlar birden metaya girerken, birtakım çok tercih edilen şampiyonlar ise meta dışı kaldı. Lakin genel olarak çabucak her meteda tercih edilen adc alt koridor şampiyonlarından birisi olan Tristana birebir vakitte pek çok farklı rakip adc şampiyona karşı güçlüdür. Güçlü olduğu şampiyonlar olduğu kadar güçsüz olduğu şampiyonlarda olabiliyor.

Şampiyon seçim ekranında Tristana alan rakip için seçilebilecek en yeterli tristana counter pick seçimi ortasında Twitch, Jinx ve Sivir ön plana çıkıyor. Tristana’ya karşı en güçlü formda lane kademesi geçirmek ve oyun kazanmak için tercih edebilecek olduğunuz başka adc şampiyonlar ise şu halde sıralanmaktadır:

– Xayah

– Miss Fortune

– Jhin

– Vayne

– Caitlyn

– Kai’Sa

– Samira

Tristana Karşı En Berbat Şampiyonlar (Pickler)

Oyunun erken safhalarında biraz daha güçsüz olmasına karşın, birden fazla şampiyona karşı gücü azımsanamayacak olan Tristana, bilhassa geç oyunda adeta gülleleri ile rakibi bozguna uğratabiliyor. Hareketliliği ve yavaşlatma ile savurma özelliği ile ön planda olan Tristana’ya karşı kazanmak için counter pick seçimi hayli kıymetli. Karşıdaki rakibin aldığı şampiyona karşılık vermek ve Tristana ile counter pick yapmak için en ülkü şampiyon seçimleri şunlardır:

– Kog’Maw

– Lucian

– Aphelios

– Ezreal

– Ashe

– Senna

– Draven

– Jinx

Tristana Mid Rün Rehberi ve İtemleri (Build)

Alt koridorda mükemmeller yaratan adc şampiyonlarından olan Tristana bunun yanı sıra son yama ile birlikte mid yani orta koridorda da bir oldukça tercih edilmeye başlanmıştır. Orta koridor için seçilmiş olan Tristana için tercih edilen ve op olan rün listesi şu biçimdedir:

– Birinci Rün: (İsabet) Hücuma Devam, Şifa Taşkını, Efsane: Kan, Son Darbe

– İkinci Rün: (Azim) Tahrip, Kemik Zırh.

– Taarruz Suratı, Değişken Kuvvet, Zırh yahut Büyü Direnci.

Seçilecek olan rün listesi rakip orta koridor şampiyonuna nazaran farklılık gösterse de genel olarak bu formdadır. Tristana için orta koridorda en fazla tercih edilen itemler ortasında Ebedi Kılıç, Fırtınabiçen, Kanasusamış, Savaşçı Çizmeleri, Dominik Efendi’nin Hürmetleri, Hayalet Dansçı, Kollayıcı Melek ve Bombardıman Topu yer alıyor.

Tristana Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Tristana İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın