League of Legends dünyasında yer alan şampiyonlar ortasında en değişik kıssaya sahip karakterlerden biri olan Shaco, sadece oyuncuların merak ettiği için seçtiği bir şampiyon. O denli ki seveni de eksik olmuyor. Shaco S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

İblis Soytarı Shaco

Bundan yıllar yıllar evvel Shaco, yalnızca şımarık bir prense oyuncak olsun diye yapılan bir kukladan ibaretmiş. Lakin bu kuklanın efsunu sonradan ortaya çıkmış. Shaco vefata ve karışıklığa karşı fevkalade bir haz duyuyor. Her ne kadar şımarık bir prensten ibaret olsa da Shaco’nun biricik sahibini kaybetmesi ve karanlık büyülerle yozlaşması onu değiştirmiş.

O vakitler nazik bir kukla olan bu şampiyon şimdilerde eziyet ettiği insanların çığlıklarından zevk alıyor. Oyuncakların gücünü ve kolay hileleri ölümcül biçimlere sokarak kanlı oyunlarını oynamaktan çekinmiyor. Bunları yalnızca komik buluyor. Bir gece olur olmadık bir kahkaha kulağınızda çınlarsa, bilin ki Shaco’nun bir sonraki oyuncağı siz olacaksınız.

İblis Soytarı Shaco Oynanış Biçimi

Shaco üzere bir şampiyonun tabi ki pasif skilinin Arttan Vuruş ismini alması çok doğal. Şampiyon bir üniteye akabinde saldırır. Otomatik saldırısı kritik vuruş yaparak hasar verir. Rastgele bir rakibe fark etmeksizin 3 saniyede bir kezden fazla bu skili kullanamaz. Bu durum skilin bekleme mühletine nazaran değişebilir.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Kandırmaca, şampiyon yakın bir alana ışınlanır ve en fazla 4.5 saniye kadar görünmez olur. Öteki bir yeteneğini kullansa dahi görünmezliğini korur.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yetenek Soytarı Kutusu, şakacı şampiyonumuz gaye noktaya bir Soytarı Kutusu bırakır. Bu kutu 2 saniye sonra görünmez bir hal alır. Rakip kutuya yaklaştığında açılır ve yakın menzildeki rakiplere korkutup onlara saldırır. Bu hücumun sonucunda büyü hasarı verir. Kutu görünmez iken en fazla 60, atak sırasında ise 5 saniye etkinliğini korur.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek Çift Zehirli Bıçak skili pasif haldeyken, kullanıma hazırlanır. Şampiyonun olağan hücumları amacın hareket suratı bedelini azaltır. Faal hale geçtiğinde ise, fizikî hasar verir. Gayenin eksik can ölçüsüne bağlı olarak, bıçağın verdiği hasar en fazla 0 olarak artar.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Halüsinasyon skilinde ise şampiyon ortadan yok olur. Daha sonra 18 saniye boyunca yanında kalacak bir klonla tekrar ortaya çıkar. Klonda tıpkı şampiyon üzere hasarın %75 kadarını verir. Gördüğü hasar ise %50 oranında artar. Klon öldüğünde patlar. Böylelikle yakındaki rakiplere büyü hasarı verir.

Klon. yeteneği kullanarak ya da klavyeden alt tuşuna basılı tutup sağ fare tuşu kullanılarak yönlendirilebilir. Klon öldüğünde ise ortaya 3 küçük Soytarı Kutusu ortaya çıkarır. Bu kutular tetiklendikten sonra büyü hasarı verir.

İblis Soytarı Shaco S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde Shaco şampiyonunun yeni rün dizilimi;

Hâkimiyet

Keskin Sağanak

Ani Darbe

Gözyuvarı Koleksiyonu

İnsafsız Avcı

İsabet

Efsane: Çeviklik

Son Darbe ve ayrıyeten;

+ %9 Taarruz Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

İblis Soytarı Shaco S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde Shaco şampiyonunun yeni yetenek skilleri dağılımı;

Kandırmaca: 2- 8- 10- 12- 13

Soytarı Kutusu: 1- 14- 15- 17- 18

Çift Zehirli Bıçak: 3- 4- 5- 7- 9

Halüsinasyon: 6- 11- 16

İblis Soytarı Shaco S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde şakacı Shaco şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Warwick

VI

Lee Sin

Udyr

Shyvana

İblis Soytarı Shaco S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Közbıçak

Draktharr’ın Gece Kılıcı

Ebedi Kılıç

Yırtıcı Hydra

Gezgin Çizmesi

Esirgeyici Melek

İblis Soytarı Shaco Kostümleri

Tüm dönemler boyunca şakacı Shaco şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Mecnun Şapkacı Kostümü

Asil Kostümü

Fındıkkıran Kostümü

Çalışkan Kostümü

Tımarhane Kaçkını Kostümü

Maskeli Kostümü

Joker Kostümü

Shaco Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Shaco İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın