League of Legends kozmosuna 2019 yılında giriş yapan Sylas şampiyonunun en çok dikkat çeken özelliği ultisi olmuştu. 15 yıllık tutsaklık hayatından sonra, intikam için vadiye inen Sylas şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini derledik.

İsyanın Zinciri Sylas

Demacia’nın mahalle kenarında büyüyen Sylas, aslında bu görkemli kentin karanlık yüzünün bir yansıması ve bir gerçeğiydi. Daha çocuk yaşlarda bilinmeyen büyü gücünü fark etmiş, bunu ortaya çıkardığında ise pek çok sihir avcının dikkatini çekmişti. Ancak Sylas güçlerini onlara karşı kullanmaya başladığında esir edildi.

Zekası sayesinde atıldığı zindandan kaçan Sylas, artık onlara karşı bir ihtilalin liderliğini yapıyor. Bir vakitler kendi elleri ile hizmet ettiği kimseleri yeniden o ellerle avlıyor. Sylas’ın yolundan Sylas şampiyonunun bir maksadı var, ihtilalin akabinde bu prangalar herkesi özgürlüğüne kavuşturacak ve bir daha asla zincir vurulamayacak.

İsyanın Zinciri Sylas Oynanış Biçimi

Sylas, rakiplerinin peşini kolay bırakmayacak bir şampiyondur. Geçen sene şampiyonu tanıtmak için yayınlanan görüntüde ise en dikkat çeken kısım rakiplerinin ultilerini çaldığı sahneydi. Sylas şampiyonunun pasif skili Petrisit Patlaması, şampiyonun yaptığı birinci olağan taarruz esnasında yanında yer alan rakiplere zincirleriyle ek hasar verir.

Klavyeden Q ile etkin hale gelen yetenek Kırbaç Zincir, şampiyon iki zincirini de kullanarak hem rakiplerine hasar verir hem de onları yavaşlatmaktadır. İki zincir birbirine çarptığında kısa vadeli bir parlama gerçekleşir. O sırada da rakiplerin daha fazla yavaşlamasına neden olur.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Kral Katili, skilin ismi size tanıdık gelmiştir. Game of Thrones Jaime Lannister karakterinin lakabıydı. Sanırım bir esinlenme kelam konusu oldu. Bu yetenekte ise şampiyon rakibe atılır ve hasar verir. Bu hasarın sonunda kendini de düzgünleştirir. Rakibin canı ne kadar az ise şampiyonun hasar ölçüsü da o kadar artar.

Klavyeden E ile faal hale gelen yetenek Firar ya da öbür ismi ile Kaçır, şampiyon evvel öne hakikat atılır, daha sonra kalkan kazanır. Rakibini zincirleri ile sersemlettikten sonra kendini rakibine hakikat çeker. Birebir vakitte rakibine hasar vermektedir.

Son olarak klavyeden R ile faal hale gelen yetenek Gasp, Sylas şampiyonunun çabucak hemen her yeteneği hayli tesirli ancak bu yetenek başkalarından biraz daha farklı. Muhakkak ki baya can yakıyor. Şampiyon bir rakibinin ultisini gasp ederek kendi kullanabiliyor. Yani tanıtım görüntüsünde gösterilen doğruydu. Lakin daha evvel gasp ettiği ultileri muhakkak bir müddet daha alamıyor.

İsyanın Zinciri Sylas S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde Sylas şampiyonunun yeni rün dizilimi;

İsabet

Ayağı Çabuk

Pratik Zekâ

Efsane: Sıvışma

Son Direniş

İlham

Peksimet Teslimatı

Kozmik Sezgi ve ayrıyeten;

+10 Değişken Kuvvet

+10 Değişken Kuvvet

+6 Büyü Direnci

İsyanın Zinciri Sylas S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde Sylas şampiyonunun yeni yetenek skilleri dağılımı;

Kırbaç Zincir: 1- 4- 5- 7- 9

Kral Katili: 3- 8- 10- 12- 13

Firar – Kaçış: 2- 14- 15- 17- 18

Gasp: 6- 11- 16

İsyanın Zinciri Sylas S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde isyancı Sylas şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Ahri

Vladimir

Kassadin

Pantheon

İsyanın Zinciri Sylas S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

Hepbuz

Zhonya’nın Kumsaati

Liandry’nin Istırabı

Morellonomikon

Rabadon’un Şapkası

Sihirbaz Pabuçları

İsyanın Zinciri Sylas Kostümleri

Şampiyonlar ortasına katıldığı 2019 döneminden bu yana isyankar Sylas şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Ay İfriti Kostümü

Sylas Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Sylas İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın