Riven birebir vakitte League of Legends taşınabilir karakterlerinden birisidir. Cooldown ve reduction yarı tank fonksiyonu gören bu şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Sürgün Riven

Uzun vakitler evvel Noxus ordularında kılıç ustası olan Riven artık bir hiçtir. Fethetmeye çalıştığı bu topraklarda bir sürgün olarak ömür uğraşı vermektedir. İnandığı doğruların ve muazzam gücünün sayesinde rütbesini almanın sıkıntısındadır. Efsanevi rün kılıcı ile kendi birliği tarafından ödüllendirilmiş bir şampiyondur.

Lonia cephesinde ise Riven’ın vatanına karşı duyduğu inanç sınanmış sonunda ise büsbütün paramparça olmuştur. İmparatorluğu ile tüm bağlarını koparan şampiyon paramparça olan dünyasında kendisine bir yer edinmeye gayret gösteriyor. Fakat Noxus artık eski Noxus değil.

Sürgün Riven Oynanış Biçimi

Hem bir savaşçı hem de üstün yetenekli bir suikastçı olan Riven şampiyonunun pasif skili Rünlü Kılıç, şampiyonun yetenekleri kılıcını yükleyerek, olağan taarruzlarının fazlasını ek olarak fizikî hasar verir. Şampiyonun kılıcı 3 kere kadar yüklenebilir. Her hücumunda ise bir yük harcar.

Klavyeden Q ile etkin hale gelen yetenek Kırık Kanatlar, şampiyon belli bir aralık sıçrayarak bir darbe indirir. Bu skill, 2 kez daha aktifleştirilebilir. Şampiyon ileri gerçek saldırır ve temas ettiği bütün ünitelere fizikî hasar verir. Yakındaki rakipleri çarpma noktasından 150 aralık uzağa savurur. Ayrıyeten bu sıçrayış geçilemez topraktan geçmesini de sağlar. İmlecin üstünde bulunan rakibi gaye alamazsanız, o sırada yüzünün dönük olduğu tarafa saldırır.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Ki Patlaması, şampiyonun kılıcı bir rün gücü patlaması yaratarak yakındaki rakipleri şoke eder. 0.75 saniye kadar sersemlemelerini sağlar. Ayrıyeten fizikî hasar verir.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek Yiğitlik, şampiyon imleç doğrultusunda öne atılır. 1.5 saniye kadar hasarı önleyen bir kalkan kazanır.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Sürgün Kılıcı, şampiyonun silahı 15 saniyeliğine manevî güçle dolar. Böylelikle %20 ek akın gücü verir. Öbür yandan akınlarına fazladan 75 menzil ve bir keze mahsus olarak Rüzgâr Darbesi kullanma imkanı kazandırır.

Rüzgar Darbesinde ise şampiyon vurduğu bütün rakiplere fizikî hasar verir. Rakiplerin canı ne kadar azsa, verilen hasar o kadar yüksek olur.

Sürgün Riven S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde Riven şampiyonunun yeni rün dizilimi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

İlham

Sihirli Pabuçlar

Kozmik Sezgi ve ayrıyeten;

+ %1 ila 10 Bekleme Müddetinde Azalma (seviyeye bağlı)

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Sürgün Riven S11 Yetenek Skilleri

Riven şampiyonunun skilleri attack damage’dan bonus alır. S11 yeni dönemde Riven şampiyonunun yeni yetenek skilleri dağılımı;

Kırık Kanatlar: 1- 4- 5- 7- 9

Ki Patlaması: 3- 14- 15- 17- 18

Yiğitlik: 2- 8- 10- 12- 13

Sürgün Kılıcı: 6- 11- 16

Sürgün Riven S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde MİD’de de hayli düzgün iş yaptığı Riven şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Darius

Garen

Jax

Renekton

Olaf

Sürgün Riven S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon gaye aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Kara Balta

Hızkesen

Çelik Kaplamalı Çizme

Vefatın Dansı

Kollayıcı Melek

Fani Hatıratı

Sürgün Riven Kostümleri

Tüm dönemler boyunca Riven şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Arınmış Kostümü

Kızıl Seçkin Kostümü

Savaş Tavşanı Kostümü

Şampiyonlar Şampiyonu Kostümü

Ejderkılıç Kostümü

Arcade Kostümü

Şampiyonlar Şampiyonu 2016 Kostümü

Şafağın Kılıcı Kostümü

Pulsefire Kostümü

Riven Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Riven İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın