League of Legends dünyasında uzun vakitlerden beri var olan Savaş Hanımı Sivir, bir şampiyon olarak herkes tarafından hem beğenilerek hem de sevilerek oynanmaktadır. Savaş ustalarına yakışan şampiyonun bu dönemde rün dizilimi, yetenek skilleri ve şampiyon üzerindeki genel değişiklikleri derledik.

Savaş Hanımı Sivir

Tüm ailesini kaybeden, Shurima çöllerinde zanaatını icra eden Sivir, paralı bir askerdir. Mücevherlerle kaplı olan efsanevi silahı ile avcı Sivir, kaç savaşlara girmiştir. Dudak uçuklatan fiyatlar karşılığında yaptığı savaşların sayısı yok. Asla kaygıya boyun eğmeyen şampiyonun azmi bitmek bilmiyor.

Sivir için paranın nereden geldiği ve ne kadar ettiği epeyce değerlidir. Shurima’nın tehlikelerle dolu yeraltı mezarlarına korkusuzca giren ve değer biçilemez hazineler çıkaran Sivir, Kadim güçlerin kenti tehdit etmesi ile kendini baht çatışmalarının ortasında buluyor.

Savaş Hanımı Sivir Oynanış Biçimi

Tabana Kuvvet, Sivir karakterinin pasif skilidir. Şampiyon bir rakip şampiyona saldırdığında 2 saniyeliğine hareket suratı kazanır. Bıçaklı Bumerang ise Sivir’in klavyeden Q yeteneği olarak bumerang üzere fırlattığı bıçağı, vurduğu birinci rakibe iziksel hasar verir. Daha sonra vurduğu her rakibe azalan hasar verir.

Seken Atış ise klavyeden W yeteneğidir. Şampiyonun sonraki 3 olağan saldırısı yakındaki gayelerden sekerek, vurduğu birinci gayeye fizikî hasar verir. Daha sonra vurduğu her maksada toplam akın gücü bedelinin en fazla %70 kadarı fizikî hasar verir. Bu skillde sırf birinci amaç vuruş tesirlerine maruz kalır. Tüm gayeler sırf bir kere vurulabilir. Şayet birinci maksatta Kritik Hasar isabet ederse, öbür tüm maksatlarda bu atıştan etkilenir ve kritik hasar alır.

Büyü Kalkanı, klavyeden E yeteneğinde ise şampiyonun 1.5 saniyeliğine oluşturduğu büyülü kalkanı, rakip yeteneğini maniler. Şayet rastgele bir yetenek kalkan tarafından engellenirse şampiyona belirli bir ölçü mana gelir. Av Peşinde skili pasif ve etkin olmak üzere iki formdur. Klavyeden R yeteneği olan skillin pasif istikameti, Seken Atış faal haldeyken Sivir taarruz suratı elde eder. Faal hali ise, şampiyon dostlarına 8 saniyeliğine yürek verir. Yanında olan tüm kadroya kazandırdığı hareket suratı avantajı başlangıçta en fazla %60 iken, biraz sonra %20’ye düşer.

Savaş Hanımı Sivir S11 Rün Dizilimi

Sivir’in de rün diziliminde birtakım değişiklikler yapıldı. Eklenen bu değişiklikler ve Sivir şampiyonunun S11’de rün dizilimi;

İsabet

Ölümcül Tempo

Pratik Zeka

Efsane: Kan

Son Darbe

Büyücülük

Bulut Pelerini

Yaklaşan Fırtına ve;

+ %9 Akın Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Savaş Hanımı Sivir S11 Yetenek Skilleri

Uzun vakittir League of Legends cihanında olan Sivir karakterinin S11 yetenek skill rehberi;

Bıçaklı Bumerang: 1- 4- 5- 7- 9

Seken Atış: 3- 8- 10- 12- 13

Büyü Kalkanı: 2- 14- 15- 17- 18

Av Peşinde: 6- 11- 16

Savaş Hanımı Sivir S11 Counter Pickler

Savaşın hanımı olarak isimlendirilen, epey güçlü Sivir karakterinin de tabi ki zayıf olduğu birtakım şampiyonlar var. Bunlar;

Kog’Maw

Draven

Vayne

Twitch

Tristana

Savaş Hanımı Sivir Full Build S11 Eşya Dizilimi

Rüzgarın Hiddeti

Canbiçen

Ebedi Kılıç

Bombardman Topu

Savaşçı Çizmeleri

Gümüşgöl Şafağı

Savaş Hanımı Sivir Kostümleri

Sivir epey tanınan bir şampiyondur. Pek çok kişinin hem beğenerek hem de severek oynadığı şampiyonun da pek çok kostümü olması doğaldır. Sivir’in tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Savaşçı Prenses Kostümü

Mükemmel Kostümü

Avcı Kostümü

Haydut Kostümü

PAX Kostümü

Gardiyan Kostümü

Ulu Kostümü

Kar Fırtınası Kostümü

Neo PAX Kostümü

Ayın Elemanı Kostümü

Kanlı Ay Kostümü

Sivir Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Sivir İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın