League of Legends kainatına güçlü bir suikastçı olan Talon, birçok AP şampiyonunun counter rolünü üslenmektedir. Şampiyon, hakikat build ve güzel yapılan farm ile inanılmaz bir burst damage yapabilmektedir. Talon şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Bıçağın Gölgesi Talon

Karanlığın içinden keskin bir bıçağın gölgesi üzere gelen Talon, düşmanına en beklenmedik anlarda saldıran bir şampiyondur. Tehlikeli şöhreti ile bilinen, şu hayatta kalabilmek ismine dövüşen Talon, Noxus’un şiddetli sokaklarında yetişmiştir.

Du Couteau ailesi tarafında, namıyla ün saldığı için evlat edilen şampiyon merhametsiz bir katildir. Artık mesleği olarak gördüğü öldürme işini imparatorluğun hizmetinde gerçekleştirmektedir. Başkanlara, kumandanlara ve hatta kahramanlara suikast düzenleyerek pratik zekasını ön plana koymaktadır.

Vakit içerisinde hizmet ettiği kimselerin canını sıkacak derecede ahmaklaşan Talon, kentteki kimseleri ortadan kaldırmaktan ve zevkine cinayet işlemekten de geri durmuyor.

Bıçağın Gölgesi Talon Oynanış Biçimi

Talon’un pasif saldırısı Bıçak Sırtı skili, şampiyonun yeteneklerini rakiplerinde ve öbür canavarlarda büyük yaralar açar. Yeteneği 6 saniye kadar 3 def birikir. Talon 3 sefer biriktirdiği Yara yükü bulunan bir amaca olağan atak gerçekleştirdiği vakit gaye 2 saniye boyunca kanama geçirir. Daha sonra fizikî hasar verir.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Noxus Diplomasisi, şampiyon maksadının üzerine atılır ve fizikî hasar verir. Yakın dövüş menzilinde kullanıldığında ise atılmak yerine hasarla kritik vuruş yapar. Bu skill ile bir ünite katledildiğinde şampiyon can ve yeteneğin bekleme mühletinin %50 kadarını geri kazanır.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yetenek Biç Çek, şampiyonun savurup çektiği hançerler, rakipleri her biçtiğinde fizikî hasar verir. Hançerler şampiyona geri dönerken fazladan hasar verir. Rakiplere 2 saniye kadar yavaşlatma uygular.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek Katilin Yolu, şampiyon istediği istikamette en yakınında bulunan yapı ya da yüzel formunun üzerinden en fazla 800 ünite atlar. Bu atlayışın suratı şampiyonun hareket suratından etkilenir. Birebir yüzey formunun üzerinden en fazla bir kez atlayabilir.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Gölge Saldırısı, şampiyon skilini isabet ettiği tüm ünitelere fizikî hasar veren bıçaklı bir çember oluşturur. Kendisi görünmez olarak hareket suratı kazanır. Görünmezlik hali sona erdiğinde çember kapanır ve bıçaklar bulunduğu yere döner. Bu esnada ise eşip geçtikleri gayelere yine tıpkı ölçüde hasar verir.

Şampiyon bu taarruz ya da Noxus Diplomasisi ile görünmezliği sonlandırabilir. Bu türlü olduğunda ise bıçaklar gayenin bulunduğu pozisyonda toplanır. Talon şampiyonunun görünmezliği yanızca rakip kuleler ya da Gerçek Görüş tarafından tespit edilebilir.

Bıçağın Gölgesi Talon S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde Talon şampiyonunun yeni rün dizilimi;

Hâkimiyet

Elektrik Ver

Kan Tadı

Gözyuvarı Koleksiyonu

İnsafsız Avcı

Büyücülük

Mutlak Odak

Bulut Pelerini ve ayrıyeten;

+10 Değişken Kuvvet

+10 Değişken Kuvvet

+6 Büyü Direnci

Bıçağın Gölgesi Talon S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde Talon şampiyonunun yeni yetenek skilleri dağılımı;

Noxus Diplomasisi: 2- 8- 10- 12- 13

Biç Çek: 1- 4- 5- 7- 9

Katilin Yolu: 2- 14- 15- 17- 18

Gölge Saldırısı: 6- 11- 16

Bıçağın Gölgesi Talon S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde bıçakların gölgesi Talon şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Diana

Kayle

Lee Sin

Pantheon

Riven

Bıçağın Gölgesi Talon S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

Draktharr’ın Gece Kılıcı

Youmuu’nun Hayaletkılıcı

Atiklik Çizmeleri

Yabanî Hydra

Hami Melek

Fani Hatıratı

Bıçağın Gölgesi Talon Kostümleri

Talon şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Hain Kostümü

Kızıl Seçkin Kostümü

Ejder Bıçak Kostümü

SSW Kostümü

Kanlı Ay Kostümü

Sabırlı Kılıç Kostümü

Talon Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Talon İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın