League of Legends dünyasında Taric bünyesinde epeyce hassas yetenekler barındıran, yaratıcı bir şampiyondur. Bir dayanak şampiyonunda olması gereken tüm özellikleri barındırır. Taric şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Valoran’ın Koruyucusu Taric

Valoran’ın Koruyucusu, birebir vakitte Muhafızın Sureti olarak bilinen Taric; sevgi, hayat ve tüm hoşlukların bekçisidir. Akıl almaz bir güce sahip olan şampiyon, görevini ihmal ettiği için erdemi lekelenmiştir. Bu yüzden memleketi olan Demacia’dan sürgün edilmiştir.

Taric günahlarının bedelini ödemek üzere Targon Dağı’na tırmanmış ve burada kendisine daha şanlı bir misyon verilmiştir. Kadim Targon’un gücünün yanı sıra Valoran’ın Koruyucusu olarak da vazife almıştır. Bu unvana sahip olan Taric, artık Hiçlik denen o karanlık tarikatın aktivitelerine karşı savaşmaktadır.

Valoran’ın Koruyucusu Taric Oynanış Biçimi

Hem süper bir savaşçı hem de eşsiz bir takviye şampiyonu olan Taric’in pasif skili kendisine sonraki 2 olağan saldırısının güçlendirmek için ek büyü hasarı vermektedir. Temel büyülerin bekleme müddetlerini azaltır. Sürat kazanarak 4 saniye boyunca akınlar yapmasını sağlar.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Yıldız Işıltısı, şampiyon 15 saniyede bir, en fazla 5 tane olacak formda yük biriktirir. Bütün yükleri harcayarak yakınındaki grup arkadaşlarını düzgünleştirir. Bu uygunlaştırma ölçüsü 5 yükte en fazla 150 can olabilir.

Kristal Siper, klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenektir. Şampiyon büyüleri, yakınındaki Kristal Siper müdafaası altındaki dostlarının üzerinden de gerçekleşebilir. Skill pasif halde Kristal Siper, zırh kıymetini arttırırken faal halde ise dostlarının birini Kristal Siper altına alır. 2.5 saniyeliğine maksadın can ölçüsünü hasarlardan korur. Yeni bir gaye seçiline kadar o an ki maksat üzerinde kalır.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Parıltı, şampiyon hazırladığı yıldız ışığı hüzmesi, 1 saniye sonra büyü hasarı olarak verir. Rakipleri 1.25 saniyeliğine sersemletir.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Kozmik Titreşim, 2.5 saniyelik bir ortanın akabinde yakındaki dostlarına yani ekibindeki arkadaşlarına kozmik güç dalgaları gönderir. Etkilenen kadro arkadaşlarının 2.5 saniyeliğine hasar görmez.

Valoran’ın Koruyucusu Taric S11 Rün Dizilimi

Taric şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Azim

Muhafız

Hayat Kaynağı

Kemik Zırh

Canlandır

İsabet

Pratik Zekâ

Efsane: Sıvışma

+ %9 Taarruz Suratı

+ 5 Zırh

+ 5 Zırh

Valoran’ın Koruyucusu Taric S11 Yetenek Skilleri

Taric şampiyonunun ultisi olan ve pembe skill diye isimlendirilen yeteneği pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Hatta yalnızca bu skill pembe diye oynamak istemeyen erkek oyuncular dahi mevcuttur. Ama dayanak karakterlerinde Taric eşsiz bir yere sahiptir. Renkleri bir kenara bırakıp onun gerçek yeteneklerine odaklanırsanız kadro arkadaşlarınız için yeri doldurulamaz bir şifacı haline gelirsiniz. Taric S11 yetenek skilleri dağılımı;

Yıldız Işıltısı: 3- 8- 10- 12- 13

Kristal Siper: 2- 14- 15- 17- 18

Parıltı: 1- 4- 5- 7- 9

Kozmik Titreşim: 6- 11- 16

Valoran’ın Koruyucusu Taric S11 Counter Pickler

Taric şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Lulu

Varus

Morgana

Nami

Sivir

Valoran’ın Koruyucusu Taric Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana yanlışsız, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Tutuştur: Rakip şampiyonu tutuşturarak, 5 saniye kadar 80 ile 505 (Seviyeye bağlı) gerçek hasar verir. Rakibin görünmesini sağlar ve bu müddette rakiplerin aldığı güzelleştirme tesirlerini azaltır.

İstekli Totemtaşı

Kızgın Buhurdanlık

Zeke’nin Ahengi

Şövalyenin Adağı

Gezgin Çizmesi

Demir Solari’nin Broşu

Valoran’ın Koruyucusu Taric Kostümleri

Taric şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Zümrüt Kostümü

Beşinci Çağ Fedaisi Kostümü

Kantaşı Kostümü

Havuz Partisi Kostümü

Taric Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Taric İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın