Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde 8. hafta, 13-14 Mart tarihlerinde oynanan 10 maç ile tamamlandı. Son haftadan evvel mevsim finallerinde çaba edecek 6 ekipten 4’ü aşikâr oldu.

Liderlik Düğümü Son Hafta Çözümlenecek

VFŞL’nin 8. haftası liderlik yarışı için değerli bir müsabakaya sahne oldu. FastPay Wildcats’in Papara SuperMassive çabasını kazanmasıyla kadroların puanları eşitlendi. Toplam 13 galibiyete ulaşan iki grup için liderlik yarışı son haftaya taşındı. Son hafta maçlarında puan eşitliğinin bozulmaması halinde iki grup ortasında eşitlik bozma çabası oynanacak. Birebir vakitte fastPay Wildcats ile Papara SuperMassive lig evresini birinci 2’de tamamlamayı garantileyerek mevsim finallerine direkt olarak yarı finalden başlama hakkını elde etti.

Nasr Esports ve Galatasaray Espor Mevsim Finallerinde

VFŞL’nin 8. haftasını ikişer galibiyetle kapatan Nasr Esports ve Galatasaray Espor mevsim finalleri biletini kaptı. Nasr Esports; Team Aurora ve 5 Ronin’i, Galatasaray Espor ise evvel Beşiktaş’ı akabinde da Dark Passage’ı mağlup ederek 8. hafta uğraşları sonunda rahat bir nefes aldı.

İki Bilet Üç Aday

Lig kademesini birinci 6 sırada bitiren gruplar mevsim finallerine katılmaya hak kazanıyor. 8. hafta maçlarının akabinde fastPay Wildcats, Papara SuperMassive, Galatasaray Espor ve Nasr Esports mevsim finallerine katılmayı garantiledi. Finallerin son iki iştirakçisi ise 9. hafta maçlarının akabinde belirli olacak. Lig kademesinin son haftasında Beşiktaş, Dark Passage ve 1907 Fenerbahçe Espor sırf iki ekibin daha dahil olabileceği mevsim finalleri bileti için kıran kırana bir gayrete girişecek. 8. haftayı galibiyetsiz kapatan 5 Ronin ve sırf 1 galibiyet elde eden GALAKTICOS için mevsim sona erdi.

Lig Kademesi Sona Eriyor

20 – 21 Mart tarihlerinde oynanacak 9. hafta müsabakaları ile birlikte VFŞL’de lig kademesi sona erecek. Birinci 6 sırada yer alan takımlar mevsim finallerine yükselecek. Çeyrek final, yarı final ve final müsabakalarının akabinde mevsim sona erecek. Şampiyon kadro Türkiye’yi 6 – 23 Mayıs tarihleri ortasında İzlanda’nın başşehri Reykjavik’de gerçekleşecek Memleketler arası Özel Turnuva (MSI)’da temsil edecek.

Şampiyonluk Ligi’nde son 2 için 3 aday var

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın