League of Legends cihanında farklı karakteristik özelliklere ve yeteneklere sahip 148 şampiyon bulunmaktadır. League of Legends dünya üzerinde en fazla oynanan çok oyunculu çevrim içi savaş oyunu olarak bilinmektedir. League of Legends evrenindeki en fazla tercih edilen şampiyonlardan biri Taşların Dokuyucusu olarak da bilinen Taliyah karakteridir.

Taliyah Kimdir?

Taliyah taş dokuma yeteneği olan göçebe bir büyücü olarak tanınıyor. Taliyah’ın taş dokumaya karşı dayanılmaz bir coşkusu ve azmi var. Taliyah yaş oalrak gençlik ve yetişkinlik ortasındaki yerde bulunuyor ve ruhu bu ikilemden hissesini alıyor. Taliyah gençlik hevesleri ve yetişkinlik sorumlulukları ile dolup taşıyor.

Taliyah kendi güçlerini daha yakından tanımak ve geliştirmek için Valoran boyunca bir seyahate çıktı. Bir gün Taliyah’ın kulağına uzun vakit evvel ölmüş olduğu bilinen bir imparatorun tekrar ortaya çıktığına dair bir söylenti geldi. Bu söylenti sonunda Taliyah kabilesini korumak için memleketine geri döndü. Taliyah kabilesini Shurima’dan yükselen tehlike karşısında korumak istiyordu.

Taliyah son derece yufka bir yüreğe sahipti ve kimi fırsatçılar bundan çıkar sağlamak istediler. Fakat yaptıkları büyük bir yanılgıydı ve bedelini çok ağır bi formda ödediler. Zira Taliyah bu yufka yüreğin yanı sıra, dağları yerle bir edecek bir hiddet ve güce de sahip halde bulunuyor.

Taliyah Karakter Özellikleri

Roller: Büyücü

Riot Point: 975

Mavi Öz: 6300

Büyü Direnci: 30 (her düzey başına +0)

Can: 520 (her düzey başına +75)

Can Yenileme: 7 (her düzey başına +0,7)

Hareket Suratı: 325

Hücum Gücü: 56 (her düzey başına +3,3)

Akın Suratı: 0,625 (her düzey başına + %1,36)

Zırh: 20 (her düzey başına +3)

Taliyah Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler: PRO SUP ve Mid

Taliyah Yenilenen S11 Rün Rehberi;

Büyücülük

Hakimiyet

Belden Aşağı

Suda Yürüyen

Kara Hasat

Açgözlü Avcı

Bulut Pelerini

+5 Zırh

+%9 Hücum Suratı

+10 Değişken Kuvvet

Taliyah Mevcut Rün Rehberi;

Elektrik Ver

Gözyuvarı Koleksiyonu

İnsafsız Avcı

Kozmik Sezgi

Sihirli Pabuçlar

Hız Coşkusu

Hız

Taliyah İtemları (Build)

Dolu Kılıcı

Zhonya’nın Kumsaati

Rabadon’un Şapkası

Morellonomikon

Kozmik Hızlandırıcı

Sihirbaz Pabuçları

Taliyah Counter Şampiyonlar (Pickler)

Taliyah’ın Karşısında Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Amumu

Alistar

Anivia

Malzahar

Taliyah’ın Karşısında Güçsüz Olduğu Şampiyonlar;

Annie

Fizz

Katarina

Ekko

Ahri

Taliyah Yetenekleri

Taş Kızak: Taliyah duvarların yanındayken suratı artar.

Yerden Bitme: Taliyah yerde bir kaya oluşturur ve bu kayanın üzerinde kalan rakipleri istediği istikamete savurur. Taliyah bu yetenek ile bir alanı maksat alabilir.

Toprak Bozumu: Rakipleri Taliyah’a gerçek atılırsa yahut ekip arkadaşları Taliyah’ı iter yahut çekerse Taliyah etrafta bir mayın tarlası kurar ve bu tarlayı patlatır. Kurduğu mayın tarlasında hassas tuzaklar bulunur. Bu tarla rakip şampiyonlara büyü hasarı verir ve rakiplerin yavaşlamasını sağlar.

Taş Hasadı: Taliyah hareket halindeyken istediği istikamete yanlışsız taş savurabilir. Bu atılım sırasında altında bulunan tabanı de işler. Şayet Taliyah bu yeteneğini daha evvelden işlemiş olduğu bir yer üzerinde uygularsa tek bir atış hakkı olur. Bir alanı hasat edip belli istikamete 5 tane taş atarsa bu taşlar değdiği birinci rakibin etrafına hasar verir.

Örgü Duvar: Taliyah uzun bir duvar örer ve duvarı ördükten sonra duvar ile birlikte hareket eder. Bu yeteneği iki sefer kullanırsa Taliyah duvarın üzerine çıkıp duvarın üzerindeyken birlikte hareket edebilir. Şayet Taliyah duvarla birlikte hareket halindeyken hasar alırsa duvardan iner.

Taliyah Kostümleri

Klasik Taliyah

SSG Taliyah

Frelijord’lu Taliyah

Taliyah Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Sup Ve Mid Taliyah İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın