League of Legends cihanında şimdi yeni bir isim olan Senna, pek çok farklı bilhassa donatılmış bir şampiyondur. Arındırıcı olarak isimlendirilen Senna alt koridorda oynayabileceğiniz dayanak karakteridir.

Arındırıcı Senna

Senna, çocukluğunda Kara Sis ile lanetlenmiştir. Bu sis ona musallat olmuş lakin Senna Işık Muhafızlarına katılarak bu duruma karşı gelmiştir. Tüm bu eforları ise vefatla sonuçlanmıştır.

Zalim hortlak Thresh, Senna’yı bir fenere hapsetmiştir. Hala ümidini yitirmeyen Senna, bu sisi kullanmayı öğrenmiş ve yeni bir yaşama doğmuştur. Senna şu an da hem karanlığın hem de aydınlığın gücüne hükmetmektedir.

Arıncıdırı Senna, Kara Sis’i kendisine karşı kullanarak bu gücün sonunu getirmeye çalışıyor. Düşmanlarına yaptığı her atış, sisin içerisinde bahtsızca kurtulmayı bekleyen ruhları hür bırakıyor.

Arındırıcı Senna Oynanış Biçimi

Senna karakterinin pasif skili olan Bağışlama, şampiyonun yakınlarında yok edilen ünitelerin ruhları sistemli olarak Kara Sis’e hapsediyor. Senna bu ruhlara saldırarak onları hür bırakabilir. Ayrıyeten onları vefatta bile tutsak eden sisi denetim edebilmektedir. Sis, yadigar topun gücünü arttırarak şampiyona atak gücü ve kritik vuruş ihtimali sağlayabilmektedir. Bu sayede top daha uzun müddette ateşlenir ve ek hasar verir.

Deşen Karanlık, klavyeden Q yeteneği ile şampiyon, yadigar topunun çift namlusundan ışık ile gölgeden oluşan bir ışın ateşlemektedir. Maksatların içerisinden geçebilen bu ışın dosta isabet ettiğinde uygunlaştırma yaparken, düşmana isabet ettiğinde ise hasar verir. Son Kavuşma, klavyeden W yeteneği ise şampiyonun ileri gerçek bir Kara Sis dalgası göndermesini sağlar. Bu dalga bir rakibe isabet ettiğinde üzerine yapışır. Kısa müddet sonra onu ve yakındaki başka tüm amaçları sabitler.

Klavyeden E yeteneği olan Kara Sis’in Laneti skili ise şampiyonun silahında biriken sisin bir fırtınayla birlikte bir hayalete dönüşmüş halidir. Alana giren dostlar kamuflaja bürünür ve sis onların da hayalet üzere görünmesini sağlar. Böylelikle amaç alınamaz ve hareket suratı sağlar. Son olarak klavyeden R yeteneği olan Gölgelerin Şafağı bir ulti yeteneğidir. Şampiyon ölen Işık Muhafızlarının kullandığı yadigar taşların gücünü kullanarak kullandığı silahını gölge ve ışıktan oluşan kutsal bir silaha dönüştürür. Silah haritayı eksiksiz geçen bir ışın ateşler ve rakiplere hasar verir.

Arındırıcı Senna S11 Rün Dizilimi

Senna şampiyonunun rün dizilimini yaparken kesinlikle mana ve bekleme müddetinde azalma odaklı rünler tercih edilmelidir. S11 yeni dönemde Senna rün dizilimi ise;

Azim

Hortlağın Peşinde

Hayat Kaynağı

Kemik Zırh

Çok Büyüme

İsabet

Pratik Zeka

Efsane: Çeviklik yanı sıra;

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Arındırıcı Senna S11 Yetenek Skilleri

Gelelim Senna karakterinin S11’deki yetenek dizilimine;

Deşen Karanlık: 1- 4- 5- 7- 9

Son Kavuşma: 2- 8- 10- 12- 13

Kara Sis’in Laneti: 3- 14- 15- 17- 18

Gölgelerin Şafağı: 6- 11- 16

Arındırıcı Senna S11 Counter Pickler

Senna şampiyonu her ne kadar sise hükmetse de karşısına geldiğinde zayıf düşeceği birtakım şampiyonlar var. Bunlar;

Blitzcrank

Leona

Lucian

Arındırıcı Senna Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Şifa: Dost şampiyonun can pahasını 90 ile 345 ortasında yeniler ve 1 saniyeliğine %30 sürat verir.

Başlangıç eşyalar: Doran’ın Kılıcı, Can iksiri

Birinci üsse dönüş: Hız Çizmeleri ve Jaurim’in Yumruğu

Orta Oyun: Donmuş Balyoz, Atiklik Çizmeleri, Kara Balta

Oyun Sonu: Donmuş Balyoz, Atiklik Çizmeleri, Kara Balta, Fani Hatıratı, Umbra Kılıcı ve son olarak Esirgeyici Melek

Arındırıcı Senna Kostümleri

Senna, S10 döneminde çıkmış şimdi yeni bir karakter. Bu yüzden çok fazla kostümü olmasa da vakitle Riot Games’in tanıtımlarında Senna’nın yeni kostümleri ile karşılaşabiliriz.

Klasik Kostüm

True Damage Kostümü

Senna Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Senna İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın