Soraka en sakin şampiyonlardan biridir. Skilleri ile healbot fonksiyonu görür. Pek çok kişi pasif ve sıkıcı bir şampiyon olmasından şikayetçidir. Ama oynaması en kolay dayanak şampiyonudur ve mana açlığı çekmez. Soraka şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceleyebilirsiniz.

Yıldız Çocuk Soraka

Soraka, Targon Dağı’nın arkasındaki semavi boyutlardan gelen bir gezgindir. Ölümlüleri kendi şiddetinden korumak için kendi ölümsüzlüğünü feda etmiş bir kahramandır. Kendi insafını ve merhametini herkese aşılamak onlarında tıpkı hisleri kendi iç benliğinde barındırması için efor gösteren biridir.

Soraka’nın en büyük isteği kendisine dahi ziyan vermek isteyenleri güzelleştirmektir. Bu dünyada şahit olduğu tüm zorluklara karşın hala bir umudu var. Runeterra insanlarının şimdi gerçek potansiyellerine ulaşamadıklarını düşünüyor.

Yıldız Çocuk Soraka Oynanış Biçimi

Hem düzgün bir büyücü hem de sağlam bir dayanak şampiyonu olan Soraka’nın pasif skili Kurtuluş, 2500 menzil içinde ve %40 canın altındaki her dost şampiyona yanlışsız %70 daha süratli koşar.

Klavyenizden Q ile faal hale gelen yetenek Yıldız Yağmuru, şampiyon olduğu noktadan amaç pozisyona bir yıldız çağırır. Yıldız düştüğünde patlama menzili içinde kalan rakipler büyü hasarı alır. Ayrıyeten 2 saniyeliğine yavaşlar. Yetenek bir şampiyona isabet ederse, Soraka 4 saniyeliğine Yenilenme tesiri kazanır. Can yenileyerek rakip şampiyonlara gerçek gitmediği sırada hareket suratı elde eder.

Klavyenizden W ile faal hale gelen yetenek Astral İlham, Soraka ekibindeki diğer bir şampiyonun, can yenilenmesi sağlar. Bu skill yenileme tesiri altında kullanılırsa, şampiyon bu tesirin yararlarını 3 saniyeliğine maksadına de kazandırır.

Klavyenizden E ile etkin hale gelen yetenek Ekinoks, şampiyonun 1,5 saniyeliğine oluşturduğu alan, kullanma menzili içindeki rakip şampiyonlara büyü hasarı verir. Alan içinde duran rakipler alanın dışına atılır ve susturulur. Alan ortadan kaybolduğunda hala içinde olan rakipler yere sabitlenir ve büyü hasarı alır.

Son olarak klavyenizden R ile faal hale gelen yetenek Dilek, ilahi güçlere dilek dileyerek tüm dost şampiyonların canını yeniler. Öncesinde bütün Ağır Yara izlerini kaldırır. 40%‘ın altında can bedeli olan dost şampiyonlar ise Dilek’in tesirinden 50% daha fazla fayda sağlar.

Yıldız Çocuk Soraka S11 Rün Dizilimi

Soraka şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Büyücülük

Aery’i Çağır

Mana Akışı Yüzüğü

Büyüklük

Kızart

İsabet

Pratik Zekâ

Biç Periyot ve ayrıyeten;

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Yıldız Çocuk Soraka S11 Yetenek Skilleri

Soraka her koridorda oynayabilen bir takviye karakteridir. İşini bilen deneyimli bir oyuncu Soraka ile asla maç kaybetmez. Soraka ile oyunu oynamazsınız, adeta yine yazarsınız. Soraka S11 yetenek skilleri dağılımı;

Yıldız Yağmuru: 1- 4- 5- 7- 9

Astral İlham: 2- 8- 10- 12- 13

Ekinoks: 3- 14- 15- 17- 18

Dilek: 6- 11- 16

Yıldız Çocuk Soraka S11 Counter Pickler

Soraka şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Blitzcrank

Gnar

Zac

Miss Fortune

Tristana

Yıldız Çocuk Soraka Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana hakikat, kısa ara kat etmesini sağlar.

Bitkinlik: Rakip şampiyonu bitkin düşürerek, 2,5 saniye kadar hareket suratını da azaltır. Bu mühlet de ise rakibin verdiği hasarın %40’ı düşer.

İstekli Totemtaşı

Akan Su Asası

Kefaret

Kızgın Buhurdanlık

Atiklik Çizmeleri

Shurelya’nın Savaş Müziği

Yıldız Çocuk Soraka Kostümleri

Soraka’nın Muz Hoşu Kostümü oyuncular ortasında baya bahis olmuştur. Soraka şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Orman Perisi Kostümü

Kutsal Kostümü

Semavi Kostümü

Mevt Meleği Kostümü

Muz Hoşu Kostümü

Robotik Kostümü

Yıldız Muhafızı Kostümü

Kış Mucizesi Kostümü

Soraka Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Soraka İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın