Ülkemizde League of Legends denince akla gelen şampiyonlardan birisi de hiç elbet Rengar karakteridir. Bilhassa bruiser akın gücü odaklı şampiyonlardan biri olan Rengar’ın S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Gölge Avcı Rengar

Epey tehlikeli bir yaratık olan Gölge Avcı Rengar, kendisi üzere tehlikeli yaratıkların izini sürerek onları öldürmenin hazzını içinde yaşamaktadır. Bir ganimet avcısı olan bu yaratık, gözünü oyan Hiçlik yaratığı Kha’Zix’i bulmak için kainatın altını üstüne getirmektedir.

Rengar avlarının peşine rastgele bir sebepten ötürü düşmez. Emelin ne karnını doyurmaktır ne de ismini duyurmaktır. O yalnızca kovalamanın verdiği hazzı içinde yaşayan bir yaratıktır.

Gölge Avcı Rengar Oynanış Biçimi

Regnar şampiyonunun atak suratı ne kadar yüksek ise rakiplerin üzerine gitme suratı da o kadar yüksek olur. Bu eşsiz yaratığın pasif skili Görünmez Yırtıcı, şampiyonun çalılık içerisinde ya da gizlenmiş haldeyken olağan saldırısını kullandığında, menzilinde yer alan rakibin üzerine atılır. Rakiplerin üzerine ne vakit atılsa 1 Vahşet puanı kazanır. Vahşet puanı 4’e ulaştığında ise birinci yetenek güçlenir ve ek tesir sağlar. Şampiyon yeteneğini kullandığında hareket suratı en fazla %50 artar.

Şampiyon bir düşmanını katlettiğinde ganimetini Kemikdiş Kolye’ye aktarır. Bu özellik sayesinde katledilen şampiyon başına 1 ganimet toplar. Topladığı ganimet sayısına nazaran ek tesirler elde eder. Savaşın başında şampiyon bütün vahşet yükleri kaybeder. Bu sayede Görünmez Yırtıcı skilinin bekleme mühleti azalır ya da büsbütün sıfırlanır.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Yabani skilinde ise darbe başına en fazla %60 ek atak gücü artı fizikî hasar verecek halde birinci olarak hilal formunda bir alanda ve daha sonra düz bir sınırdaki bütün rakipleri biçer. Skili menzil dışında kullandığında ise biçme saldırısının menzilini arttırmak için ileri atılır.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Savaş Kükremesi, bölgedeki rakiplere büyü hasarı verir. Şampiyonun 1.5 saniye içinde aldığı hasarın %50 kadarını güzelleştirir. Olağan tesirinin yanı sıra büyü hasarı verir. Mevcut kitle denetim tesirlerini de kaldırır.

Klavyeden E ile faal hale gelen yetenek Bola Atışı, şampiyonun fırlattığı bolalar fizikî hasar verir. Bir rakibe denk geldiğinde 1.5 saniye yavaşlatır. Bu yavaşlatma süreci vakit içerisinde düşer. en fazla %70 Ek Taarruz Gücü ve fizikî hasar verir.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Av Heyecanı ise şampiyonun 2 saniyelik beklemenin akabinde, kendini gizler. Menzilindeki rakip şampiyonlara karşı Gerçek Görüş kazanır. Rengar kamuflaja bürünür. Çalıda olmasa bile maksadın üzerine atlar. En yakın rakibin üzerine atıldığında kritik vuruş gerçekleştirir.

Gölge Avcı Rengar S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde Rengar şampiyonunun yeni rün dizilimi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Kan

Son Darbe

Hâkimiyet

Ani Darbe

İnsafsız Avcı ve ayrıyeten;

+ %9 Atak Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Gölge Avcı Rengar S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde Rengar şampiyonunun yeni yetenek skilleri dağılımı;

Yabani: 1- 4- 5- 7- 9

Savaş Kükremesi: 2- 14- 15- 17- 18

Bola Atışı: 3- 8- 10- 12- 13

Av Heyecanı: 6- 11- 16

Gölge Avcı Rengar S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde Braum, Poppy ve Vel’Koz’la tıpkı replikleri paylaşan Rengar şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Fiona

Jax

Lee Sin

Pantheon

Riven

Gölge Avcı Rengar S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Gayesindeki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Dolu Kılıcı

Draktharr’ın Gece Kılıcı

Youmuu’nun Hayaletkılıcı

Gezgin Çizmesi

Gecenin Kıyısı

Gözetici Melek

Gölge Avcı Rengar Kostümleri

SSW Rengar kostümü, Samsung Galaxy White ekibinin orman oyuncusu olan Dandy’e itafen hazırlanmış bir kostümdür. Tüm dönemler boyunca Rengar şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Kelle Avcısı Kostümü

Gece Avcısı Kostümü

SSW Kostümü

Meka Kostümü

Rengar Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Rengar İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın