League of Legends dünyada en çok oynanan online oyundur. Dünyada çeşitli şampiyonaları ve karşılaşmaları düzenlenen League of Legends’da pek çok karakter vardır. Bu karakterler daima olarak güncellenmektedir. League of Legends listesine en son eklenen şampiyonlardan birisi de Yone’dir.

Tarafa Kimdir?

Tarafa, League of Legends’ın tanınan şampiyonlarından Yasuo’nun ağabeyi olarak karşımıza çıkan yeni bir karakterdir. Kardeşi üzere suikastçı ve savaşçı özellikleri taşır. İstikamete League of Legends cihanında ölmüş ve sonra tekrar hayata dönmüş olan bir şampiyondur.

Tarafa Hayat Kıssası

İstikamete ve üvey kardeşi Yasuo küçükken ortaları çok uygundu. Babasının vefatından sonra ikisi de civardaki meşhur bir kılıç okulunda eğitim almaya başlamıştı. İstikamete ilerleyen vakitte üvey kardeşi Yasuo tarafından öldürüldü ve ruhlar alemine gitti. Ruhlar aleminde ruhunu tüketmek isteyen bir azakana ile uzun mühlet çaba etti. Sonrasında azakanayı yenilgiye uğrattı ve fani dünyasına geri döndü.

Tarafa fani dünyasına geldiğinde sıkıntıları bitmedi. Yüzünde öldürdüğü azakananın formunda bir maskeyle uyandı. Yone’nin vücudu ortaya çıkmadı lakin azakananın Tarafa üzerinde hiçbir tesiri yok. Tekrar de İstikamete azakananın bir ekip güçlerini ele geçirdi. Tarafa hızına yapışmış olan maske sebebiyle azakanaları avlamaya ve neden ölmediği sorularının karşılıklarını bulmaya çalışıyor.

İstikamete Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler:

Tarafa Mevcut Rün Rehberi;

Ayağı Çabuk

Son Direniş

İkinci Talih

Çok Büyüme

Kemik Zırh

İstikamete S11 Yeni Rün Rehberi;

İsabet

Hakimiyet

Kan Tadı

Zafer

Son Darbe

Yenilmez

Efsane: Çeviklik

Açgözlü Avcı

+15 ila 90 Can

+10 Değişken Kuvvet

+%9 Atak Suratı

PRO MİD İstikamete İtemları (Build)

Ebedi Kılıç: Kritik vuruş hasarını %25 arttırır.

Fiyat: 3400 Satış Fiyatı: 625

Atak Gücü: 80

%25 Kritik Vuruş İhtimali

Savaşçı Çizmeleri:

Fiyat: 1100 Satış Fiyatı: 500

Akın Suratı: +%35

Hareket Suratı: +45

Esirgeyici Melek:

Fiyat: 2800 Satış Fiyatı: 880

Hücum Gücü: +40

Zırh: +40

Hayalet Dansçı:

Fiyat: 2600 Satış Fiyatı: 650

Akın Suratı: +%30

Kritik Vuruş İhtimali: +%25

CAN SİMİDİ: Canı %30’un altına düşürecek düzeyde hasar alındığında, 2 saniye mühletle azamî 240-600 Hasar emen bir kalkan kazanılır.

Dominik Efendi’nin Hürmetleri:

Fiyat: 2800 Satış Fiyatı: 400

Taarruz Gücü: +45

Son Fısıltı: Toplam Zırh Delme – %35

Ölümsüz Kalkanyay:

Anlık alınan hasar karşısında hayatta kalmayı sağlar.

Taarruz Gücü: +50

Taarruz Suratı: +

Kritik Vuruş İhtimali: +%20

Can Çalma: +

Can Simidi: Canı %30’un altına düşürecek düzeyde hasar alınırsa, 1-18. düzeylerde 3 saniyeliğine 150-650 ortasında Kalkan kazanılır. 8 saniye mühletle de %20 Can Çalma elde edilir.

İhtişamlı Pasif: Bütün efsanevi eşyalar için; Büyü Direnci: +8, Zırh: +8 .

Tarafa Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yone’nin Karşısında Zayıf Olduğu Kahramanlar;

Caasiopeia

LeBlanc

Yasuo

Ryze

Yone’nin Karşısında Güçlü Olduğu Kahramanlar;

Zed

Talon

Kassadin

İstikamete Yetenekler

Avcının Yolu: Tarafa savaşırken iki tane kılıç kullanılır. Rakibe yaptığı taarruz sonrasında ikinci bir darbe daha vurur. Yapılan ikinci akın rakipe fazla büyü hasarı verir. Ayrıyeten ikinci hücumda kritik vuruş ihtimali de iki katına çıkar. Kritik vuruş ihtimali rakibe biraz daha az ziyan verir. Yeniden de hayli kullanışlıdır.

Tayfbiçen: İstikamete kılıcını belli bir kavis ile savurur ve rakibin azami canının muhakkak bir kısmına eşit düzeyde hasara yol açar. Kılıç rakibe denk gelirse, Tarafa süreksiz bir müddetliğine kalkan kazanır ve karşı atakları geçirmez bir hale gelir. Kalkanın gücü yeteneğin denk geldiğin rakibin gücüne nazaran artar.

Mühürlü Mukadderat: İstikamete yolunu kesen bütün rakiplere saldırır. Yeteneğin denk geldiği son rakibin gerisinde ortaya çıkar. Sıradaki bütün herkesi havaya savurur ve iterek hasar verir.

Özgür Ruh: İstikamete ruh biçimine bürünerek fizikî vücudunu geride bırakabilir. Bu ona ekstra bir sürat katar. Yone’nin Özgür Ruh yeteneğinin müddeti dolduğunda, Tarafa süratlice kendi vücuduna geri döner. Yetenek etkinken verdiği bütün hasarın muhakkak bir oranında hasar vermeye devam eder.

Ölümcül Çelik: Tarafa süratle ileri hareket eder ve karşısındaki rakiplere ziyan verir. Rakiplere isabet ettiğinde bir yük elde eder. Tarafa rakiplere iki sefer isabet ettiğinde, yani iki yük kazandığında rakiplerini havaya savuracak büyüklükte bir rüzgar dalgası oluşturur ve ileriye yanlışsız atılır.

İstikamete Kostümler

Klasik İstikamete Kostümü

Tarafa Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Tarafa İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın