Şampiyon, çıktığı birinci sıralarda tanınan olma yolunda ilerliyordu. Daha sonra League of Legends yapmış olduğu son güncellemede Rek’Sai şampiyonunun neredeyse tüm gücü resmen elinden alındı. Bu durum oyuncuların pek güzeline gitmedi. Yeni dönemde Rek’Sai hakkında gerekenin yapılması bekleniyor. Rek’Sai şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Yeraltındaki Dehşet Rek’Sai

Rek’Sai üstün bir yırtıcıdır. Habersiz olan avını pusuya düşürür ve mideye indirmek için tüneller kazarak, atak eder. Bu acımasız Hiçlik yaratığı dinmek bilmeyen bir açlığa sahiptir. Shurima İmparatorluğu’nda pek çok bölgeyi harap etmesinden ötürü birçok tüccar ve kervan bu yaratıktan kaçmak hedefiyle yollarını değiştirir oldu. Zira herkes biliyor ki, bu yaratık göründüğünde ayaklarının altındaki toprak vefata sebebiyet verecek.

Yeraltındaki Dehşet Rek’Sai Oynanış Biçimi

Şampiyonun pasif skili Xer’Sai’nin Öfkesi, yaratığın öfke biriktirmesini sağlar. Gömülüyken 5 saniye boyunca öfke harcayarak can yeniler.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Kraliçe’nin Gazabı, şampiyon 5 saniye içinde yapacağı bir sonraki 3 olağan akın, yakındaki rakiplere ek fizikî hasar verir. Skill iki farklı yeteneği ortaya çıkarır. Başkası ise Avına Güdümlü’dür. Bu yetenekte ise şampiyonun fırlattığı Hiçlik gücü yüklü toprak modüllerini, isabet ettikleri birinci ünitenin üzerinde patlayarak büyü hasarı verir. Ayrıyeten isabet alan rakiplerden zımnî olanlar haricindekileri 2.5 saniyeliğine açığa çıkarır.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenekte yeniden 2 farklı yeteneği içerisinde bulundurur. Birincisi olan Gömül, şampiyonun toprağın altına gitmesini ve gömülerek yeni yetenekler kazanmasını sağlar. İkincisi ise Yüzeye Çık, ismi üzerinde şampiyon yüzeye çıkar ve rakiplere fizikî hasar verir. Yakındaki rakipler ile ortasındaki aralığa bağlı olarak havaya savurur. Rakipler bu skillden en fazla 10 saniyede bir isabet alabilir.

Tekrar çift yetenekten oluşan başka bir yeteneğini ise klavyeden E tuşu ile yönlendirebilirsiniz. Birinci yetenek Hiddetli Isırık, şampiyon maksadını ısırır ve fizikî hasar verir. Öfke tam doluysa, hasar artar. Tünel Kaz ise bu skilin ikinci yeteneğidir. Şampiyon tünel açarak ilerler ve gerisinde iki adet giriş bırakır. Bir girişe tıkladığınızda ise Rek’Sai tünelin öbür girişinden çıkar. Tüneller 10 dakika açık kalır. Rakipler tarafından yok edilebilir.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Hiçlik Atağı, pasif halde iken şampiyon rakiplere hasar vermek onları 5 saniye boyunca işaretler. Etkin hale geçtiğinde bir çığlıkla yeraltına dalıp işaretli amacın peşine düşer. 1,5 saniye odaklandıktan sonra, düşmanına hasar verir.

Yeraltındaki Dehşet Rek’Sai S11 Rün Dizilimi

Rek’Sai şampiyonu S11 yeni dönem rün rehberi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Direniş

Büyücülük

Bulut Pelerini

Suda Yürüyen ve ayrıyeten;

+ %9 Akın Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Yeraltındaki Dehşet Rek’Sai S11 Yetenek Skilleri

Rek’Sai şampiyonunun S11 yeni dönem yetenek dağılımı;

Kraliçe’nin Gazabı / Avına Güdümlü: 1- 4- 5- 7- 9

Gömül / Yüzeye Çık: 2- 14- 15- 17- 18

Hiddetli Isırık / Tünel Kaz: 3- 8- 10- 12- 13

Hiçlik Hamlesi: 6- 11- 16

Yeraltındaki Dehşet Rek’Sai S11 Counter Pickler

Rek’Sai şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Darius

Fizz

Gangplank

Irelia

Kennen

Yeraltındaki Dehşet Rek’Sai Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana hakikat, kısa aralık kat etmesini sağlar.

Çarp: Gayesindeki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Dolu Kılıcı

Kara Balta

Çelik Kaplamalı Çizme

Kararma

Gecenin Kıyısı

Hami Melek

Yeraltındaki Dehşet Rek’Sai Kostümleri

Rek’Sai şampiyonunun tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Eternum Kostümü

Havuz Partisi Kostümü

Rek’sai Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Rek’sai İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın