League of Legends dünya üzerinde en fazla oynanan ve en tanınan olan oyunlardan biridir. League of Legends eşsiz bir kainata ve çeşit çeşir kahramanlara sahiptir. Çoklu savaş oyunu olarak bilinen League of Legends oyununda bulunan kahramanlardan biri Zincirli Gardiyan Thresh’tir.

Thresh Kimdir?

Thresh herkesin korktuğu kurnaz ve makûs bir hortlaktır. Thresh fanilerin iradelerini yavaş bir formda kırar ve bundan çok biçimde haz duyar. Kurbanlarına sonsuzluk kadar uzun süren bir mühlet boyunca azap yapar ve onları ölmekten çok daha makus bir hale getirir.

Thresh daha evvelden kendisini bütün bilgileri saklamaya adamış bir kardeşliğin üyesiydi ve bir yeraltı mahzeninde vazifeliydi. Thresh muhafızlık yaparken berbat niyetli karanlık efsunlardan etkilendi. En sonunda Thresh kendine olan itimadını kaybetti ve son derece gaddar ve berbat bir hortlağa dönüştü.

Thresh’in içi nefretle dolup taşmaya başladı. Bu nedenle herkese azap yapmak ve ziyan vermek istiyordu. Thresh canlı kitaplara ve büyülere bile tekraren azap yapıyordu ve bu durum onun çok güzeline gidiyordu. Lakin bir yandan da kardeşlikte rol yapıyordu bu yüzden de kimse onun dönüştüğü fecî yaratığın farkına varmadı.

Thresh şu an yalnızca belirlediği kurbanlarına azap yapmaktan hoşlanıyor. Onun azap yapmaktan hoşlandıkları güçlü ve zeki olanlar. Thresh onların içinde umut kırıntısı kalmasın diye sonsuz azaplarına devam ediyor.

Thresh Karakter Özellikleri

Roller: Takviye , Tank

Riot Point: 975

Mavi Öz: 6300

Zırh: 16 (her düzey için +0)

Can: 560,52 (her düzey için +93)

Can Yenileme: 6,92 (her düzey için +0,55)

Akın Gücü: 47,696 (her düzey için +2,2)

Akın Suratı: 0,625 (her düzey için + %3,5)

Büyü Direnci: 30 (her düzey için +0)

Hareket Suratı: 335

Thresh Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Thresh Mevcut Rün Rehberi;

Hextech Sıçratıcısı

Peksimet Teslimatı

Harika Zamanlama

Minyon Uçuran

Tahrip

Hayat Kaynağı

Gözü Kara

Zombi Totem

İnsafsız Avcı

Yırtıcı

Belden Aşağı

Bulut Pelerini

Suda Yürüyen

Thresh Yenilenen Rün Rehberi;

Azim

Sihirli Pabuçlar

Artçı Şok

Çok Büyüme

İlham

Kemik Zırh

Ömür Kaynağı

Kozmik Sezgi

+6 Büyü Direnci

+%1-10 Bekleme Mühleti Azaltma (seviyeye nazaran değişir)

+5 Zırh

Thresh İtemları (Build)

Demir Solari’nin Broşu

Kefaret

Gezgin Çizmesi

Şövalyenin Adağı

İstekli Totemtaşı

Zeke’nin Ahengi

Thresh Counter Şampiyonlar (Pickler)

Thresh Yetenekleri

Felaket: Thresh yanında ölen rakiplerinden ruh toplayabilir ve kalıcı Yetenek Gücü ve Zurh Gücü kazanabilir.

Karanlık Geçiş: Thresh yakındaki dost şampiyonlarına gerçek bir fener fırlatır ve onları hasar almaktan korur. Thres’in ekip arkadaşları bu fenere tıkladıkları anda Thresh’e hakikat fırlatılırlar. Thresh feneri istediği yere yanlışsız fırlatabilir. Grup arkadaşlarından biri fenere tıkladığında, Thresh fener ile birlikte ekip arkadaşını kendisine yanlışsız çeker.

Hücre: Thresh bir hapishane oluşturur. Bu hapishane yıkıldığında etrafına hasar verir ve etrafındaki rakipleri yavaşlatır. Thresh kendi etrafında duvar oluşturur. Bu duvarlardan geçen rakipler büyü hasarı alırlar. Duvarlardan biri yıkılırsa geriye kalan duvarlar hasar veremez ve rakipleri yavaşlatma müddeti yarılanır.

Mevt Cezası: Thresh rakiplerinden birini bağlayarak kendisine yanlışsız çekebilir. Bu yeteneği ikinci kere faal hale getirirse Thresh rakibine gerçek çekilir.

Derisini Yüz: Thresh’in rakibe yaptığı taarruzlar git gide güçlenir ve hücumların ortasındaki bekleme müddeti artarsa rakibe çok daha fazla hasar verir. Thresh bu yetenek etkinken zincirini sallar ve bütün rakiplerini darbe istikametinde savurur.

Thresh Kostümleri

Klasik Thresh

Sonsuz Karanlık Thresh

Kanlı Ay Thresh

SSW Thresh

Yabanî Batılı Thresh

Derin Dehşet Thresh

Pulsefire Thresh

Şampiyonlar Şampiyonu Thresh

Thresh Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Thresh İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın