Her vakit League of Legends dünyasında sevilen ve tanınan olan şampiyonların başında Teemo gelmektedir. Teemo vazife aşkı ile yanıp tutuşan, ahlaklı bir izcidir.

Çevik İzci Teemo

Minik ve sempatik olan Teemo, en tehlikeli manilerden bile yılmayan bir şampiyondur. Sonu gelmez bir hevesle ve sevinçle tüm dünyayı aşındırmaktadır. Sarsılamaz bir ahlak anlayışına sahip olan Teemo, Bandle İzci Andı’nı harfiyen uygulamaktadır.

Bazen büyük bir şevke kapılarak yaptıklarının farkına varamıyor. Lakin her vakit olaylardan alnının akıyla çıkmayı da beceriyor. Her ne olursa olsun Teemo girev aşkıyla yaşayan, hafife alınmayacak bir şampiyondur.

Çevik İzci Teemo Oynanış Biçimi

Teemo şampiyonunun birinci pasif skili olan Kamuflaj yeteneğinde; şampiyon olduğu yerde durur ve 1,5 saniye boyunca hiçbir şey yapmaz ise tüm oyun boyunca gizlenebilir. Gizlendiği yerden çıktığı vakit hücum suratı 3 saniyeliğine artar. Şayet şampiyon bir çalının içerisindeyse iki kat daha süratli görünmez olur. Pasif yetenek etkin iken çalıda hareket etmek görünmezliği bozmaz.

Kör Eden Dart klavyeden Q yeteneği ise, şampiyon rakibine bir dart fırlatır büyü hasarı verir. Gayenin en fazla 2,5 saniye kör olmasına neden olur. Seri Adım klavyeden W yeteneği ise iki biçimde fonksiyon görür. Biri pasif yetenek, şampiyonumuz son 5 saniye içinde bir rakip şampiyon ya da kuleden hasar almadıysa hareket suratı artar. Faal yetenekte ise şampiyon koşmaya başladığında 3 saniyeliğine olağan ek suratını ikiye katlar böylelikle rastgele bir halde darbe aldığında bu ek suratı yitirmez.

Zehirli Atış, klavyeden E yeteneği ile Teemo, olağan bir hücum ile amacını zehirleyebilir. Vuruş anında büyü hasarı verir. Ayrıyeten rakip eden 4 saniye boyunca, saniye başına en fazla 30 büyü hasarı verir. Tehlikeli Tuzak ise son skilidir. Klavyeden R yeteneği olan skill ile Teemo saklanan mantarları kullanarak tuzak kurar. Rakip kadrodan biri üzerine bastığında patlar. Böylelikle hareket suratı en fazla %50 azalır. Ayrıyeten rakip 4 saniye boyunca büyü hasarı alır. Şampiyon her 30 – 25 ya da 20 saniye boyunca mantar toplar. Ama yalnızca 3 adet taşıyabilir.

Çevik İzci Teemo S11 Rün Dizilimi

Çevik İzci Teemo şampiyonunun S11 yeni dönem rün dizilimi;

Büyücülük

Sihirli Yıldız

Mana Akışı Yüzüğü

Mutlak Odak

Kızart

İsabet

Pratik Zeka

Son Darbe ve;

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Çevik İzci Teemo S11 Yetenek Skilleri

Teemo’nun S11 yetenek skili dağılımları ise;

Kör Eden Dart: 2- 7- 9- 10- 12

Seri Adım: 3- 14- 15- 17- 18

Zehirli Atış: 1- 4- 5- 8- 13

Tehlikeli Tuzak: 6- 11- 16

Çevik İzci Teemo S11 Counter Pickler

Minik ve şirin Teemo şampiyonu her ne kadar güçlü olsa da karşısına gelen kimi şampiyonlara karşı o kadar da başarılı olamıyor. Bunlar;

Akali

Yorick

Jayce

Pantheon

Rumble

Çevik İzci Teemo Full Build S11 Eşya Dizilimi

Yeni dönemde çevik izci olan Teemo’nun eşya dizilimi ise şu formda;

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

Liandry’nin Istırabı

Rylai’nin Kristal Asası

Sihirbaz Pabuçları

Kozmik Hızlandırıcı

Rabadan’ın Şapkası

Morellonomikon

Çevik İzci Teemo Kostümleri

Çevikliği ile bilinen Teemo’nun bugüne kadarki kostümleri;

Klasik Kostüm

Memnun Cin Kostümü

Kamuflajlı Kostümü

Porsuk Kostümü

Astronot Kostümü

Pofuduk Kostümü

Üstün Kostümü

Panda Kostümü

Omega Timi Kostümü

Küçük Şeytan Kostümü

Vız Vız Kostümü

Teemo Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Teemo İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın