Türkiye dahil 28 ülkeden gelen dünyanın en kıymetli 32 kadrosu ve 16 oyuncusu, Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde şampiyonluk için, sanal ortama aktarılan İstanbul’da buluşacak. 13 günlük gaming şenliği heyecanı, 17 Mart’ta sanal İstanbul’un açılmasıyla başladı. Herkesin meskenlerinin konforunda gezebileceği İstanbul, 20 Mart’tan itibaren PUBG MOBILE, Hearthstone ve Teamfight Tactics oyunlarının dünya şampiyonlarının belirleneceği bir arenaya dönüşecek.

İstanbul’un değerli noktalarını görmeyen kalmayacak

Taşınabilir oyunseverlere yaratıcı bir tecrübe yaşatacak Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde 13 gün müddetle İstanbul’un en kıymetli noktaları sanal olarak gezilebilecek. İsteyenler Caddebostan Sahili’nde gezinirken Red Bull Uçuş Günü’ne rastlayıp eğlenceli vakit geçirirken isteyen de Galata’ya giderek İstanbul’un tarihi dokusunu ve Galata Kulesi’ni yakından görebilecek.

Ziyaretçiler, sanal İstanbul’da ayrıyeten 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Ortaköy, Sultanahmet Meydanı, Balat, Haydarpaşa Garı, Kapalıçarşı ve İstanbul Boğazı’nın tam ortasında feribotla Boğaz gezisi de yapabilecek. Birebir vakitte İstanbul’un daha evvel mesken sahipliği yaptığı büyük tertipleri bu defa de dijital olarak seyretme imkanına kavuşacak.

Finaller kadar art planları da etkileyici olacak

17 Mart’ta İstanbul’u keşfetmek isteyen herkese açılan şenlikle birlikte gözler finallerde olacak. Şampiyonluk uğraşları İstanbul denince akla birinci gelen noktalarda yaşanacak. Birinci olarak 20 Mart’ta Hearthstone Dünya Finali Kapalıçarşı’da gerçekleştirilecek. 27 Mart’ta Ortaköy’de yapılacak Teamfight Tactics finalinin akabinde seyahat 22 ve 29 Mart’taki PUBG MOBILE finalleri ile tamamlanacak. Yapı Kredi Play ve Monster Notebook dayanaklarıyla gerçekleştirilecek Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’ne dair daha fazla bilgi RedBull.com/meo adresinde. PUBG MOBILE’de iki final olacak

Red Bull M.E.O.’nun PUBG MOBILE finalinde dünya ikiye bölünecek ve sanal bir stüdyoda etkileyici bir şampiyonluk çabası yaşanacak. Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde 22 Mart’ta Doğu ve 29 Mart’ta Batı şampiyonu aşikâr olacak. Türkiye’yi temsil eden Futbolist ve Blaze Esports, Batı Şampiyonu olmak için çaba edecek.

Tertibin Hearthstone finalinde Canberk Binbay nam-ı öteki Cabixo, Teamfight Tactics finalinde ise Futbolist sportmeni Kaan “Fujitora” Çekli ve İlker “Overrated” Bozkurt Türkiye ismine uğraş edecek.

Tüm kent oyun alanı

Red Bull M.E.O., Dünya Finalleri öncesinde kenti oyun alanına çevirmeyi de sürdürüyor. Taşınabilir oyunseverler, PUBG MOBILE ile özdeşleşmiş drop kutularını Instagram üzerinden faal olan AR filtresi ile en yaratıcı ve eğlenceli halde kentin dilediği noktasına indirmeye çalışıyor. Her hafta en yaratıcı görüntüyü çeken ve belirtilen adımlarla Instagram hesabında paylaşan 3 oyunsever, sürpriz mükafatların sahibi oluyor. Bu eğlenceli tecrübeye katılmak için gerekli adımlar RedBull.com/ARmeo adresinde.

Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nin mesken sahibi olan sanal İstanbul kapılarını açtı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın